5 zasad stylowych dziewczyn. To dzięki nim wszyscy mylą je z modelkami

Mody można się nauczyć. Jak to zrobić?
5 zasad stylowych dziewczyn. To dzięki nim wszyscy mylą je z modelkami
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/104708760073269824 & pinterest.co.uk/pin/290130400991692648)
20.12.2020

Mówi się, że stylu nie można kupić. Można mieć całe pieniądze tego świata i wydawać je w najbardziej luksusowych sklepach z ubraniami i dodatkami, a mimo to wyglądać co najmniej śmiesznie, by nie powiedzieć tandetnie i kiczowato. Przykładów nie trzeba daleko szukać - wystarczy przypomnieć sobie pewne nazwiska z Hollywood. 

Zobacz również: Fashionistki wskazały najmodniejszy ciuch minionej dekady. Ich wybór zaskoczył wszystkich!

Niektórzy mają prawdziwy dar i można wręcz powiedzieć, że rodzą się z wyczuciem stylu. Inni z kolei muszą się go nauczyć, często metodą prób i błędów. Jednak wcale nie jest to niemożliwe. Doskonale wiedzą o tym wszystkie szafiarki i blogerki modowe, które zaczynały swoją karierę w świecie fashion od zera, a patrząc na stare zdjęcia zastanawiają się co miały w głowie kupując takie a nie inne ubrania. 

O czym trzeba więc pamiętać aby zawsze prezentować się stylowo? Oto 5 prostych zasad, które doskonale znają wszystkie modne dziewczyny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stephanie Broek (@stephaniebroek)

Jak ubierać się modnie? 5 sekretów stylowych dziewczyn 

Nie kopiują podpatrzonych stylizacji “jeden do jednego” 

Blogi o tematyce modowej, Pinterest i Instagram to wspaniałe źródła inspiracji. Można tam znaleźć całe mnóstwo pomysłów na temat tego, jak się ubrać, a nawet gotowych stylizacji. Ale modne dziewczyny nigdy nie kopiują ich “jeden do jednego”. Dlaczego? Podstawowy powód jest dość prozaiczny – po prostu nie stać ich na ubrania i dodatki od najlepszych światowych projektantów. A powód numer dwa? Kopiowanie stylizacji jest zbyt dosłowne. Zamiast tego lepiej poszukać zbliżonych ciuchów w tańszych sklepach i stworzyć podobny, ale mimo to swój własny look, który został jedynie zainspirowany światem wielkiej mody. 

Kupują zarówno w modnych sklepach jak i w lumpeksach 

Dziewczyny, które cechuje wyjątkowy styl wcale nie patrzą z góry na second handy. Wręcz przeciwnie - potrafią buszować w nich godzinami i znaleźć tam prawdziwe perełki. Są też w stanie z powodzeniem łączyć upolowane na okazji ciuchy z ubraniami prestiżowych marek. Nie boją się takich eksperymentów i zdecydowanie wychodzi im to na dobre. 

Wiedzą, że metki nie stanowią o wartości 

Niektórzy ludzie wychodzą z założenia, że najdroższe ubrania od najbardziej luksusowych marek sprawią, że wreszcie poczują się dowartościowani. Nic bardziej mylnego. Metka nigdy nie stanowi o wartości, bez względu na to czy opiewa na 20 zł czy na 20 tys. zł. Metka nie sprawi też, że inni zaczną postrzegać jej właściciela jako kogoś modnego czy godnego uwagi. Można mieć opinię najbardziej stylowej osoby ubierając się wyłącznie w ciuchy z drugiej ręki. Decyduje o tym pewność siebie.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LIAN GALLIARD (@liangalliard)

Nie są “niewolnikami mody” 

Naprawdę stylowi ludzie traktują modę z przymrużeniem oka i potrafią się nią bawić - bo właśnie na tym polega moda. Nie traktują jej zbyt dosłownie. Jeśli jakiś trend nie trafia w ich gust po prostu trzymają się od niego z daleka. To błąd popełniany zwłaszcza przez osoby, które próbują być modne na siłę. Starają się wręcz za bardzo i stają się niewolnikami mody. Zamiast się nią bawić, to ona zaczyna bawić się nimi. 

Nie zależy im na opinii “stylowych” 

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy ubieraliśmy się przede wszystkim dla siebie, a nie dla nikogo innego? Nie dla faceta, nie żeby wywołać zazdrość koleżanek albo coś komuś udowodnić. Czasy, kiedy liczyło się przede wszystkim to, czy twoje stylizacje podobają się tobie, czy czujesz się w nich komfortowo niczym w drugiej skórze. To właśnie kwintesencja prawdziwego stylu. Pamiętaj o tym, nie rób nic na siłę i po prostu bądź sobą. 

Zobacz również: Ten kolor o dziwacznej nazwie będzie rządził jesiennymi trendami. Jak wygląda greige?

Polecane wideo

Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach
Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie