Moda męskim okiem: Jesteś studentką? Zapomnij o tych ciuchach!

W tym wieku już nie wszystko wypada. Czas dorosnąć...
Moda męskim okiem: Jesteś studentką? Zapomnij o tych ciuchach!
Fot. iStock
25.08.2016

Różnica między szkołą średnią i studiami jest coraz mniej zauważalna. Współcześni żacy są podobno wyjątkowo niedojrzali i emocjonalnie (a także wizualnie) nieprzystosowani do nowego etapu w życiu. Takie wyrośnięte dzieci w trampkach i krótkich spodenkach. Co prawda, wciąż uważam, że każdy może nosić to, co chce, ale warto by był to moment przełomowy. Niektórych części garderoby warto się pozbyć i godnie przywitać dorosłość.

Metrykalnie i (mam nadzieję) emocjonalnie jesteś już kobietą, więc po co udawać małą dziewczynkę? Przejrzyj swoją szafę, by dokonać rozliczenia z przeszłością. Pozbądź się rzeczy, które nie pasują do wizerunku studentki. Jesteś częścią elity, a nie wyrośniętą gimnazjalistką. Podkreśl to wyglądem, żeby wreszcie być traktowaną poważnie.

Jasne, wciąż masz wolny wybór i nikt niczego Ci nie zakaże, ale po co się ośmieszać…

Zobacz również: Moda męskim okiem: Co się stanie, kiedy założysz zbyt krótkie szorty?

 

 

jakich ubrań nie nosić

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/phinetx_2.0/

Bluza z kapturem

Na pewno posiadasz przynajmniej jedną. To jeszcze nie powód, by ją wyrzucać. Na pewno przyda się na leniwy dzień w domu albo na wyprawę do lasu. Zastanów się jednak, czy powinnaś występować w niej oficjalnie - spacerując po mieście lub uczestnicząc w zajęciach. Ta część garderoby automatycznie odejmuje kilka lat, czego wcale nie potrzebujesz. W tym wieku powinnaś zrozumieć, że nie tylko wygoda się liczy. Czasami trzeba postawić na elegancję.

 

jakich ubrań nie nosić

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/danielepapandrea2003/

Pstrokate trampki

W tym przypadku także nie bądź zbyt radykalna. Jeśli posiadasz tego typu obuwie, to zostaw je na przechadzki po parku albo piknik za miastem. Na co dzień postaraj się jednak wyglądać bardziej oficjalnie. Czas przyzwyczaić się do tego, że dorosłość to nie tylko przyjemne przywileje, ale także ograniczające nas konwenanse. Bardziej klasyczne buty wcale nie muszą być mniej wygodne. A na pewno będą lepiej współgrały z Twoim nowym, dorosłym wizerunkiem.

jakich ubrań nie nosić

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/bestbuy_brandname/

Tornister

Jego także zostaw sobie na wycieczki. Paradowanie z plecakiem na uczelnię może być jednak kiepsko odebrane. To nie liceum, gdzie torba na szelkach stanowi powszechny widok. Studentki gustują raczej w eleganckich teczkach, aktówkach i torebkach. Czasy dźwigania wielu zeszytów, podręczników i kredek już minęły. Większości wystarcza jeden skoroszyt. Nie obładowuj się niczym wielbłąd, skoro nie jest to konieczne.

Zobacz również: 7 powodów, dlaczego kobiety plus size NIE MOGĄ nosić bikini

 

jakich ubrań nie nosić

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/yee_with_u/

Podziurawione spodnie

Przetarcia, wyrwy w materiale, łaty i wiszące strzępy kojarzą się z nonszalancją, ale jednak w wykonaniu dorastającego wyrostka, a nie kobiety. Zostaw je sobie do sprzątania lub na grzyby, ale na uczelnię i do biblioteki wybierz coś w jednym kawałku. Czas przyzwyczaić się do tego, że strój wpływa na nasz wizerunek. A chyba nie chcesz być dłużej postrzegana jako buntowniczka, która nie potrafi się dostosować.

 

jakich ubrań nie nosić

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/crazykids726/

Infantylne nadruki

Śmiem twierdzić, że te powinny zniknąć z Twojej szafy już w liceum, ale jeśli dalej je trzymasz - to idealny moment, by podobne wdzianka przeznaczyć na szmaty do sprzątania w domu i wycierania butów. Hasła typu sexy, selfie i YOLO na pewno nie dodają Ci powagi. Pamiętaj, że najbliższe lata zdecydują o Twojej naukowej i zawodowej przyszłości, więc warto uczcić ten przełomowy moment czymś bardziej stonowanym i mniej głupim.

 

jakich ubrań nie nosić

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/madhatknitter/

Czapka z pomponem

Nawet jeśli nosisz ją ironicznie - studia to czas, kiedy wypada nabrać nieco ogłady. Jasne, nikt Ci pompona z głowy nie zerwie, ale chyba powinnaś zrobić to sama. Naprawdę trudno traktować poważnie kogoś, kto dzierży na głowie puchatą kulkę, która przy każdym ruchu zmienia swoje położenie. Naucz się, że od teraz kluczem do sukcesu jest prostota i przewidywalność. Wcale nie nuda. Fantazję pielęgnuj, infantylizm odrzuć raz na zawsze.

 

jakich ubrań nie nosić

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/dkboutique_batam/

Zbyt krótkie szorty

Dorosła kobieta powinna wiedzieć, kiedy można świecić pośladkami, a kiedy jest to zwyczajnie nieprofesjonalne. To nie zamach na Twoją wolność, ale rada z dobrego serca. Dziewczynka w krótkich majtkach raczej nie kojarzy się z przedstawicielką elity kraju, która za kilka lat ma przejąć władzę i budować nasz dobrobyt. Rozsądek powinien Ci podpowiedzieć, że to czas zakrywania, a nie obnażania się przy byle okazji.

Tomek

 Zobacz również: W moim wieku już nie wypada?

Komentarze (18)

Ocena: 3.22 / 5
zabawne (Ocena: 1) 17.09.2018 11:57
XDDDDDDDDDDDDDDD
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.09.2018 23:37
A niech sobie ludzie noszą co chcą
odpowiedz
gall (Ocena: 1) 26.10.2016 09:12
Drogi Tomku, jeżeli się nie znamy to się nie wypowiadamy, a już na pewno nie piszemy artykułów. Przejrzałam kilka Twoich "projektów" niestety, ale to dno. Zastanów się czy warto szerzyć taką głupotę i dwulicowość jaką emanujesz w swoich "artykułach", każde Twoje dzieło jest zaprzeczeniem kolejnego, w jednym piszesz o tym, że w gruncie rzeczy rajstopy są "be", w drugim, że spodnie są "be" noście spódnice i rajstopy. Jeżeli chcesz kontynuować swoją "karierę" to pisz na tematy na których się nieco znasz. Pozdrawiam.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 29.08.2016 14:17
To może od razu żakiecik w babcinym stylu albo chustka na głowę bo przecież studentka jest już taka "stara" - to już ponad 20 lat... szkoda słów. Ja sie ubieram młodzieżowo i mi to pasuje. Nikt tez nigdy mi nie zwrócił uwagi, że źle wygladam.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 26.08.2016 12:51
to sobie noście 3,5 kilogramowego laptopa w "eleganckiej torebeczce" pięć dni w tygodniu ... jeżeli ktoś nosi plecak to zazwyczaj z czystej wygody i dbania o swój kręgosłup.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo