Zimowa kolekcja Izabeli Łapińskiej - oceńcie!

Oceń zimowe propozycje polskiej projektantki - Izabeli Łapińskiej! Czy prezentowana przez nią kolekcja to moda na światowym poziomie?
Zimowa kolekcja Izabeli Łapińskiej - oceńcie!
09.04.2009

W Polsce jest właśnie czas prezentacji zimowych kolekcji naszych rodzimych projektantów. Trzeba przyznać, że mają oni ułatwione zadanie – międzynarodowe Tygodnie Mody na jesień - zimę 2009 skończyły się w lutym, co daje polskim kreatorom możliwość dokładnego przyjrzenia się temu, co zrobiło największą furorę na zachodnich wybiegach oraz zaadaptowania najsilniejszych trendów do własnych pomysłów.

6 kwietnia mogliśmy obejrzeć efekty pracy jednej z najbardziej docenianych projektantek w naszym kraju, Izabeli Łapińskiej. Niestety, raczej trudno dojrzeć tu inspirację kreacjami największych wirtuozów Mody – kolekcja jest mało nowoczesna, ciężka i przewidywalna. Patrząc na te propozycje, aż chciałoby się powiedzieć: „Ale to już było”. Żakiety w kształcie litery A, kokardy oraz połączenie tweedu z tiulem to najgorętsze trendy sprzed dwóch sezonów, więc nie ma tu mowy o elemencie przyjemnego zaskoczenia. Kolorowe buty, rajstopy i tasiemki dobrane do eleganckich, trochę ciotkowatych spódnic, sukienek oraz płaszczy też nie były trafionym pomysłem. Zdaje się, że projektantka chciała na siłę ożywić swoje smutne, szare i typowo jesienne stroje jakimś wesołym drobiazgiem, jednak zamiast ciekawie, wyszło śmiesznie i na siłę.

Mimo to udało nam się wyłowić zdecydowaną perełkę kolekcji – czarny, zawiązywany na efektowną kokardę płaszcz z niebieskimi lamówkami, prezentowany przez modelkę, Kamilę Szczawińską. Uwagę zwraca nie tylko jego oryginalny fason, ale również niebanalne wykończenie rękawów.

Ciekawe jesteśmy, co wy sądzicie o zimowych propozycjach Izabeli Łapińskiej? My jesteśmy raczej na "nie", ale projektantka znalazła już swoich fanów wśród polskich celebrytów, więc nie powinna się obawiać o sprzedaż kolekcji. Przecież to właśnie spod jej ręki wyszedł słynny płaszcz Izabeli Miko (ten we wzór przypominający plemniki), w którym aktorka zaprezentowała się podczas premiery filmu „Kochaj i tańcz”, oraz obcisła, srebrna spódnica i ciemna, prześwitująca bluzka Małgorzaty Foremniak z gali „Doskonałość Mody Twojego Stylu”.

Zobacz także:

Najpiękniejsze kreacje projektu Moniki Sabat – oceń!

Suknie ślubne od Natalii Jaroszewskiej

Polecane wideo

Komentarze (82)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2009 21:43
do obrzydzenia, wszędzie te same buciory :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2009 18:28
Pokaz był rewelacyjny ! Najbardziej podobał mi się brązowy płaszczyk z wełnianymi mamkietami, dziwię się złosliwym bezsensownym komentarzom typu .. " obrzydliwe " i " srtaszne "
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2009 18:28
Pokaz był rewelacyjny ! Najbardziej podobał mi się brązowy płaszczyk z wełnianymi mamkietami, dziwię się złosliwym bezsensownym komentarzom typu .. " obrzydliwe " i " srtaszne "
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2009 21:30
bądź co bądź ale kreacje z pokazów mody charakteryzują się "innością". Projektowanie to jest rodzaj pewnej sztuki, więc ubrania nie mogą wyglądać jak T-shirty z najnowszej kolekcji H&M...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2009 16:33
nie podoba mi się zestawienie kolorów butów i rajstop... a same kreacje takie smutnawe jakby...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie