Tę przepiękną biżuterię zapragniesz dostać na walentynki!

Niezwykłe projekty Roberto Coin zdobędą twoje serce.
Tę przepiękną biżuterię zapragniesz dostać na walentynki!
fot. materiały prasowe
21.01.2020

Romantyczny spacer wieczorową porą, urokliwe wąskie uliczki starej Wenecji, po których unosi się zapach pysznej świeżej pasty… te upojne chwile to coś, o czym marzy niejedna kobieta. Włosi kojarzą nam się z niesamowicie ciepłym podejściem do życia, ale przede wszystkim z pasją do tworzenia czegoś unikatowego. Mogą pochwalić się nie tylko pięknymi zabytkami czy pyszną kuchnią, ale również sukcesami w przemyśle jubilerskim. No i która z nas nie marzyłaby o romantycznej randce w Mieście Zakochanych?

Biżuteria Roberto Coin - kolekcja Roman Barocco

Znanym na całym świecie pionierem w tej branży jest włoski projektant Roberto Coin uznawany za twórcę jednego z najciekawszych trendów biżuteryjnych ostatniej dekady. Starożytna technika skręconych nici, która zadebiutowała w linii Roman Barocco to dowód na to, jak w łatwy sposób połączyć romantyczną formę wraz z ciężkimi kamieniami. I sposób na doświadczenie urokliwego klimatu włoskich miast.

Dzięki ciągłemu pragnieniu stworzenia czegoś innowacyjnego, Roberto Coin wprowadza co roku około pięć nowych kolekcji. Roman Barocco to linia biżuteryjna, która z sezonu na sezon ewoluuje, czego wynikiem są nowsze kształty oraz dodatki, które są wykorzystywane do zdobienia tych jubilerskich dzieł sztuki. Delikatna I urzekająca – to idealny opis klimatu tych projektów. Często inspiracją jest włoska tradycja oraz epoka baroku.

Fot. materiały prasowe

Całość podzielona jest na dwie części. Główne modele wyróżniają się miękkimi i prostymi liniami nawiązującymi do kopuł kościołów i strzelistych sklepień. Z kolei przeciwwagą jest druga odsłona kolekcji, gdzie swoją chwilę chwały mają diamenty, które pięknie rozjaśniają złotą biżuterię. Zabieg ten odwołuje się do gry świateł i proporcji, charakterystycznych dla sztuki barokowej. Roman Barocco to charakterystyczne sploty nici o różnej fakturze i rozmiarze, które łącząc się, prezentują bardzo kobiecą formę. Wykonane są ze złota, a w wewnętrznej części zdobią je diamenty.

Fot. materiały prasowe

W najnowszej odsłonie znajdziemy też różnokolorowe kamienie zatopione w złocie – fioletowe ametysty, zielone chryzoprazy, przejrzystą masę perłową. To zestawienie tworzy przepiękną mini-mozaikę. W kolekcji znajdziemy kolczyki-koła, naszyjniki w kształcie gwiazdy, a także pierścionki i bransoletki z niecodziennym splotem. Roman Barocco są nowoczesne, zachowując jednocześnie barokowy patos.

 

Materiał promocyjny

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie