Moda męskim okiem: Co mówi o facecie jego styl ubierania?

Tomek zdradza, czego możesz się po nim spodziewać na podstawie stroju.
Moda męskim okiem: Co mówi o facecie jego styl ubierania?
Fot. Unspash.com
30.11.2017

Jak cię widzą, tak cię piszą. I dotyczy to także ubrań, które nosisz. Strój jest jednym z pierwszych sygnałów wysyłanych w kierunku innych. Przez jego pryzmat jesteśmy oceniani. Czego innego możemy spodziewać się po człowieku wytwornym i eleganckim, a zupełnie inny komunikat wysyłamy poprzez bawełniane dresy i t-shirt z wielkim logo. A co mówi o facecie?

Postanowiłem ułatwić wam poszukiwania bratniej duszy i zdradzić, jak należy interpretować męski styl. To, jak obiekt twoich westchnień się nosi, mówi o nim więcej, niż możesz podejrzewać. Wbrew pozorom nie są to przypadkowe ciuchy. W naszej szafie kryje się prawda o nas. Wystarczy rzucić okiem, by wiedzieć, czego można się spodziewać po przedstawicielu płci brzydszej. W związku, relacjach międzyludzkich, a nawet w łóżku.

Czy on nadaje się na tego jedynego? Zdradź mi, jak się ubiera, a ja powiem ci, kim tak naprawdę jest…

Zobacz również: Moda męskim okiem: Unikaj facetów, którzy noszą te ciuchy (To kiepsko o nich świadczy)

męski styl

fot. Unsplash

Elegant

Spodnie w kant, zawsze świeża koszula, wyjściowe buty i dobrze skrojona marynarka. Ten typ czuje się dobrze wyłącznie pod krawatem. Często zadziera nosa, bo wydaje mu się, że jest lepszy od innych. Chce zrobić karierę i dba o swoje finanse. Nie podrywa kobiet, ale je zdobywa, choć zazwyczaj kończy znajomość już następnego poranka. W sypialni nieprzewidywalny - może cię zaskoczyć jego dziwny fetysz. Marzy o żonie i dzieciach, ale w jak najbardziej odległej przyszłości. Bywa bezczelny i seksistowski.

Dresiarz

Fan bawełny, zwłaszcza tej, z której wykonane są jego spodnie i bluzy. Fetyszysta dużych logotypów sportowych marek. Pozuje na współczesnego wojownika, ale mocny jest tylko w grupie. Na osobności to ciepły chłopak, może nawet trochę romantyk. Trudno nazwać go karierowiczem, bo zazwyczaj idzie po linii najmniejszego oporu. W łóżku do bólu przewidywalny, ale przynajmniej autentycznie wierny i zainteresowany trwałą relacją. Boi się wyjść przed kolegami na pantoflarza, ale w związku zawsze daje rządzić kobiecie.

Zobacz również: Czy jesteś gotowa na MEGGINSY? Faceci noszą je coraz chętniej...

 

męski styl

fot. Unsplash

Hipster

Oryginalny, wyjątkowy, nieszablonowy i oczywiście ironiczny. A przynajmniej tak mu się wydaje, bo w rzeczywistości ślepo naśladuje to, co widzi na ulicach. Do bólu przewrażliwiony na swoim punkcie. Nie do końca lubi siebie, więc próbuje zyskać kilka punktów przy pomocy stroju. Jeśli szuka dziewczyny, to równie niezwykłej, jak on. Najlepiej, gdy będziesz weganką pracującą w agencji reklamowej, która w wolnych chwilach odwiedza antykwariaty i targi zdrowej żywności. Lubi się lansować, ale w domu to raczej ciapa.

Rockman

Połyskująca kurtka to jego druga skóra. Ciężkie buty, ćwieki i t-shirty z nazwami zespołów to jego manifest: robię to, co chcę i nikt mnie do niczego nie zmusi. Chyba faktycznie coś w tym jest, bo stałość w uczuciach nie jest jego najsilniejszą stroną. Typ wrażliwca, ale wyłącznie na własnych zasadach. Uczucia drugiej osoby mało go interesują. Wieczny chłopiec, który w ten sposób odreagowuje swoje życiowe niepowodzenia. Rzadko pracuje na etacie i sam raczej cię nie utrzyma. Potrafi jednak zaskoczyć w łóżku, bo zazwyczaj jest całkowicie uległy. Niby twardziel, ale do przytulania.

Zobacz również: Oto jak prezentuje się 100 lat mody męskiej

męski styl

fot. Unsplash

Żołnierz

Bojówki, parciane paski, trapery, plecaki i polar - po tym go poznasz. Oficjalnie twierdzi, że modę ma w głębokim poważaniu. Strój ma być przede wszystkim praktyczny i męski. Gardzi elegancikami w wąskich spodniach i wypastowanych butach. W rzeczywistości to jego bardzo przemyślana stylizacja, która ma pokazać, że testosteron z niego bucha. Trochę dziwak, którego trzeba rozgryźć. Zazwyczaj niegroźny, choć potrafi pokazać pazury. Zwłaszcza w sypialni, gdzie liczy się tylko jego przyjemność. Kobiety traktuje z góry, więc nie licz na równouprawnienie w tym związku.

Przeciętniak

Nie do końca można stwierdzić, jak się ubiera, bo on naprawdę nie zwraca na to uwagi. Jeansy, sztruksy, koszule w kratę, ciepłe sweterki, adidasy, skórzane botki, ortalion, bawełna. Nic do niczego nie pasuje, ale razem tworzy unikalny styl przeciętniaka. To prosty facet, którego serce można zdobyć poprzez żołądek i łóżko. Kiedy jest najedzony i rozładuje napięcie seksualne - staje się mężczyzną do rany przyłóż. Docenia proste życie - kotlety na obiad, wspólne oglądanie telewizji i weekendowe picie. Bez fajerwerków, ale i przykrych niespodzianek.

Komentarze (3)

Ocena: 4.67 / 5
pony (Ocena: 4) 30.11.2017 19:45
Hmm, wyjątkowo trafne, przynajmniej w pierwszym i ostatnim punkcie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2017 19:44
Mój to przeciętniak :D Zero stylu ale rzeczywiście kochany jest i łatwy w obsłudze ;) Cieszy sie z prostych rzeczy, jest optymistą, zadowala go dobry posiłek i miły gest :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2017 11:29
Co za bujdy. Mam faceta metala z krwi i kości. To twardy, zdecydowany i pewny swoich uczuć facet, który też jest bardzo wrażliwy, i to nie tylko w swoją stronę. Ma pracę, nawet przez myśl by mu nie przyszło, by ją rzucić. Owszem, jest indywidualistą z własnym myśleniem, ale nie ma wywalone na innych. Każdej kobiecie bym takiego życzyła. PS: praca w agencji reklamowej to jakiś wyznacznik hipiskiego stylu życia? Nie wiedziałam ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo