Moda męskim okiem: Tych butów unikaj (nosi je co druga dziewczyna!)

Popularność tego modelu wymknęła się spod kontroli. Dlaczego lepiej poszukać czegoś innego?
Moda męskim okiem: Tych butów unikaj (nosi je co druga dziewczyna!)
Fot. iStock
26.01.2017

W modzie, jak we wszystkim - od nadmiaru zaczyna boleć głowa. Doskonałym przykładem są te buty, które widoczne są na każdym kroku. Nawet jeśli nie jesteś ich szczęśliwą właścicielką - możesz odnieść wrażenie, że cię prześladują. Są wszędzie. Potwierdza to niepozorne zdjęcie (zamieszczone przez nas w dalszej części artykułu), które w krótkim czasie stało się internetowym przebojem. Widzimy na nim grupę dziewczyn. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wszystkie mają na stopach identyczne obuwie.

Można uznać to za przypadek, zbieg okoliczności i coś całkiem zabawnego. Reakcja internautów nie pozostawia jednak wątpliwości, że to realny problem. Popularność modelu Adidas Superstar wymknęła się spod kontroli. Wyglądają nieźle, są wygodne, pasują do wszystkiego i można je kupić pod każdą szerokością geograficzną. Ale mają też jedną zasadniczą wadę - są wszechobecne.

Czy zdając sobie z tego sprawę powinnaś nadal je nosić? Mam poważne wątpliwości…

Zobacz również: PSYCHOTEST: Co mówią o Tobie ulubione buty?

 

adidas superstar

źródło: Twitter (https://twitter.com/mere_faust)

Stajesz się jedną z wielu

Trudno temu zaprzeczyć patrząc na zdjęcie, które w ostatnich dniach obiegło całą Sieć. I na dziesiątki innych potwierdzających to zjawisko fotografii. Model ten stał się najbardziej uniwersalnym na całym świecie. Kiedy nie masz pomysłu lub odwagi - kupujesz Superstary. Wracając ze sklepu napotykasz na swojej drodze kilkanaście innych dziewczyn, które zrobiły to samo. A potem jest jeszcze gorzej.

 

adidas superstar

źródło: Twitter (https://twitter.com/lianyxoxo)

Nie chcesz nosić nic innego

Nie mam zamiaru do niczego was zmuszać, ale trudno nie odnieść wrażenia, że fanki sportowego obuwia później trudno namówić na jakąkolwiek zmianę. Im wystarczy jedna para wygodnych butów i będą je nosić do momentu, aż odpadnie podeszwa. Do pracy, szkoły, na randkę, zakupy, do stroju na co dzień, a nawet galowego. Łatwo się przyzwyczaić, a później bardzo trudno się przestawić. Jest tyle innych modeli i fasonów - zacznij je doceniać, póki nie jest za późno.

Zobacz również: W jakich butach nogi wydają się najdłuższe, a pupa najbardziej jędrna? Oto obuwie, które powinnaś wybrać!

 

adidas superstar

źródło: Twitter (https://twitter.com/LiddoMac)

Twoja sylwetka na tym cierpi

To nie żadne moje wymysły, ale jak mawia klasyk - fakt autentyczny. Płaskie obuwie zawsze negatywnie odbija się na Twojej postawie. Wydajesz się ociężała, nogi krótsze i bardziej masywne, pośladki stają się wklęsłe i ogólnie trudno nazwać cię przesadnie zgrabną. Nawet najsmuklejsza dziewczyna z apetycznymi krągłościami wydaje się bezkształtna. Może czas poeksperymentować z niewielkim obcasem? Nie wspominając o szpilkach.

 

adidas superstar

źródło: Twitter (https://twitter.com/Tatyana_Booth)

Wcale nie jesteś modna

Granica między tym, co modne i oklepane jest naprawdę cienka. Te buty właśnie ją przekroczyły. Jeszcze do niedawna kojarzyły się jak najbardziej pozytywnie, ale kiedy dosłownie zalały ulice wszystkich krajów świata - ich widok wzbudza raczej uśmiech politowania. Trendy są fajne do czasu, kiedy stają się masowe. Tak było z hipsterami i podobnie jest z tym modelem obuwia. Czas wkroczyć w nowe czasy i dać sobie spokój z modą sprzed kilku sezonów.

 

adidas superstar

źródło: Twitter (https://twitter.com/YORKSHIRELONDON)

Unisex to nie jest dobry pomysł

Mój największy zarzut dotyczy tego, że kobieta powinna wyglądać jak… kobieta. W tych butach to trudne, bo równie dobrze sprawdzą się na męskich stopach. Taki uniwersalizm w modzie zupełnie nas nie kręci. Sam wolałbym uniknąć sytuacji, kiedy moja dziewczyna nosi dokładnie to samo, co ja.

Tomek

Zobacz również: 5 sztuczek, dzięki którym twoje buty nie będą się tak szybko niszczyły

Komentarze (17)

Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 5) 14.02.2017 05:24
A to dziwne bo ja zauważyłam ze to trampki zwykłe albo conversy są najbardziej popularnym obuwiem wśród wszystkich, potem Nike, Pumy, Adidasy, new balansy itp.W superstarach oprócz mojej siostry nie widziałam nikogo z mojego otoczenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2017 17:04
UNIKAJCIE JEANSÓW!!! KAŻDY JE NOSI!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2017 14:30
Taa, szkoda, ze 3/4 facetów nosi new balance, ale do tego nikt sie nie przyczepia
odpowiedz
Obserwator na pierwszym roku (Ocena: 5) 28.01.2017 13:31
Najśmieszniejsze jest kiedy widzi się dziewczynę w grubym płaszczu, szaliku, czapce i rękawiczkach a na nogach te buty i podwinięte nogawki spodni z odkrytymi kostkami. Na dworze -15 i śnieg prawie do kolan. Ogarnijcie się!!!!!!! To nie wyjdzie na zdrowie!!!!!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2017 18:10
Paskudne i nijakie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo