Moda męskim okiem: Po czym poznać, że partner nie znosi Twojego stylu?

Jeśli tego doświadczyłaś, on nie ma najlepszego zdania o Twoim guście.
Moda męskim okiem: Po czym poznać, że partner nie znosi Twojego stylu?
05.11.2015

Jak wyglądam? Świetnie, jak zawsze. Co myślisz o tej sukience? Lepszej nie mogłaś wybrać. Czy to pasuje do tamtego? Jesteś mistrzynią w łączeniu kolorów/fasonów/stylów. Tak mniej więcej wyglądają dialogi w statystycznym związku. Kobieta pyta, ja potwierdzam i wszyscy są szczęśliwi. Nawet jeśli moda i wizerunek to ostatnie tematy, w których chciałbym się wypowiadać. Albo daleko mi do zachwytu, a nie chcę podpaść. Robię to dla świętego spokoju.

Bardzo często szukacie potwierdzenia swojego dobrego gustu i zazwyczaj osiągacie swoje. Facet nigdy nie zaryzykuje twierdzeniem „zrobiłbym to inaczej” czy „jest dobrze, ale...”. Bez względu na nasze wrażenia, zawsze usłyszysz, że lepiej ubrać się nie można. Co wcale nie oznacza, że rzeczywiście tak świetnie sobie radzisz. Jednak nic straconego – negatywny stosunek do twojego wizerunku można wyczytać między słowami.

Tylko... czy naprawdę chcesz znać prawdę? Oto przesłanki, które nie najlepiej o Tobie świadczą.

brzydkie ubrania

CHCE CHODZIĆ Z TOBĄ NA ZAKUPY

To ewidentny dowód na to, że coś jest nie tak. Zdecydowana większość facetów nie znosi wspólnego shoppingu i broni się przed tym rękami i nogami. Kiedy dzieje się inaczej i on sam proponuje wspólne buszowanie po sklepach – wiedz, że coś się dzieje. Najzwyczajniej w świecie chce mieć kontrolę nad tym, co kupujesz i wybić Ci z głowy kolejne nietrafione kreacje. Woli poświęcić kilka godzin, niż później patrzeć, jakie paskudztwo na siebie założyłaś. Pod warunkiem, że posłuchasz jego opinii.

brzydkie ubrania

NIE PYTA CIĘ O RADĘ

Nie twierdzę, że statystyczny facet przed każdym wyjściem z domu prosi partnerkę, aby ta go wystylizowała, ale to się zdarza. Od czasu do czasu prosi Cię o opinię – czy marynarka dobrze leży, jaką wybrać koszulę, który krawat najbardziej pasuje itp. Ufa w Twój zmysł estetyczny. Jeśli nie zdarza się to nigdy i woli się skompromitować, zamiast pytać Cię o zdanie, najprawdopodobniej uważa, że w tym temacie radzisz sobie jeszcze gorzej od niego.

brzydkie ubrania

OGLĄDA SIĘ ZA INNYMI

Nie zawsze musi mieć to podtekst i oznaczać chęć zdrady. Czasami spoglądamy na inne kobiety z czystej ciekawości. Także po to, by podziwiać ich strój i styl. Brzmi niemęsko? Jeśli do tego dochodzi, najwyraźniej Ty go pod tym względem nie zadowalasz. Każde takie spojrzenie to miliony pytań – dlaczego moja dziewczyna nie potrafi się tak ubrać? Jak ją nakłonić, żeby wzięła się za siebie? Czy w tej sukience wyglądałaby nareszcie jak człowiek?

brzydkie ubrania

SZUKA POWODÓW, DLACZEGO POWINNAŚ SIĘ PRZEBRAĆ

Normalnie nie przejmujemy się takimi szczegółami, więc jeśli usłyszysz coś podobnego – miej się na baczności. Partner może Ci zasugerować, żebyś zmieniła bluzkę, bo ta jest nieco wygięta. Żebyś założyła inne buty, bo w tych się przeziębisz. Proponuje białą koszulę na spotkanie z jego rodzicami, bo „wiesz, jacy oni są”. Albo sugeruje, że wracając do domu widział sąsiadkę w takich samych spodniach. Niby nic, a powód jest oczywisty – kobieto, przebierz się i wyglądaj jak człowiek, bo wstyd się z Tobą pokazać.

brzydkie ubrania

NIE KOMPLEMENTUJE BEZ POWODU

Dobre słowa nie zawsze są szczere, ale nawet najmniej rozumny facet wie, że od czasu do czasu wypadałoby powiedzieć coś miłego. „Piękna sukienka”, „ależ ta kreacja na tobie leży”, „wyglądasz elegancko”, „co za seksowne wdzianko”. Nie musi w to wierzyć, ale nie może w to też wątpić. Jeśli nigdy nie doczekałaś się tego typu komplementu, najwyraźniej jemu brakuje już słów. Chciałby, ale nie potrafi, bo trudno powiedzieć cokolwiek dobrego o Twoim dotychczasowym stylu. I wciąż ma nadzieję, że wyciągniesz z tego wnioski.

brzydkie ubrania

UNIKA WSPÓLNYCH ZDJĘĆ

Faceci z reguły nie lubią być fotografowani, ale od święta potrafią nawet zapozować. Jeśli obok stoi fajnie ubrana dziewczyna, która będzie jego najlepszą wizytówką – problem nagle staje się mniejszy. Gorzej, jeśli ubrana jest niestosownie do okazji, prezentuje się gorzej nawet od niego, a jej stylizacja może rzutować na opinii o towarzyszącym jej mężczyźnie. Wtedy nie ma o czym mówić. Choćby Cię kochał, nigdy nie będzie chciał, aby uwieczniono Was na jednym zdjęciu.

brzydkie ubrania

NIE ZARZUCA CI, ŻE ZA DUŻO WYDAJESZ NA UBRANIA

„Idź i kup sobie coś ładnego” - czy kiedykolwiek usłyszałaś coś takiego z ust ukochanego? To sytuacja ekstremalna i wcale nie tak dobra, jak Ci się wydaje. Nie świadczy o jego wspaniałomyślności. Facet najwyraźniej chce w Ciebie zainwestować, bo widzi, że na razie wygląda to kiepsko. Wciąż wierzy, że potrafisz pójść na zakupy i kupić coś, w czym będziesz mogła się publicznie pokazać.

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 4.33 / 5
Anonim (Ocena: 3) 06.11.2015 10:13
Głupoty mogę wpisać w komentarzu a nic innego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2015 19:52
Bardzo fajny artykuł :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2015 13:10
100% racji. Taki był mój były. Potem dowiedziałam się, że pier... za moimi plecami jaki to zły mam styl zamiast powiedzieć mi to wprost.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie