Pokaz Macieja Zienia: Sukienki dla 12 znaków zodiaku, stroje koktajlowe & damskie garnitury

Uczta dla oka. Zobacz zdjęcia z pokazu Macieja Zienia „Mojo”.
Pokaz Macieja Zienia: Sukienki dla 12 znaków zodiaku, stroje koktajlowe & damskie garnitury
24.04.2019

W czwartkowe popołudnie w Pałacu na Wyspie odbył się wyjątkowy pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia. Wybór warszawskich Łazienek Królewskich nie był przypadkowy. Linia „Mojo” na jesień/zimę 2019 jest bowiem inspirowana epoką stanisławowską i sztuką renesansu, a także kulturą francuską i mitologią.

Zobacz także: Skąpe stroje i idealne figury. Oto zdjęcia z najnowszego pokazu Victoria’s Secret!

W najnowszej kolekcji projektanta znajdziemy spektakularne suknie wieczorowe wykonane z najwyższej jakości żakardów, jedwabnej krepy, Satin Duchesse, czy tiulu zdobionego kamieniami szlachetnymi. Nie zabrakło także 12 sukienek, które odpowiadają 12 znakom zodiaku; strojów koktajlowych dekorowanych kolażami Rity Zimmermann – uznanej artystki, która współpracowała m.in. z domem mody Gucci – a także damskich garniturów.

Na przestrzeni dekad kanon tego formalnego męskiego stroju mocno się zmieniał. Przełomem okazały się lata 30. XX wieku, kiedy to kobiety zaczęły nosić garnitury. I przecież nie zrezygnowały z nich do dzisiaj, bo dzięki nim czują się pewne siebie, niezależne i przebojowe. Inspiracją Macieja Zienia do stworzenia garniturów o różnych fasonach i krojach było wyobrażenie silnej kobiety ponad podziałami. Tak zdaniem projektanta mógłby wyglądać codzienny formalny strój współczesnej mieszkanki Pałacu.

Projekty Macieja Zienia wyróżnia rzemiosło, klasyczne fasony przełamywane oryginalnymi elementami, staranny wybór materiałów i dbałość o każdy detal. „Zień blisko kobiety” – to motto obecne w każdej, również najnowszej, kolekcji projektanta.

Polecane wideo

Wszyscy wpatrują się w jej twarz. Ma być dowodem na to, że ideały jednak istnieją
Wszyscy wpatrują się w jej twarz. Ma być dowodem na to, że ideały jednak istnieją - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.04.2019 20:47
jestem fanką jego projektów. Szyk i klasa
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie