Szalone trampki CONVERSE: Hot or not?

W swojej nowej kolekcji na sezon jesień-zima 2015 Converse ponownie oddaje hołd Andy`emu Warholowi. My jesteśmy na TAK, a Ty?
Szalone trampki CONVERSE: Hot or not?
18.09.2015

Andy Warhol  -  niepokorny artysta i wizjoner, którego twórczość nie przestaje fascynować. W swojej nowej kolekcji na sezon jesień-zima 2015 Converse ponownie oddaje hołd ekscentrycznemu mistrzowi pop-artu i autorowi słynnego powiedzenia „Art is what you can get away with”.

Kolekcja Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol to druga odsłona efektów współpracy z fundacją Sztuk Wizualnych Andy’ego Warhola. Unikalny, rozpoznawalny na całym świecie design oraz uwielbienie kultury popularnej to tylko niektóre z cech łączących styl Converse i dzieła artysty. Po charakterystycznych puszkach zupy Campbell projektanci Converse postanowili sięgnąć po kolejne motywy znane z kultowych prac Warhola.

Nową kolekcję na sezon jesień-zima 2015 otwierają klasyczne wysokie Chucki wykonane z najwyższej jakości skóry, na których widnieje słynny motyw banana znany z debiutanckiej płyty The Velvet Undeground. Andy Warhol przyjaźnił się i tworzył z wieloma muzykami. Współpracował m.in. z The Rolling Stones, dla których również zaprojektował okładkę płyty i serię portretów Micka Jaggera. Z kolei na niskich płóciennych sneakersach, charakterystyczny wzór banana został powielony i umieszczony na czarnym, kontrastującym tle. Oba modele z kolekcji Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol to ukłon w stronę wszystkich fanów rocka i tych, którzy nie boją się mocnych akcentów w codziennych stylizacjach.

Na płótno kolejnego z modeli trafił autoportret artysty, wykonany rok przed jego śmiercią. Warhol bardzo często traktował swoją postać jako tworzywo sztuki, by w końcu stać się żywym elementem pop-kultury. Tak jak w oryginale, również na bucie kolorowy wizerunek artysty został przedstawiony na ciemnym tle. Wysoka cholewka, czarne sznurówki oraz monochromatyczna podeszwa sprawiają, że wzrok automatycznie wędruje ku wyjątkowej grafice i trafia na intensywne spojrzenie mistrza pop-artu.

Kolekcja Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol będzie dostępna w sklepach od września br.

Dostępne kolory: biały, czarny

Sugerowana cena detaliczna: 339 - 429 pln

Converse Andy Warhol

Converse Andy Warhol

Converse Andy Warhol

Converse Andy Warhol

Converse Andy Warhol

Converse Andy Warhol

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2015 21:54
Wole jednak klasyczne Conversy, chociaż mam też kilka par z edycji Marimekko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie