Marketingowe samobójstwo: Zara chce zachęcić klientki do pokochania swoich krągłości. I slogan promuje TAKIM ZDJĘCIEM...

Czym podpadła znana sieciówka?
Marketingowe samobójstwo: Zara chce zachęcić klientki do pokochania swoich krągłości. I slogan promuje TAKIM ZDJĘCIEM...
źródło: Twitter (https://twitter.com/MuireannO_C)
02.03.2017

Blogerki plus size wzbudzają mieszane uczucia, ale jedno trzeba im przyznać - udało im się zmienić nastawienie marek odzieżowych i projektantów do kobiet większych, niż rozmiar 0. Firmy zauważyły, że ich klientki mają różne sylwetki. Te większe także mają prawo wyglądać modnie i czuć się dobrze. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wprowadzając kolekcje XXL równocześnie zarabiają i ocieplają swój wizerunek.

Zjawisko to zauważyła ostatnio hiszpańska sieciówka Zara. W sklepach na całym świecie pojawiły się plakaty zachęcające klientki, aby „pokochały swoje krągłości”. Całkiem zgrabny slogan został jednak opatrzony wyjątkowo niefortunną fotografią. Modelki z tej kampanii raczej nie kojarzą się z krągłościami. Obie są wyjątkowo szczupłe.

Na firmę spadła lawina krytyki. Słusznej?

Zobacz również: Nastolatka udowodniła, jak absurdalna jest numeracja ubrań z sieciówek. Które spodnie są większe?

 

zara love your curves

źródło: Twitter (https://twitter.com/ElenaPastu)

Właśnie tym zdjęciem Zara promuje swoją kampanię „Pokochaj swoje krągłości”. Akcja ma na celu uświadomienie klientkom, że mogą czuć się kobieco bez względu na rozmiar. Cel szlachetny, ale wykonanie raczej dyskusyjne.

Krytycy twierdzą, że przy tej okazji należałoby pokazać modelki plus size. Te z fotografii na takie nie wyglądają. Smukła twarz, idealna talia i niewielka pupa nie kojarzy się z kobietą XXL.

Zobacz również: Rozmiarówka ubrań to czysty absurd! Ona pokazała to w dobitny sposób...

zara love your curves

źródło: Twitter (https://twitter.com/MuireannO_C)

Klientki dają wyraz swojego niezadowolenia na Twitterze:

„Zara, muszę porozmawiać z waszym działem reklamy… Krągłości? Niby gdzie?”.

„Wszystkie sylwetki są oczywiście piękne, ale gdzie tu są krągłości? Ta zakłamana reklama może wpędzić młode dziewczyny w kompleksy”.

„Błagam, Zara! Kiedy mówicie nam, że powinnyśmy pokochać krągłości, wy powinniście użyć zdjęć kobiet z krągłościami. Myślałam, że jesteście bardziej rozsądni”.

Zobacz również: 10 kolorowych nowości z kolekcji Zara TRF na wiosnę 2017

zara love your curves

źródło: Twitter (https://twitter.com/BertSwattermain)

Jeden z internautów stwierdził, że modelki z kampanii Zary są równie krągłe, co te pałeczki. Chyba nie przesadził...

Komentarze (31)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.03.2017 20:22
"Akcja ma na celu uświadomienie klientkom, że mogą czuć się kobieco bez względu na rozmiar" - moim zdaniem można widzieć to z innej strony. Może to miało na celu pokazanie że szczupłe kobiety nie muszą się czuć mniej kobiece, a krągłości nie występują tylko u kobiet plus size
zobacz odpowiedzi (2)
kruczoczarna (Ocena: 5) 02.03.2017 16:24
naprawdę trzeba się natrudzić zeby zwalić taką kampanię, a im sie udało. ja nie uważam, że dobrze promować otyłość ale wiekszość z lasek nie jest otyła tylko w normie, a co grubsze to powinny sobie kupic iqacai, schudłyby do lata po te 7 kilo przez miesiąc i byłby spokój dla nich samych i ich zdrowia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2017 15:30
haha wieszaki
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 02.03.2017 15:28
cóż, wiadomo, ze modelki w każdej kampanii reklamowej musza być modelkowate czyli wysokie i chude. Nawet modelki plus size musza mieć określony wzrost. Więc czemu sie dziwić?
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 02.03.2017 13:02
Haha grubasy :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo