Ten zimowy element garderoby wiosną przeżywa spektakularny come-back. Jego popularność wzrosła o 432 proc.

To połączenie w teorii nie powinno się udać, a wygląda niesamowicie stylowo.
Ten zimowy element garderoby wiosną przeżywa spektakularny come-back. Jego popularność wzrosła o 432 proc.
Fot. Instagram.com (@ninaleacaine/@glamifyfashion)
21.04.2021

Mimo że ludowa mądrość i staropolskie przysłowia jasno mówią o tym, że pogoda w kwietniu to jedna wielka loteria, co roku mamy nadzieję, że w tym miesiącu będziemy mogli na dobre schować do szafy zimowe ubrania. Niestety taki scenariusz nie sprawdza się zbyt często. Ten rok jest wyjątkowo niekorzystny jeśli chodzi o wiosenną pogodę. Podobno właśnie doświadczamy najzimniejszego kwietnia od prawie ćwierćwiecza. 

Zobacz również: 10 wiosennych płaszczy, na które panuje absolutny szał

Kapryśna pogoda na początku wiosny nie jest tylko domeną Polski. Zimny i deszczowy kwiecień doskwiera również innym mieszkańcom Europy, zwłaszcza Brytyjczykom. A to przekłada się na modowe trendy. Aktualnie jednym z najchętniej kupowanych elementów garderoby jest okrycie, które kojarzy nam się z wyjątkowo mroźną zimą. Okazuje się jednak, że wiosną może stanowić podstawę najmodniejszej stylizacji. 

Duvet coat. Pikowany płaszcz to najmodniejszy trend wiosny 2021 

Gdy okazało się, że nie możemy upchnąć zimowych okryć wierzchnich głęboko do szafy, Brytyjki postanowiły zrobić z nich dobry modny użytek. Jednym z najbardziej pożądanych elementów garderoby właśnie stał się gruby, pikowany płaszcz. Z danych platformy sprzedażowej ebay.co.uk wynika, że w ostatnim czasie zainteresowanie tym asortymentem wzrosło aż o zawrotne 432 proc.  

Długi do ziemi, pikowany płaszcz, określany przez Brytyjki mianem “duvet coat”, czyli “płaszczem-kołdrą” stał się podstawą najmodniejszych stylizacji tą wyjątkowo zimną wiosną. Dziewczyny łączą go z lżejszymi dodatkami, takimi jak sportowe sneakersy czy bluzki typu crop top. Największą popularnością cieszą się kurtki we wszystkich odcieniach beżu, brązu, a także białe i czarne.  

Jak stylizować pikowany, zimowy płaszcz z wiosennymi elementami garderoby? W naszej galerii znajdziecie garść inspiracji prosto z Instagrama. Jak podoba wam się połączenie tych dwóch światów? 

Polecane wideo

2015 kontra 2021. Ewel0na pokazała, jak zmieniła się jej twarz w ciągu 6 lat
2015 kontra 2021. Ewel0na pokazała, jak zmieniła się jej twarz w ciągu 6 lat - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie