Unlike trend: Im paskudniejsze zakładasz ubrania, tym bardziej jesteś... modna

Celebryci go uwielbiają.
Unlike trend: Im paskudniejsze zakładasz ubrania, tym bardziej jesteś... modna
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/balenciaga/)
28.08.2018

Niektórzy mylnie utożsamiają modę z tym, co piękne i twarzowe. W ostatnich latach projektanci coraz częściej tworzą ubrania brzydkie, a wręcz groteskowe. Podobno to dlatego, że brzydota przyciąga wzrok, niepokoi oraz testuje nasze granice dobrego smaku. Kreując niektóre trendy, projektanci zastanawiają się, czy się przyjmą, jaka będzie reakcja ludzi. Można powiedzieć, że bawiąc się modą, przeprowadzają eksperyment społeczny.

9 modeli butów, które wszystkie dziewczyny będą nosiły jesienią

Jeżeli chodzi o brzydotę w modzie, zaczyna się ona coraz bardziej uwidaczniać nawet w Polsce. Wchodząc na profile niektórych blogerek modowych, nie znajdziemy tam typowo ładnych stylizacji. Bardziej pasuje do nich określenie „dziwne” i „brzydkie”. Owa brzydota przejawia się w łączeniu kolorów, które do siebie nie pasują, na zakładaniu rzeczy za dużych, o dziwnych kształtach i kiczowatych wzorach.

Bad taste zadomowił się natomiast już na dobre w Stanach Zjednoczonych wśród celebrytów. Jego wiernymi fanami są m. in. Kirsten Stewart, Justin Bieber i siostry Hadid. Chociaż w ich przypadku na pierwszy rzut oka styl określany jako bad taste czy unlike wygląda na przypadkowe połączenie niezbyt twarzowych ubrań, w istocie jest bardzo przemyślany. Celem jest wyglądanie „po domowemu” w najgorszym możliwym wydaniu.

Powstała lista ubrań, które powinnaś przestać nosić przed trzydziestką

Przyjrzyjcie się stylizacjom wpisującym w bad taste. Co o nim myślicie?

Polecane wideo

10 ślicznych plecaków do szkoły
10 ślicznych plecaków do szkoły - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie