Wyrzucili ją ze szkolnego balu. Bo założyła garnitur, a nie sukienkę!

Nauczyciele twierdzą, że to nieodpowiedni strój dla dziewczyny. Skandal?
Wyrzucili ją ze szkolnego balu. Bo założyła garnitur, a nie sukienkę!
fot. zrzut ekranu abcnews.go.com
12.05.2016

Żadna z nas nie lubi, kiedy ktoś wmawia nam, jak powinnyśmy wyglądać. Jako zupełnie autonomiczne jednostki powinnyśmy same decydować o swoim wizerunku. Niestety, nie jest to do końca możliwe. Wystarczy wspomnieć szkolny regulamin zakazujący zbyt kusych spódniczek i przesadnie głębokich dekoltów, czy dresscode w miejscu pracy sprowadzający się mniej więcej do tego samego.

Poznajcie nastolatkę, która przekonała się o tym na własnej skórze. Problem w tym, że teoretycznie nie złamała żadnych obowiązujących norm, ale w praktyce okazało się co innego. Według jej nauczycieli nie dostosowała się do niepisanej zasady, że dziewczyna musi… wyglądać dziewczęco.

Uczennica przyszła na amerykański odpowiednik studniówki w garniturze. I została zawrócona do domu!

Zobacz również: Nastolatka wyrzucona ze szkolnej imprezy za tę „SKANDALICZNĄ” kreację!

 

damski garnitur

fot. zrzut ekranu abcnews.go.com

To miał być dla niej wielki dzień, bo bal na zakończenie szkoły dla wielu uczniów świadczy o ich dorosłości. Aniya Wolf zbyt szybko uwierzyła, że może wreszcie o sobie decydować. Dorośli sprowadzili ją na ziemię w wyjątkowo brutalny sposób, krytykując jej imprezową kreację i zakazując wstępu na zabawę. Trudno to zrozumieć, bo dziewczyna w żaden sposób nie prezentowała się wulgarnie.

Wręcz przeciwnie - nastolatka miała na sobie elegancki czarny garnitur i białą koszulę z muszką. Do tego gustowna poszetka i okolicznościowy kwiat. Niestety, to nie spodobało się organizatorom. Według nich uczennice mają obowiązek bawić się w wizytowych sukienkach, a spodnie z marynarką nie spełniają tego wymogu.

Poszkodowana dziewczyna i matka twierdzą, że taka informacja pojawiła się w ostatniej chwili.

Zobacz również: Dramat licealistki! Zamówiła piękną suknię na szkolny bal, a dostała...

damski garnitur

fot. zrzut ekranu abcnews.go.com

Mimo wszystko Aniya zdecydowała się pójść na bal. Została zawrócona do domu z powodu nieregulaminowego stroju. Zdziwiło ją to, bo przez 3 lata szkoły średniej nosiła wyłącznie spodnie i nikt tego nie komentował. Po nagłośnieniu sprawy dyrekcja wydała komunikat, w którym poinformowała, że wytyczne dotyczące studniówkowej garderoby zostały przedstawione uczniom i rodzicom 3 miesiące wcześniej.

„Nasza szkoła akceptuje i kocha wszystkich swoich uczniów. Wszyscy bez wyjątku są wspaniałymi młodymi mężczyznami i kobietami. Prosimy jedynie, by stosowali się do podstawowych zasad - czytamy w oświadczeniu.

Młoda lesbijka ma prawo czuć się poszkodowana.

Zobacz również: 10 ciuchów, które możesz podkraść swojemu facetowi

damski garnitur

fot. zrzut ekranu twitter.com/aniyawolf

Wygląda nieodpowiednio?

 

Komentarze (9)

Ocena: 3.67 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2016 16:02
Żenujące. Ubrała się w co chciała, strój jest elegancki, nie wyzywający, tylko po prostu nie wygląda dziewczęco. Lesbijka? Co z tego, tu o strój się rozchodzi i o to, że nie złamała żadnych przepisów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 14.05.2016 01:55
Nie dziwię się że zabronili jej wejść w takim stroju. Wyobraźcie sobie faceta w sukience, pozwolili by mu być tak ubranym? Na pewno nie. Mogła założyć DAMSKIE eleganckie spodnie i jakąś ładną koszule a nie przebierać się za faceta. Ale widocznie chciała żeby zrobił się wkoło niej szum. Lesba na pokaz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 12.05.2016 22:34
Nie napisaliście w jakim kraju to się zdarzyło ( albo nie zauważyłam) ale po imieniu Aniya można wnioskować że to wschód (Rosja? lub podobne tereny) gdzie przecież takie coś nie jest akceptowane. Za samo ujawnienie się publiczne można trafić do więzienia, nic dziwnego że wzburzył ich więc garnitur na dziewczynie. Niestety, narzekamy na Polskę a u nas w porównaniu ze wschodem tolerancja dla takich wydarzeń wręcz kwitnie.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2016 21:00
Kiedyś to kobiety nie miały nawet prawa głosu. Dobrze, że wy jesteście "normalne" i wam się nie poprzewracało w głowach. Gender to nie tylko fatałaszki, znawczynie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 12.05.2016 11:55
W życiu bym nie pomyślała, że to dziewczynka.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo