Buty symbolem pokolenia. Oto Kickers, czyli marka którą pokochały gwiazdy rocka!

To marka zrodzona z marzeń. O czym? O wolności, podążaniu swoją drogą i życiu pełnią życia.
Buty symbolem pokolenia. Oto Kickers, czyli marka którą pokochały gwiazdy rocka!
11.10.2021

Te słowa doskonale opisują francuską firmę Kickers, założoną w 1970 roku przez Daniela Raufasta. Inspiracją do założenia brandu był musical Hair. Raufast zachwycił się wizerunkiem młodych ludzi w jeansach, bosych, wolnych i beztroskich. Zapragnął stworzyć buty, które będą dedykowane właśnie takim osobom.

Kickers, czyli marka którą pokochały gwiazdy rocka

I udało się! Klasyczne, „poprawne” mokasyny odeszły w niepamięć. Pierwsze pary zostały zaprojektowane przez Jacquesa Chevallereau.
Po stworzeniu nowych modeli pozostało jeszcze znalezienie odpowiedniej nazwy. Uwagę Raufasta zwrócił angielski czasownik „kick” – oznaczający „kopać”. Ewoluował do „kicker”, a finalnie „kickers” – po sugestii Chevallareau, że nazwa świetnie będzie pasowała do słowa „jeans”. Raufast z pewnością nie spodziewał się, jak wielką furorę w świecie mody zrobią kickers & jeans!

Kickers buty

Projekty Kickersów opierały się na połączeniu skóry i zamszu z gumową podeszwą. Był to kontrowersyjny pomysł, ale okazał się być ogromnym sukcesem. Wkrótce oferta poszerzyła się także o buty dla całych pokoleń – zaczęto produkować buty dla dzieci, oznaczone charakterystycznymi, kolorowymi kropkami na podeszwach butów. Idea była prosta: miało to za zadanie pomóc dopasować dziecku obuwie na odpowiednią nogę – zielona kropka odpowiadała prawej, a czerwona lewej stopie. Ta cecha wkrótce stała się znakiem rozpoznawczym marki.

Kickers buty

W ciągu niespełna dziesięciu lat niektóre modele butów zostały okrzyknięte klasykami – jak np. kultowy mokasyn na grubej podeszwie Kick Lo, kolorowy traper za kostkę Kick Color, czy sneaker Kick7. Każdy z nich zachwycał wygodą, nowoczesnym designem i nonkonformistycznym podejściem do mody.

Kickers buty

This is my generation, This is my generation, baby …”. To słowa z utworu przeboju angielskiego zespołu The Who. W latach 70., muzyka była głosem pokoleń, niosła siłę i wolność. I nie mogło stać się inaczej – rockowi muzycy pokochali to, w jaki sposób rozumiała te pojęcia marka Kickers. Buty nosili między innymi Rod Stewart lub Roger Daltrey – wokalista The Who, który parę lat to wydaniu przeboju „My Generation” został ambasadorem firmy Kickers.

Kickers buty

Markę możemy kojarzyć także z takimi nazwiskami jak Noel Gallagher (autor tekstów zespołu Oasis), czy zespół The Arctic Monkeys. W latach 80. Kickersy stały się popularnym wyborem butów szkolnych dla dzieci w angielskich szkołach.

Obecnie, buty marki Kickers to szeroki wybór modeli

Dla niej, dla niego i dla najmłodszych, są to zarówno oksfordki, trapery, jak i sneakersy. Wszystkie tworzone z najlepszych materiałów i w ponadczasowym stylu. 
Tak samo jak muzyka, która jest nieodłączną częścią ich historii – stale inspirują, rozwijają się i po prostu – tworzą legendy.

Kickers buty

Obuwie marki Kickers dostępne jest w ofercie głównego dystrybutora: www.mmsport.pl oraz na platformach www.eobuwie.pl i www.panpablo.pl

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie