Czarna lista: Tych modowych grzechów Polacy nie wybaczają!

Badanie wykazało, że jesteśmy wyjątkowo konserwatywni. Przeszkadzają nam podarte jeansy lub trampki do sukienki.
Czarna lista: Tych modowych grzechów Polacy nie wybaczają!
Fot. harpersbazaar.com
13.11.2015

Nie od dziś wiadomo, że my Polacy jesteśmy specjalistami od wszystkiego. Ocenianie innych przychodzi nam z niezwykłą łatwością, nawet jeśli sami mamy sporo na sumieniu. Komentujemy życie, wybory, stan posiadania, wyznawane wartości, a także wygląd innych ludzi. I tym ostatnim chcemy się dzisiaj zająć. Z pomocą przychodzi raport zrealizowany na zlecenie największego polskiego portalu aukcyjnego – Allegro.

Publikacja „Polska strojna – zainteresowanie modą i zakupy modowe Polaków” poświęcone jest gustowi i stylowi rodaków. Badanie wykazuje, że dla 68 procent z nas wizerunek jest sprawą ważną i nie umknie nam żadna stylistyczna zbrodnia. Na podstawie odpowiedzi ankietowanych powstała czarna lista największych modowych grzechów.

Tego MUSISZ unikać, żeby nie ośmieszyć się w oczach Polaków.

modowe grzechy

SKARPETY DO SANDAŁÓW

Nie ma nic gorszego. Ankietowani zgodnie uznali, że to największy modowy grzech, któremu ulegają nie tylko panowie. Także niektóre kobiety dały sobie wmówić, że to połączenie odważne, niebanalne i na czasie.

modowe grzechy

WYSTAJĄCA BIELIZNA

Na nic starania wielu młodych Polaków, którzy szczycą się bokserkami od Calvina Kleina, a także Polek odsłaniających zbyt wiele. Widoczne majtki to zdaniem rodaków szczyt obciachu.

modowe grzechy

TRAMPKI DO SUKIENKI

Nasz konserwatyzm nie zna granic i z oburzeniem patrzymy nawet na takie połączenie. Damska sukienka może się pojawić wyłącznie w towarzystwie szpilek lub delikatnych sandałków. Sportowe obuwie, a zwłaszcza trampki, zupełnie odpadają.

modowe grzechy

SZPILKI DO JEANSÓW

Kolejne katastrofalne połączenie odzieży i obuwia. Zdaniem 15 procent ankietowanych Polaków do zwykłych jeansów pasują równie zwykłe adidasy lub trampki, ale na pewno nie buty na obcasie.

modowe grzechy

MINI I DEKOLT

Przywiązanie do tradycji objawia się także w tej kwestii. Wielu rodaków uważa odsłonięte nogi i głęboki dekolt za zbyt kontrowersyjne. Kobieta podkreślająca swoje atuty w ten sposób najwidoczniej nie szanuje samej siebie.

modowe grzechy

PODARTE JEANSY

Można je kupić w niemal każdym sklepie (coraz większym problemem jest zakup jeansów bez przetarć i dziur), ale raczej nie przystoją szanującemu się Polakowi. Spodnie powinny być eleganckie, proste i bez zbędnych udziwnień.

modowe grzechy

ŁĄCZENIE KOLORÓW

Polacy nauczyli się przynajmniej jednego – wiedzą, że łączenie różnych części garderoby w tym samym kolorze to przejaw modowej nudy i złego gustu.

Podpiszesz się pod tymi zarzutami?

Komentarze (16)

Ocena: 4.25 / 5
Anonim (Ocena: 1) 22.11.2015 21:25
Z tej "ankiety" wynika jasno i klarownie, że Polacy nie mają gustu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 16:52
Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2015 21:47
Spoko 15% ankietowanych nie podoba sie że szpilki do jeansów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2015 15:34
Ankietowani byli w wieku od 60-100 lat? Totalne bzdury!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2015 13:20
krotkie trampki do sukienki sa super :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo