Primark stworzył kolekcję dla kobiet, które przeszły raka piersi. Są w niej m.in. pooperacyjne biustonosze

Linię testowały pacjentki i pielęgniarki z oddziałów onkologicznych.
Primark stworzył kolekcję dla kobiet, które przeszły raka piersi. Są w niej m.in. pooperacyjne biustonosze
Fot. Instagram.com (@primark)
06.10.2021

Trwa miesiąc świadomości raka piersi. W ramach akcji Różowy Październik tysiące organizacji na całym świecie prowadzą kampanie informacyjne na temat tej choroby oraz zachęcają kobiety do regularnych badań, które mogą ocalić nie tylko ich zdrowie, ale także życie. Szacuje się, że co roku z powodu nowotworu piersi umiera pół miliona kobiet.  

Zobacz również: Rak to nie tylko guz. 8 nietypowych symptomów nowotworu piersi

W tym roku do akcji przyłączyła się m.in. sieć sklepów Primark, w Irlandii funkcjonujących pod nazwą Penneys. Jej przedstawiciele właśnie ogłosili, że w wybranych salonach marki dostępna będzie specjalna kolekcja ubrań dedykowanych kobietom, które przeszły raka piersi lub wciąż zmagają się z tą chorobą. 

Primark stworzył kolekcję dla kobiet, które przeszły raka piersi 

Oprócz pierwszej takiej kolekcji w historii marki jej przedstawiciele przekażą donacje na rzecz organizacji walczących z rakiem piersi. 

Chociaż nie jesteśmy w stanie rozwiązać tego problemu, dzięki naszej kolekcji stworzonej z myślą o miesiącu świadomości raka piersi chcemy uczynić życie kobiet dotkniętych tym nowotworem nieco łatwiejszym na każdym etapie leczenia i rekonwalescencji. Przekażemy 250 tys. funtów na rzecz organizacji walczących z rakiem piersi na każdym z naszych czterech światowych rynków, aby wesprzeć edukację, świadomość i badania na ten temat. Dołączcie do nas i okażcie solidarność z osobami dotkniętymi rakiem piersi 

- czytamy na profilu Primarka na Instagramie. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Primark (@primark)

Kolekcja będzie składać się z 22 elementów, a ich wspólnym mianownikiem będą komfort i wygoda połączone ze stylem. Znajdziemy w niej m.in. pooperacyjne staniki, miękkie kapcie, jogginsy oraz bluzy z kapturem. Cała linia będzie utrzymana w odcieniach różu i fioletu. 

Nasza nowa kolekcja biustonoszy pooperacyjnych oferuje zarówno niedrogie, jak i łatwo dostępne funkcjonalności, które są wygodne i stylowe. Dzięki miękkości w każdym szwie nasze projekty zostały zaprojektowane tak, aby były funkcjonalne i można było je dostosować do różnych potrzeb, zapewniając maksymalny komfort i pewność siebie. Wybierz jedną z opcji z zamkiem błyskawicznym z przodu ułatwiającym zapinanie lub miękką haftką z tyłu, dzięki której unikniesz wrażenia dyskomfortu. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Primark (@primark)

Penneys informuje też, że materiały użyte do produkcji staników pooperacyjnych są “wyjątkowo miękkie i lekkie, aby zapewnić komfort i wygodę”. Ponadto zostały wyposażone w otwierane po bokach kieszonki, które pozwalają na noszenie protez. 

Oprócz specjalnej kolekcji sieciówka nawiązała współpracę z organizacją Irish Cancer Society - przekaże jej 40 tys. euro w ramach wsparcia nad badaniami na temat raka piersi. Przez cały październik Penneys będzie też prowadzić kampanię informacyjną i zachęcać kobiety do regularnych badań w swoich sklepach stacjonarnych oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Primark (@primark)

Każdy element kolekcji był testowany przez pacjentki i pielęgniarki z oddziałów onkologicznych irlandzkich szpitali. Nowa kolekcja jest dostępna w wybranych sklepach Penneys w Irlandii. 

Zobacz również: Tysiące podpasek dla domów dziecka. Wspólna akcja Your KAYA i Okresowej Koalicji

Polecane wideo

„Moje piersi przeszły na wcześniejszą emeryturę”. Pokazała się po podwójnej mastektomii
„Moje piersi przeszły na wcześniejszą emeryturę”. Pokazała się po podwójnej mastektomii - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie