Sztyblety - modne obuwie jesienne

Sztyblety damskie stanowią ten wzór uniwersalnego obuwia dla pań, który jesienią cieszy się wyjątkową popularnością.
Sztyblety - modne obuwie jesienne
16.09.2021

Znajdziemy je także pod inną nazwą: botki - ale klasyczne sztyblety damskie stanowią nieco odmienną kategorię butów. Wkraczając w nowy sezon warto przyjrzeć się najmodniejszym typom damskich sztybletów.

Sztyblety - damskie obuwie na jesień

Moda jesienna nakazuje zrobić trochę porządków w szafach po upalnym sezonie letnim. Temperatury we wrześniu czy październiku nie zawsze pozwalają już zakładać sandały, lekkie trampki, odkryte obuwie. Do akcji wkraczają sztyblety damskie, pozostając jednym z najmodniejszych rodzajów obuwia jesiennego dla pań.

Charakterystyka damskich sztybletów mogłaby wyglądać następująco: to buty zakrywające kostkę, o właściwie równej podeszwie z niewielkim obcasem, zwykle wykonane ze skóry i bez wiązań, czyli nakładane na stopy bez wiązania. Sztyblety nie są wynalazkiem współczesnym, bowiem pojawiły się w historii mody (choć oczywiście w pierwotnie w nieco innej formie) już kilka wieków temu, a potem ich użycie rozpowszechniło się do tego stopnia, że obecnie panie w różnym wieku, z różnych klas społecznych i o odmiennych gustach estetycznych chętnie z nich korzystają.

Sztyblety

Jak nosić sztyblety damskie?

Tu nie ma właściwie żadnych ograniczeń, ponieważ nie psując dobrych zwyczajów możemy je zakładać do spodni, sukienek, bluz i innych kreacji - damskie sztyblety wykazują duży stopień dopasowania do niemalże każdego stroju. Wielka jest także ilość okazji lub sytuacji, kiedy sztyblety będą w sam raz. Nadają się zarówno na spacer jak i do biura, w czasie odwiedzin u znajomych i na randkę. Wprawdzie damskie sztyblety do dziś przechowują wysoki styl niegdyś przynależny arystokracji, lecz liberalizacja i demokratyzacja mody pozwalają je zakładać bez przeszkód we właściwie wszystkich okolicznościach.

W butach tych chodzimy zwykle w sezonach chłodniejszych, szczególnie na jesień. Ubieranie ich w zimie również jest jak najbardziej dozwolone. Szyk i elegancja, którymi się wyróżniają, a także wielka wygoda użytkowania - stopa w sztybletach czuje się dobrze, nasze kroki są pewne, kostka unieruchomiona, pięta trzyma się silnie - predestynują to obuwie do użytku całorocznego, choć ze względu na wykonanie ze skóry oraz jego wysokość, sezon letni, przynajmniej w najcieplejszych dniach roku, jest czasem odłożenia damskich sztybletów do szafy. Poza tym dozwolone jest wszystko. Damskie sztyblety są także cenione za sposób zakładania, który nie wymaga sznurowań. Po prostu wsuwamy stopę w dobrze wyprofilowany but - i już możemy śmiałym krokiem iść przed siebie. Sztyblety są zdecydowanie jednymi z najmodniejszych modeli butów damskich w 2021 roku.

Sklep internetowy i stacjonarny CCC - najlepsze miejsce dla zakupu modnych sztybletów damskich

Tegoroczna kolekcja sztybletów damskich w CCC przykuwa uwagę. Znajdujemy tam obuwie tak cenionych i uznanych marek jak Gino Rossi, Lasocki czy Jenny Fairy. Nie jesteśmy skazane na noszenie cały czas tych samych sztybletów, gdyż zarówno w sprzedaży internetowej i placówkach stacjonarnych odnajdujemy wiele typów tego obuwia, możemy nawet przebierać w kolorystyce, zauważamy odmienne projekty producentów, zróżnicowaną stylistykę - jednak nadal pozostają to klasyczne damskie sztyblety, które każda pani powinna mieć w swojej szafie, gdy nadchodzi jesień.

 

Artykuł partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.09.2021 13:26
Ojeju ale okropne nawet bym takich nie założyła. Ja na jesień kupiłam sobie nowe adasie ze sklepu biegacza. Zakończyli mnie przy kasie bo jeszcze 100 w voucherze dostałam przy wydaniu 500 zł. Mają akcje mokka stąd ten gift
odpowiedz

Polecane dla Ciebie