Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020?

Bikini z maseczką do kompletu już robią furorę na południu Europy.
Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020?
Fot. Instagram.com (@elexia_beachwear/@matsouka_maria)
21.05.2020

Czy w tym roku w ogóle można mówić o jakichkolwiek wakacjach? Dla wielu Polaków lato było czasem zagranicznych wyjazdów na południe Europy lub w inne egzotyczne destynacje, jednak w związku z pandemią koronawirusa oraz odwołanymi lotami wydaje się, że raczej nie wchodzi to w grę. Wprawdzie poszczególne kraje, takie jak Włochy czy Grecja powoli zaczynają otwierać się na turystów, ale prawdopodobnie będzie musiało upłynąć jeszcze dużo czasu, zanim sytuacja wróci do normy sprzed pandemii koronawirusa. 

Zobacz również: Rząd zapowiada program 1000+. Pieniądze mają otrzymać miliony Polaków

Mimo to wielu Polaków deklaruje, że nie zamierza rezygnować z wakacyjnych wyjazdów. Chcą spędzić parę tygodni, a przynajmniej dni na odpoczynku na łonie natury, m.in. nad morzem czy nad jeziorem. Niektórzy rozważają też wyjazd do ciepłych krajów własnymi samochodami. Czy jednak wizyta na plaży będzie w ogóle możliwa? Zdaniem ekspertów tak – ale pod pewnymi warunkami. Plażowicze mieliby przestrzegać nakazu zachowania dystansu społecznego, padają też pomysły ograniczenia czasu spędzanego nad wodą (np. do 4 godzin dziennie) oraz monitorowanie zagęszczenia tłumu na plażach. A co z zakrywaniem ust i nosa? Ponoć wiele rządów - w tym polski - rozważa taki przepis. W związku z tym plażowanie mogłoby być dozwolone tylko w maseczkach 

Trikini: bikini z maseczką ochronną podbija plaże

Na takie plany zareagowały już pierwsze marki, które zaczęły produkować komplety bikini - góra, dół plus... maseczka. Taki kostium kąpielowy określa się mianem trikini i zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością.  

Wydaje się, że pierwsze bikini z maseczką ochronną to pomysł włoskiej marki Elexia Beachwear. Co ciekawe, trikini powstało właściwie jako żart. Założycielka marki, Tiziana Scaramuzzo, powiedziała w rozmowie z mediami, że gdy udostępniła na Facebooku zdjęcia kostiumów kąpielowych z dopasowanym kolorystycznie maseczkami, natychmiast stały się one viralem, a sklep nie nadążał z odpowiadaniem na zapytania i zamówienia. 

O tym, że trikini zyskuje coraz większą popularność można przekonać się chociażby za pośrednictwem Instagrama. W galerii znajdziecie przegląd bikini wraz z maseczkami ochronnymi w różnych wzorach i kolorach. Co sądzicie o takim trendzie? Sprawicie sobie trikini z myślą o tegorocznych wakacjach? 

Polecane wideo

Śliczne modelki plus size, do których wzdycha wielu facetów. W bikini wyglądają BARDZO apetycznie!
Śliczne modelki plus size, do których wzdycha wielu facetów. W bikini wyglądają BARDZO apetycznie! - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 11:22
Ludzie już zupełnie zdurnieli😂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2020 18:02
No już pędzę odpoczywać w kagancu urlop jak znalazł. Nie wiem jak wy ale jak będą kazać odpoczywać latem w szmacie to zostaje w domu i popijam browar na tarasie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2020 17:18
Już to widzę jak na plaży ludzie opalają się w tych całych maseczkach hehe
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie