Pasują do każdej sylwetki i są eco-friendly. Topshop wprowadza spodnie przyjazne środowisku

To wielki krok w stronę zrównoważonej mody!
Pasują do każdej sylwetki i są eco-friendly. Topshop wprowadza spodnie przyjazne środowisku
Fot. topshop.com
21.02.2020

Czy wiesz, że przemysł modowy jest drugim najbardziej szkodliwym dla środowiska? Choć trudno to sobie wyobrazić, wyprzedza go tylko przemysł paliwowy. Przykładowo: aby wyprodukować jeden t-shirt trzeba zużyć ok. 2,7 litrów wody. Z kolei produkcja pary spodni to już zużycie ok. 14 tys. litrów wody. Z danych WWF wynika, że to aż 19 lat dostępu do wody pitnej dla jednego człowiekaPrzemysł modowy generuje też niewyobrażalne wręcz góry odpadków. W skali światowej co sekundę na wysypiska trafia śmieciarka pełna tekstyliów. Rocznie przekłada się to na 92 tony odpadów stałychChyba trudno zaprzeczyć, że brzmi to naprawdę przerażająco. 

Zobacz również: Wciąż nie wierzysz w kryzys klimatyczny? Oto, jak już wkrótce go odczujesz

Nie dziwi więc, że coraz więcej marek idzie w stronę zrównoważonej mody. Również światowe organizacje zachęcają do tego, aby powstrzymywać się od nadmiernego kupowania nowych ubrań (zwłaszcza jeśli mają być założone tylko na jedną okazję). Z okazji tegorocznej ceremonii nagród BAFTA organizatorzy poprosili zaproszonych gości do przestrzegania specjalnego, eko dress-code'u. Gwiazdy miały pojawić się na czerwonym dywanie w sukniach z odzysku (tzn. takich, w których już zdarzyło im się publicznie wystąpić), otrzymały też podpowiedź na temat tego, którzy projektanci i marki tworzą swoje kreacje w duchu eco-friendly. Niestety zaledwie garstka osobistości ze świata filmu postanowiła dostosować się do tych wytycznych.  

Zobacz również: Tylko te gwiazdy założyły kreacje z odzysku na ceremonię BAFTA. Dlaczego reszta zignorowała eko-dress code?

Na szczęście jeśli chodzi o zrównoważoną modę mamy też dobre informacje. Kultowa marka Topshop właśnie wprowadziła do swojego asortymentu 8 nowych fasonów jeansów, z czego aż 4 zostały stworzone w sposób przyjazny środowisku. To część nowej kolekcji, która nosi nazwę Considered. W dodatku spodnie z nowej linii kosztują mniej niż 30 funtów, czyli ok. 155 zł. Wśród dżinsów eco-friendly znalazły się takie fasony jak dwa rodzaje dzwonów, czyli spodni z rozszerzanymi nogawkamiskinny jeans oraz mom jeans. Dzięki temu każda miłośniczka mody, której jednocześnie leży na sercu dobro naszej planety znajdzie w ofercie Topshopu fason idealny dla swojej sylwetki 

Fot. topshop.com

Wszystkie jeansy zostały wyprodukowane przynajmniej w 90 proc. z bawełny organicznej, a dwa ostatnie wymienione modele mają w swoim składzie 100 proc. takiej bawełny. Co więcej, była ona hodowana bez użycia pestycydów czy chemicznych nawozów oraz GMO. Spodnie z kolekcji Considered powstały przy użyciu innowacyjnych metod oraz we współpracy z atestowanymi dostawcami aby mieć pewność, że zostały wyprodukowane w duchu zróżnicowanej modyNowe fasony noszą nazwy Topshop One, Topshop TwoTopshop Three oraz Topshop Four. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Topshop (@topshop) on

Jak podoba wam się taka eco-friendly kolekcja od Topshop? 

Zobacz również: Będzie drugi sklep Primarka w Polsce! Gdzie i kiedy otwarcie?

Polecane wideo

Od roku nie wypiła ani kropli wody. Przekonuje, że nigdy nie czuła się lepiej
Od roku nie wypiła ani kropli wody. Przekonuje, że nigdy nie czuła się lepiej - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie