Ten kostium kąpielowy możesz nosić nawet podczas okresu. Działa jak bielizna menstruacyjna

Plażowanie właśnie stało się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.
Ten kostium kąpielowy możesz nosić nawet podczas okresu. Działa jak bielizna menstruacyjna
Fot. Instagram.com (@redbymodibodi/@houseofwhite_)
23.06.2020

Mimo że okres to naturalna sprawa, wiele kobiet przez te parę dni w miesiącu wciąż czuje się wykluczona z życia społecznego. Dzieje się tak z różnych powodów. U niektórych ból jest tak silny, że uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Inne z kolei cierpią z powodu ubóstwa menstruacyjnego i nie stać ich na środki higieniczne, wobec czego zostają w domu.  

Zobacz również: Free bleeding albo zmiana tamponu na ulicy. Bezdomne kobiety opowiedziały, jak radzą sobie podczas okresu

Wiele kobiet podczas okresu unika też aktywności fizycznej czy letnich wypadów nad wodę - nie z powodu bólu, ale z obawy, że środki higieniczne nie zapewnią im odpowiedniej ochrony. Nieustanne martwienie się tym, czy tampon nie zaczął przeciekać potrafi skutecznie zniszczyć dobre samopoczucie. Na szczęście powstaje coraz więcej firm, które oferują kobietom inne rozwiązania i pewniejszą ochronę podczas okresu. Coraz większą popularnością cieszy się m.in. bielizna menstruacyjna, czyli specjalne majtki, które wchłaniają krew z okresu. Teraz niektórzy producenci idą o krok dalej i zaczynają wprowadzać do swojej oferty również menstruacyjne stroje kąpielowe. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Modibodi (@modibodi)

Modibodi: kostiumy do pływania w trakcie okresu

Jedną z takich firm jest australijska marka Modibodi, która już od lat produkuje bieliznę menstruacyjną, w tym także kostiumy kąpielowe. Jak zapewniają producenci, ich stroje kąpielowe zapewniają 100-procentową ochronę przed przeciekaniem. To zasługa wielu warstw, które znajdują się zarówno w dolnej części kostiumu jednoczęściowego, jak i w majtkach od bikini. Jednocześnie stroje od Modibodi są przewiewne i przyjazne dla skóry. Nie ma mowy również o plamach ani o nieprzyjemnym zapachu. Do tego, jak zapewnia firma, kostiumy są wykonane z szybkoschnącego materiału. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

One of the most asked questions about @modibodi I get is "which pair should I get" or what is my favourite style? Well for me it's the Seamfree Full Brief because I like to hold it all in and of course no undie lines! These are my go-to pair under activewear too, and I wear mine pretty much all the time for working out because they stop awkward sweat marks 💦💁🏼‍♀️ But there is honestly a pair for everyone, with dozens of styles and colours and of course their teen range, @redbymodibodi 🥰 Which I know as a mother of daughters, I’m so thrilled they have a manageable and sustainable solution in their teen years 🙌🏻 Those who are already converted, do you have a favourite style? 😎

Post udostępniony przez Olivia White (@houseofwhite_)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Period-proof SWIMWEAR! It’s a thing! 😱😱😱 And I tried it out on my last period! ModiBodi have swimwear that you can wear on your period WITHOUT a pad or tampon! (Not the one in the first picture. They’re the one in the second picture. I just forgot to take a picture while I was wearing it 😂) I want to wear it one more time before giving a full review for you guys. But for now, I will say they totally worked! I used them on day 4 of my period in the pool when I had medium-light flow. No leaks or accidents. They were comfy and they looked like normal swimwear! I wore the @modibodi 1 piece, but they also sell just the bikini bottoms, so you can put your own bikini top with it I’d love to know if you’ve ever worn period-proof swimwear and what your experience was like! 👙👙👙 And if you’re ever purchasing ModiBodi items, the code “BRIGHTGIRL10” will get you 10% off 💕

Post udostępniony przez Demi | Bright Girl Health (@brightgirlhealth)

Menstruacyjne kostiumy kąpielowe od marki Modibodi są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i dla dziewcząt, które dopiero zaczynają miesiączkować. Jednoczęściowe stroje oraz bikini są dostępne w szerokim wachlarzu rozmiarów, więc każda kobieta powinna znaleźć kostium odpowiedni dla siebie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The NZ Mummy Bloggers LTD (@nzmummybloggersclub)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez RED by Modibodi (@redbymodibodi)

Co sądzicie o takich menstruacyjnych kostiumach kąpielowych? Zastąpiłybyście nimi tradycyjne bikini i tampony? 

Zobacz również: „Postanowiłam wypróbować majtki menstruacyjne. Już nigdy nie wrócę do używania podpasek”

Polecane wideo

Śliczne modelki plus size, do których wzdycha wielu facetów. W bikini wyglądają BARDZO apetycznie!
Śliczne modelki plus size, do których wzdycha wielu facetów. W bikini wyglądają BARDZO apetycznie! - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.4 / 5
gość (Ocena: 5) 19.01.2023 18:25
Jestem za dlaczego kobiety czy młode dziewczynki nie korzystać z lata wakacji w.trakcie okresu ograniczać przyjemności z pływania! Pozostałe komentarze to chyba facet pisał i określenie obrzydliwe co z ciemnogród!(moze zamkniemy córki w domu na ten czas w.swiadomosci ze.sa brudne !)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.06.2020 08:32
jak ktoś mnie pyta o tabletki na odchudzanie to polecam mu tylko figurena. stosowałam kilka dostepnych na rynku srodków i te sprawdzają się według mnie najlepiej. Waga spada dość szybko bo po około 10dniach czuć już efekt.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 14:55
Pływanie we własnych ekstrementach...brzmi zachęcająco
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2020 13:31
Siedzenie we własnej krwi ma być przyjemniejsze? Chyba kogoś poniosło. Nie wyobrażam sobie używania czegoś takiego.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 23.06.2020 11:35
Obrzydliwe!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie