Spodnie z wysokim stanem, trend nadal aktualny

O ile mom jeans nie są najmłodszym trendem, to wciąż można odkrywać go na nowo.
Spodnie z wysokim stanem, trend nadal aktualny
Fot. mat. partnera
30.03.2021

W modzie nie trzeba się niczego bać, warto eksperymentować i próbować nowości. O ile mom jeans nie są najmłodszym trendem, to wciąż można odkrywać go na nowo.

Mom jeans - trend znany praktycznie od zawsze

Spodnie z wysokim stanem, inaczej zwane „Mom jeans” to pomimo zmian ciągle zachodzących na świecie, jak zmiana ustroju czy klimatu wciąż wiodący prym trend. Moda damska ma to do siebie, że co jakiś czas zatacza kręgi. Mniejsze większe, ale jest to sytuacja powtarzalna. W przypadku spodni z podwyższonym stanem nie mówimy zbytnio o powrocie do tego trendu, on po prostu nigdy tak na dobre nie odszedł. Noszone już w latach ’70 XX wieku przypominają o okresie młodości naszych mam, a często i nas samych. W połączeniu z baletkami i t-shirtem w paski przywołują na myśl paryskie ulice w ciepły wiosenny dzień. Mimo pandemii, zakazów i nakazów jakie teraz obowiązują, włącznie z wychodzeniem z domu w innym celu niż naprawdę konieczny możemy nadal być modne i śmiało zakładać Mom jeans! Pokazać się w nich w sklepie, pracy czy na szybkim spacerze w pobliskim parku, ważne żeby było nam wygodnie, a o to w przypadku tego typu spodni nie musimy się martwić.

Uniwersalny sposób na modę

Nie jest tak, że każdemu pasuje wszystko. Oczywiście możemy założyć każde ubranie i czuć się w nim dobrze, nawet jeśli nasza figura nie do końca współgra z danym fasonem. W przypadku mom jeans wszystko rozbija się o dodatki. Zarówno wysokie jak i niskie panie mogą śmiało sięgnąć po tego typu krój. Te pierwsze zakładając do nich sportowe buty jak np. trampki damskie czy sneakersy tworzą luźny sportowo-elegancki outfit, te które z kolei mają troszkę mniej centymetrów wzrostu świetnie będą wyglądały w spodniach połączonych ze szpilkami, ale także butami na koturnie, np. espadrylami, w końcu idzie lato!

Wysoki stan w przypadku spodni bywał określany jako „marchewy”. Charakterystyczna szersza góra i wąskie nogawki nadawały kobiecie ponętnych kształtów niezależnie od figury. Zabieg z uzyskaniem kobiecych kształtów świetnie sprawdzi się u pań, które mają figurę chłopięcą, a chciałyby mieć ciut krąglejsze biodra.

Mom jeans nie tylko z jeans'u

Nie tylko jeansy mogą być z wysokim stanem. Zimą i jesienią oczywiście świetnie pasują tego typu grubsze materiały, kiedy jednak nadchodzi wiosna czy lato możemy pomyśleć o spodniach z cieńszego materiału podobnym kroju. Moda lubi kontrasty, dlatego jeśli nasze mom jeans są raczej z gatunku obcisłych załóżmy do nich luźniejszą górę – luźny t-shirt, koszulę w stylu oversize czy sweter także lekko luźniejszy. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na wyższy stan w spodniach, których nogawki nie są mocno opięte idźmy w drugą stronę – przylegający top, dopasowana koszula czy cardigan świetnie zrobią naszej figurze podkreślając piękną kobiecą talię.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie