Szukasz faceta? Tego koloru nigdy nie zakładaj, bo zostaniesz sama!

Kolorystyka ubrania naprawdę ma wpływ na powodzenie.
Szukasz faceta? Tego koloru nigdy nie zakładaj, bo zostaniesz sama!
Fot. Thinkstock
03.03.2016

Poszukiwanie miłości w Sieci, chociaż bardzo powszechne, niektórym wciąż wydaje się szczytem upokorzenia i żenady. Jeśli nie potrafisz znaleźć faceta w świecie realnym, to najwyraźniej coś z tobą nie tak. Wirtualnych znajomości nie należy jednak demonizować, bo na portalach społecznościowych i randkowych zrodziło się niejedno głębokie uczucie. Tylko jak zainteresować sobą płeć przeciwną?

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni są wzrokowcami. Poszukując kandydatki na żonę koncentrują swoją uwagę przede wszystkim na wyglądzie. Charakter jest równie istotny, ale trudno sprawdzić go w Internecie. Panie stosują najróżniejsze sztuczki – pozują z głębokim dekoltem, odsłaniają nogi, retuszują twarze... A wszystko to na próżno, bo okazuje się, że tajemnica powodzenia tkwi zupełnie gdzie indziej.

Ważne jest to, w co jesteś ubrania. A konkretnie – jakiego jest koloru!

 

jak się ubrać na randkę

fot. Thinkstock

Prosty eksperyment pokazał jednoznacznie, że szata jednak zdobi człowieka. 5 użytkowniczek jednego z największych portali randkowych na świecie zdecydowało się pomóc badaczom. Każda z nich wstawiła nowe zdjęcie profilowe, do którego pozowały wyłącznie w czarnych bluzkach. Po tygodniu fotografię zmieniono na taką z kolorowym strojem. Następnie porównano konkretne liczby polubień i reakcji.

Wniosek? W wersji kolorowej uzyskały średnio o 45 procent więcej wyświetleń swojego profilu. Otrzymały także czterokrotnie więcej wiadomości od adoratorów, niż w czasie, kiedy pozowały w stroju żałobnym. Panowie najwyraźniej nie lubią smutasów, więc nasz ubiór nie powinien być zbyt zachowawczy.

Decydujące okazało się nie tylko skojarzenie – kolorowe ubranie oznacza bardziej ekscytujące życie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by zobaczyć, jak barwa odzienia wpływa na wygląd naszej twarzy.

jak się ubrać na randkę

fot. zrzut ekranu georgianewsday.com

Czarny strój sprawia, że nasza twarz staje się bledsza, niż w rzeczywistości. Wyglądamy na bardziej zmęczonei wycofane.

 

jak się ubrać na randkę

fot. zrzut ekranu georgianewsday.com

Kolorowe ubranie kojarzy się z radością i pozytywnie wpływa na odcień naszej cery. Chociaż fryzura i mina pozostaje bez zmian, odbiór fotografii jest znacznie bardziej pozytywny.

Najprawdopodobniej tak samo działa to w świecie realnym, więc chyba czas zastąpić czarną bluzkę kolorową sukienką!

 

Komentarze (7)

Ocena: 4.14 / 5
Pati (Ocena: 4) 14.03.2016 11:20
Bluzki, jak bluzki ale podoba mi się spódniczka z pierwszego zdjęcia, zaraz sprawdzę nową kolekcję Manzana pl, czy mają coś w tym stylu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.03.2016 17:07
Może dlatego, że to zwykłe, proste czarne bluzki? Ja mam dużo czarnych topów, bluzek 3/4 czy jakiś ozdobnych i nigdy nie słyszałam negatywnych komentarzy. To bardziej kwestia kroju niż koloru. Jeśli już robią taki eksperyment to powinno być na zasadzie zwykła czarna bluzka/zwykła kolorowa, a nie zwykła, prosta czarna i kolorowa na ramiączkach z mniejszym czy większym dekoltem.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 03.03.2016 14:04
Tylko, że wszyscy faceci, z którymi miałam do czynienia, kolorem czarnym są zachwyceni.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.03.2016 12:28
E tam pier*olenie czyli mała czarna odpada?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.03.2016 02:38
kolejny beznadziejny eksperyment. te bluzki powinny być takie same a nie zupełnie inne kroje
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo