Nowy wzór skarpetek od Many Mornings. Model Over The Rainbow wspiera społeczność LGBT+

Czerwiec to miesiąc dumy ze społecznej różnorodności. Good Mornings for everyone!
Nowy wzór skarpetek od Many Mornings. Model Over The Rainbow wspiera społeczność LGBT+
Fot. mat. prasowe
28.05.2021

Czerwiec to miesiąc dumy ze społecznej różnorodności. Dlatego kolorowa marka Many Mornings dumnie wkracza w Pride Month - odmalowując na tęczowo nie tylko swoje logo, ale także serca i stopy swoich użytkowników. Wszystko za sprawą nowego modelu Over The Rainbow. 20% przychodu z jego sprzedaży w czerwcu wesprze Stowarzyszenie matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA "My, Rodzice" i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Wspólnie z NGO firma przeprowadzi warsztaty nt. inkluzywnego języka dla swoich pracowników, a także stworzy cykl filmów edukacyjnych wspierających społeczne włączenie osób LGBT+.

Skarpetki nie do pary - lewa inna niż prawa - dobrze wiedzą, że piękna całość składa się z różnych elementów. Na co dzień celebrujemy różnorodność: chcemy tworzyć świat, w którym każdy będzie czuł się dobrze sam ze sobą – mówi Maciek Butkowski, CEO & CoFounder Many Mornings. - Co roku wspieramy ponad 20 organizacji pozarządowych, dlatego teraz - gdy Polska po raz kolejny znalazła się na ostatnim miejscu w UE w rankingu badającym poziom równouprawnienia osób nieheteroseksualnych - na naszej liście nie mogło zabraknąć NGO wspierających społeczność LGBT+. Kolorujemy stopy już w 28 krajach na świecie, ale to właśnie Polska, gdzie pracujemy i produkujemy skarpetki zajmuje ważne miejsce w naszym sercu.

Zobacz także: Kupując skarpetki od Many Mornings wspierasz Ogólnopolski Strajk Kobiet 💪

Na świecie każdego poranka pielęgnowane są wspólnoty, które równorzędnie traktują wiele jednostkowych głosów. Choć wiele jest jeszcze do zrobienia, to podróż w stronę lepszej demokracji trwa. Tymczasem poranki w Polsce nadal zasnuwa mgła homofobii. Standardem globalnych korporacji jest spoglądanie na tęczę z zachwytem, ale standardem dla polskich firm wciąż jest asekuranckie wycofywanie się w mroki nocy. Many Mornings chce, by także nad Wisłą zaświeciło słońce, a codzienność była widziana przez pryzmat różnorodności.

many morningsOgłoszenie premiery nowego wzoru skarpetek Over The Rainbow wyraża więc ambicję, by zostać częścią symbolicznej reprezentacji osób LGBT+ w dyskursie publicznym. W trosce o lepszą przyszłość, 20% ze sprzedaży premierowego projektu zostanie przekazane na rzecz Grupy Stonewall i Stowarzyszenia „My, Rodzice”. Dofinansowanie projektów edukacyjnych prowadzonych przez te organizacje kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych pomoże pokolorować poranki młodych osób przeżywających trudności ze względu na brak akceptacji środowiskowej i wykluczenie społeczne. Zmiana współczesnego świata polega także na zmianie języka wizualnego, dlatego w czerwcu logo Many Mornings zmienia kolory na tęczowe, a produkty będą prezentowane przez homoseksualne modelki i modeli.

Przede wszystkim jednak cała nadzieja tkwi w edukacji - w uświadamianiu, że bycie sobą to piękne uczucie! Dlatego 18 czerwca Many Mornings organizuje wewnętrzne warsztaty firmowe, dzięki którym pracownicy i założyciele marki będą mogli przyjrzeć się inkluzywnym praktykom w codziennej komunikacji. Ponadto, wspólnie z Grupą Stonewall - aby wspierać kulturę włączenia, budowania szacunku, akceptacji i empatii dla różnorodności – Many Mornings stworzy serię filmów edukacyjnych dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W końcu kolorowa przyszłość jeszcze przed nami!
Więcej informacji o tęczowych porankach i skarpetkach wspierających społeczność LGBT+ można znaleźć tu: www.manymornings.com/pride-month

many morningsO Many Mornings: Łódzka firma, założona 6 lat temu. Jej pomysłodawcy nigdy nie mieścili się w standardach szablonowego myślenia, dlatego postanowili na koncepcie autorskich, różniących się w parze skarpetek zbudować biznes. O tym, że cel udało się osiągnąć świadczy stały rozwój zespołu Many Mornings i jego licznych społecznych inicjatyw.

Misję Many Mornings najlepiej opisuje program Share a Pair!, którego najważniejszymi filarami są przeciwdziałanie wykluczeniu i działania na rzecz zwiększania różnorodności. Ze skalą działań firmy można zapoznać się odwiedzając https://manymornings.com/podsumowanie-share-a-pair-2020/.
1 ILGA-Europe’s Annual Review of the Human Rights Situation of Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex People, https://www.ilga-europe.org/annualreview/2021

Polecane wideo

Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało”
Hejterzy radzili jej amputację nogi. „Dziś wierzę, że jestem piękna i dumna z tego, co potrafi moje ciało” - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 14:33
mam dwie pary skarpetek tej firmy. Wszyscy mnie pytają, gdzie kupiła, bo wyglądają na nogach bardzo ciekawie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 14:33
super!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 13:05
Nic do nich nie mam, ale nie cierpię pstrokacizny w ubiorze. Wygląda to tandetnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie