Ksiądz stwierdził, że kobieta w spodniach jest obrzydliwością. Wiemy, co na to zwykli faceci

Czy oni też chcieliby nakazu noszenia spódnic i sukienek?
Ksiądz stwierdził, że kobieta w spodniach jest obrzydliwością. Wiemy, co na to zwykli faceci
Fot. Unsplash
14.06.2018

Za sprawą pewnego księdza rozgorzała w Polsce kolejna dyskusja światopoglądowa. Tym razem nie chodzi jednak o aborcję, związki jednopłciowe czy rozwody, ale kobiecą garderobę. Duchowny wygłosił homilię, w czasie której zacytował fragment Księgi Powtórzonego Prawa: „Niech mężczyzna nie ubiera się w strój kobiety, a kobieta w strój mężczyzny, bo jest to obrzydliwością w oczach Pana”.

Zobacz również: LIST: „Ksiądz powiedział, że noszenie spodni przez kobietę to obrzydliwość. Ma rację!”

Według niego ta zasada wciąż obowiązuje. Należy zachęcać przedstawicielki płci pięknej, aby ubierały się bardziej kobieco. Podział płci ma być wyraźny i dotyczyć także stroju. Czy to odosobniona opinia? Zapytałem o to kilku moich rozmówców. To mężczyźni w różnym wieku, a wielu z nich nie jest wszystko jedno, co noszą panie. Okazuje się, że teoria kontrowersyjnego księdza niektórym z nich jest bardzo bliska.

W XXI wieku możesz nosić, co tylko zechcesz. Pytanie tylko, czy powinnaś. Jeśli interesuje cię męskie zdanie w tej kwestii - koniecznie przeczytaj, co myślą o tym faceci, których na co dzień spotykasz.

czy kobiety mogą nosić spodnie

fot. Unsplash

Czy kobiety powinny nosić spodnie?

- Mogą i powinny, jeśli tylko mają na to ochotę. Nie chciałabym nikomu niczego narzucać, bo prędzej czy później mogłoby się to na mnie zemścić. To nie czasy, kiedy facet mógłby coś sugerować czy zakazywać płci przeciwnej - twierdzi Marcin.

- Pewnie się narażę, ale odpowiem negatywnie. Oczywiście mają do tego prawo, ale zdecydowanie bardziej wolę panie w sukienkach czy spódnicach. Myślę, że większość mężczyzn jest tego samego zdania, ale boją się to głośno powiedzieć - zdradza Patryk.

- Wszystko zależy od okazji. Na co dzień warto nosić to, co wygodne i praktyczne. Mam jednak problem z oficjalnymi wyjściami, kiedy zamiast sukienki kobieta zakłada spodnie i udaje faceta. Są takie momenty, kiedy przydałoby się trochę odróżnić - sugeruje Grzegorz.

- Skoro jest to obrzydliwością w oczach Pana, to chyba nie warto ryzykować. A tak serio - nakazy i zakazy są bez sensu. Fajnie jednak, gdy kobiety są kobiece i nie upierają się: nigdy nie założę sukienki. Bo niby dlaczego nie? Przecież to nie żadna słabość - ocenia Emil.

Zobacz również: SPODNIE GROZY - 7 fasonów, których mężczyźni nie chcą na Tobie oglądać

czy kobiety mogą nosić spodnie

fot. Unsplash

W jakich spodniach kobiety wyglądają najlepiej?

- Jeśli już decydują się na odzienie z nogawkami, to dobrze by było, gdyby przylegały do ciała. Nie podobają mi się takie niedopasowane i obszerne, które masakrują nawet najlepszą sylwetkę i ukrywają wszystko, co najlepsze - mówi Grzegorz.

- W każdych, w których czują się dobrze i swobodnie. Nie licząc może jeansowych szortów z wystającymi spod spodu kieszeniami, „alladynek”, legginsów zamiast spodni i dresów zakładanych na ulicę, a nie trening. Te zawsze wyglądają źle i to bez względu na płeć - ocenia Marcin.

- Rzadko kiedy kobieta w spodniach uważana jest przeze mnie za atrakcyjną. Nawet jeśli to przepiękna laska ze świetną figurą i śliczną buźką. Nogawki psują cały efekt. Aż chciałoby się zamienić je na zwiewną spódniczkę. Jeszcze raz powtarzam - dziewczęcości nie należy się wstydzić, ani jej ukrywać - sugeruje Patryk.

- Za jeansami nie przepadam, bo wtedy kobieta wygląda już zupełnie tak, jak facet. Jeśli już, to jakieś bardziej eleganckie i przylegające do ciała. Trzeba się jednak czymś odróżniać - dodaje Emil.

Zobacz również: Moda męskim okiem: Dlaczego powinnaś przestać nosić jeansy?

czy kobiety mogą nosić spodnie

fot. Unsplash

Gdyby kobieta mogła nosić tylko spodnie albo tylko spódnice - co byłoby lepszym wyborem?

- Chyba żaden facet nie powie, że spodnie. Spódnica jest czymś bardzo kobiecym, bo podkreśla biodra i talię, odsłania nogi i faluje na wietrze. Nie wiem jak innym, ale z tym kojarzy mi się przedstawicielka płci pięknej. Na pewno nie z nogawkami - zdradza Patryk.

- Uważam, że każdy może nosić, to co chce, ale w tym starciu spodnie przegrywają. Nie dlatego, że chcę ich zakazać i zmusić wszystkie panie do odsłaniania nóg. Po prostu nie wyobrażam sobie, żeby spódnice i sukienki zniknęły z powierzchni ziemi. Za bardzo mi się podobają - mówi Grzegorz.

- Mam nadzieję, że nie dożyję czasów, kiedy ktokolwiek będzie musiał dokonywać tak kategorycznych wyborów. To sytuacja czysto hipotetyczna, ale i tak nie odważę się wybierać. Jeśli dziewczyna cierpi w sukience, to nie ma się co męczyć - dodaje Marcin.

- Krótka piłka: spódnica. Ale to nie oznacza, że chciałbym wprowadzić taką surową regułę. Po prostu za rzadko widuję panie, które wybierają coś innego, niż spodnie i trochę się za tym stęskniłem - to opinia Emila.

Polecane wideo

Komentarze (22)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 20.06.2020 08:53
Spodnie powinny być tylko dla facetów. Bo kobiety to wyglądają w nich jak facet.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2020 08:52
Ja też noszę tylko sukienki i widzę że na ulicach coraz częściej chodzą panie w sukienkach. Przeważnie w lato ale może i na zimę się do zmieni.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2020 08:50
Mają rację .teraz kbiety zapomniały jak być kobietą bo chcą być facetami. Już wszystkie rolę faceta robią przecież. To głupota.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.09.2019 12:27
Sam niech zdejmie kiecke zasrany klecha
odpowiedz
Aa (Ocena: 5) 26.07.2018 18:32
Kobieta w spodniach to chlopczyca.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie