Nowość od MANGO: kolekcja Denim wykonana z ekologicznej bawełny

Projekty są dostępne online oraz w sklepach stacjonarnych od 17 lutego.
Nowość od MANGO: kolekcja Denim wykonana z ekologicznej bawełny
Fot. Mango / mat. prasowe
19.02.2020

W kolekcji, inspirowanej latami 80. i 90., Mango wprowadza linię, w której to denim gra pierwsze skrzypce. Podwyższony stan, efekt sprania czy zabawa formą – wszystko to świadczy o nieskończonych możliwościach, jakie daje ten materiał. To także klucz do każdego stylu – od opcji casualowych, do tych odważniejszych – bo denim znajdzie swoje miejsce w każdej garderobie.

Mango, stale wspierające zrównoważone podejście do mody, stworzyło kolekcję składającą się z 14 elementów wykonanych z bawełny ekologicznej. Zastosowanie materiału, pochodzącego z certyfikowanych upraw wraz z użyciem technologii mającej mniejszy wpływ na środowisko, urzeczywistnia się w mniejszym wykorzystaniu wody, energii i substancji chemicznych. To wszystko pozwala na zminimalizowanie negatywnych efektów oddziaływania na zasoby naturalne naszej planety. Co więcej, dzięki recyklingowanym włóknom oraz inicjatywie Second Chances, marka wspiera promocję gospodarki o obiegu zamkniętym.

Polecamy także: 10 nowości Stradivarius, w których będziesz wyglądać BOSKO

Mango Take Action

Mango, jako jeden ze swoich głównych celów, ustanowiło zwiększenie proporcji wykorzystania w kolekcji zrównoważonych włókien. W związku z tym faktem do 2025 roku, 100% bawełny użytej w produktach marki będzie pochodziło z ekologicznych źródeł. W 2018 roku, jako target na 2022 rok, Mango założyło sobie podniesienie wspomnianych proporcji do 50%, co dodatkowo wsparło dołączeniem do Better Cotton Initiative (BCI).

Mat. prasowe

Polecane wideo

Rzęsy pod kolor... szminki. Świat beauty zakochał się w makijażach tej artystki
Rzęsy pod kolor... szminki. Świat beauty zakochał się w makijażach tej artystki - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 26.04.2022 15:41
Cudowna kolekcja <3
odpowiedz

Polecane dla Ciebie