Garsonka to jeden z najlepszych trendów tej wiosny. Gdzie ją kupić i jak stylizować?

Tej wiosny znów kochamy garsonki! Podpowiadamy, jak je stylizować.
Garsonka to jeden z najlepszych trendów tej wiosny. Gdzie ją kupić i jak stylizować?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/318277898671525679/ & https://pl.pinterest.com/pin/803611127268549435/)
07.03.2022

Minęły już długie dekady od przełomowego momentu, kiedy Gabrielle Chanel zaproponowała kobietom noszenie garsonek. Chociaż tak naprawdę nigdy nie zeszły z modowego pola widzenia i zostały ochrzczone mianem kultowych, ostatnio cieszyły się nieco mniejszym powodzeniem.

Dziś ten fantastyczny trend powraca do łask ze zdwojoną siłą. Tej wiosny po prostu nie obejdziemy się bez garsonek!

Jak nosić garsonkę?

Wspaniałomyślna Coco

Trendy z początku XX wieku prezentowały się może i szykownie, wyrafinowanie, czy nadzwyczaj okazale, jednakże w większości nie były za wygodne. Sprawa tyczyła się przede wszystkim odzień damskich, to one nieprzyjemnie uciskały ciało i krępowały ruchy. Swobodne oddychanie i żywa gestykulacja zdecydowanie nie szły z nimi raczej w parze.

Kultowa paryska kreatorka Coco Chanel nie mogła już zdzierżyć noszenia gorsetów i innych niewspółgrających z jej wizją komfortowej i nowoczesnej mody. Postanowiła więc przyjść wiodącym niewygodne gorseciarskie życie z pomocą.

Swego czasu do głowy wpadł jej genialny pomysł – projekt przyjemnej w dotyku, wygodnej garsonki, która poza komfortem noszenia dodawała klasy, lekkiej nonszalancji, wdzięku i pewności siebie. Wkrótce o wspaniałych garsonkach śniły już wszystkie francuskie elegantki.

Był to początek śmiałej stylizacyjnej rewolucji.

Zobacz także: Na jakie buty i ubrania warto polować tej wiosny? Sneakersy i sukienki, od których trudno oderwać wzrok

Garsonki w wiosennej garderobie

Cała rzesza najbardziej wpływowych światowych projektantów włączyła garsonki do swych wiosenno-letnich kolekcji. Koniecznie się nimi zainspirujmy!

Słowa klucze, którymi warto się sugerować, jeśli wybieramy się właśnie na poszukiwania garsonki idealnej to feeria barw, retro klimat, humor i zmysłowość. Odchodzimy tym samym od stonowanych kolorów garsonek, jakie najczęściej były noszone do tej pory.

Co więcej, traktujemy je z przymrużeniem oka. Eklektyczne dekoracyjne motywy, jak na przykład rockowe naszywki na żakiecie inspirowanym latami sześćdziesiątymi są tu bardzo mile widziane. Najmodniejsze garsonki kuszą soczystymi odcieniami.

Są kokieteryjne, zmysłowo-grzeczne, a zarazem pełne nonszalancji. Bez obaw łączmy je ze sportowymi dodatkami, jak sneakersy. Garsonka i szpilki to duet, który odchodzi już do lamusa. Z brawurą przełamujmy konwencje.

Niech garsonki staną się naszą tajną modową bronią – naprawdę mają w sobie to coś.

Sprawdź w naszej galerii, gdzie kupić najpiękniejsze modele na wiosnę!

Zobacz także: Kurtki bejsbolówki na wiosnę. 7 genialnych modeli

Polecane wideo

Dziewczyny pokochały ten genialny fason dżinsów. Nadaje sylwetce kształt klepsydry
Dziewczyny pokochały ten genialny fason dżinsów. Nadaje sylwetce kształt klepsydry - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie