Trzy marki, które warto znać, jeśli lubisz modę ekologiczną

Tym brandom szacunek do natury jest bardzo bliski.
Trzy marki, które warto znać, jeśli lubisz modę ekologiczną
Fot. pexels (Alena Koval) & streetsupply.pl
15.03.2021

Street Supply – zapamiętaj tę nazwę. W ofercie tego sklepu (https://streetsupply.pl/) znajdziesz nie tylko najpopularniejsze marki streetwearowe, które posiadają wieloletnią tradycję i mogą pochwalić się zarówno modowym, jak i kulturowym dziedzictwem, ale również brandy, które stawiają na ekologię.

Wśród nich trzy, które warto poznać bliżej!

Polecamy także: Prześliczne ubrania na wiosnę, które od razu będziesz chciała kupić ♥

Ekologiczne marki modowe

pinqponq

Młoda marka pochodzi z niemieckiej Kolonii i za główny cel postawiła sobie zrównoważony rozwój. Swoją miłość do planety wyraża poprzez produkcję plecaków i nerek bazujących na tkaninie Pure Woven, która powstaje w wyniku recyklingu plastikowych butelek PET. pinqponq to marka niezwykle transparentna w swoich działaniach - na ich stronie możemy dowiedzieć się, jak wygląda ich łańcuch dostaw, z jakimi instytuacjami współpracują i co wchodzi w skład ich produktów. Deklarują ekologiczną, wolną od szkodliwych chemikaliów produkcję, politykę minimum waste, a ich designy to pochwała funkcjonalności. Plecaki i nerki pinqponq są ofertą akcesoriów miejskich, które nadążają za wymagającym współczesnym lifestylem.

#1

moda ekologicznapinqponq, streetsupply.pl, 389 zł

#2

moda ekologicznapinqponq, streetsupply.pl, 389 zł

#3

moda ekologicznapinqponq, streetsupply.pl, 169 zł

The North Face

To jedna z topowych outdoorowych marek, która powstała w wyniku miłości do natury, dlatego przy tworzeniu swoich produktów często sięga po materiały takie jak poliester z recyklingu czy bawełna organiczna. Marka deklaruje stałą pracę nad poprawą swojej efektywności środowiskowej i społecznej odpowiedzialności w łańcuchu dostaw - “Podstawę działalności The North Face stanowi misja, aby stać się inspiracją dla globalnego ruchu na rzecz odkrywania i ochrony przyrody”. Marka współpracuje m.in. z Europejskim Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Przyrody. Na potrzeby produkcji swoich kultowych puchówek, marka opracowała wiodącą strategię branżową - standard odpowiedzialnego pozyskiwania puchu gęsiego (RDS).

#1

moda ekologicznaThe North Face, streetsupply.pl, 89 zł

#2

moda ekologicznaThe North Face, streetsupply.pl, 197 zł

#3

moda ekologicznaThe North Face, streetsupply.pl, 239 zł

Veja

Idea, która stoi za marką Veja to „stanąć jedną nogą w projektowaniu, a drugą w odpowiedzialności społecznej”. Francuska marka produkuje buty z surowców pochodzących z upraw organicznych i ekologicznych, co umożliwia - jak podaje producent – unikanie szkodliwych chemikaliów i procesów zanieczyszczających. Veja działa od 2004 roku, a ich działalność stoi za ochroną Amazonii, upcyklingiem materiałów i transparentnością we wszystkim, co jest częścią tego biznesu, od testów chemicznych po płace. Współzałożyciele kupują bawełnę organiczną bezpośrednio od stowarzyszeń rolników w Brazylii i Peru po z góry ustalonej cenie, a wszystko to z poszanowaniem zasad sprawiedliwego handlu. Każda podeszwa ich butów wykonana jest w 30 - 40% z naturalnego kauczuku, który producent kupuje bezpośrednio w lasach amazońskich.

#1

moda ekologicznaVeja, streetsupply.pl, 329 zł

#2

moda ekologicznaVeja, streetsupply.pl, 371 zł

#3

moda ekologicznaVeja, streetsupply.pl, 329 zł

Mat. prasowe

Polecane wideo

Jak wygląda teraz córka Angeliny Jolie, która zmienia płeć? Spektakularna metamorfoza
Jak wygląda teraz córka Angeliny Jolie, która zmienia płeć? Spektakularna metamorfoza - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Bob (Ocena: 5) 16.03.2021 09:36
A gdzie koko world? Fajna, polska marka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie