7 powodów, dlaczego powinnaś zrzucić z siebie... majtki!

Wcale nie musisz ich na siebie zakładać. To wygodniejsze i zdrowsze.
7 powodów, dlaczego powinnaś zrzucić z siebie... majtki!
20.02.2015

Bielizna to niemal nasza druga skóra. Nie wyobrażamy sobie bez niej życia. To ona osłania nasze najbardziej wrażliwe części ciała. Zapewnia komfort, ciepło, modeluje sylwetkę, daje poczucie bezpieczeństwa. Ale czy w rzeczywistości jest niezbędna? Autorka artykułu opublikowanego na łamach portalu Elite Daily przekonuje, że absolutnie nie. Przynajmniej, jeśli chodzi dolną część bielizny.

Dziennikarka postanowiła rozprawić się ze wszystkimi mitami na ten temat. Wielu z nas wydaje się, że chodzenie bez majtek jest niepraktyczne, niewygodne, a na dodatek szkodliwe. To nie do końca prawda. Wystarczy przypomnieć sobie ulgę, jaką odczuwamy, kiedy po całym dniu pozbywamy się wszystkich części garderoby. Już nic nas nie gniecie i nie uwiera.

Oto 7 wybranych powodów, dlaczego jej zdaniem noszenie majtek mija się z celem. Przekonują Was?

chodzenie bez majtek

TO PO PROSTU WYGODNE!

Może się wydawać, że jest wręcz odwrotnie. Kiedy mamy na sobie dolną część bielizny, ta zabezpiecza nas przed obtarciami, oddziela naszą intymną strefę od bezpośredniego kontaktu ze spodniami lub w przypadku spódnicy – nieprzyjemnych podmuchów wiatru. To daje nam komfort. Ale zdaniem autorki, ten sposób myślenia obcy jest kobietom, które spróbowały chodzenia bez majtek. Już po kilku godzinach przyzwyczajamy się do nowej sytuacji i podobno nie wyobrażamy sobie powrotu do dawnych zwyczajów. Czujemy ulgę i wolność.

chodzenie bez majtek

NIC CI NIE GROZI

Istnieje przekonanie, że bielizna zabezpiecza nasze narządy płciowe przed kontaktem z bakteriami. Tymi z zewnątrz, a także tymi, które osadzają się na naszej odzieży wierzchniej. W końcu majtki zmieniamy codziennie, a spodnie nosimy nawet przez kilka dni. Czy to prawda? Nie do końca, co potwierdzają amerykańskie badania na ten temat. Wykazały one, że nie ma żadnego powiązania pomiędzy brakiem bielizny a bakteryjnym zapaleniem pochwy czy grzybicą. Jest wręcz przeciwnie – im większy „przewiew”, tym jesteśmy zdrowsze.

chodzenie bez majtek

TO DOBRE DLA ZDROWIA

Ten argument zasygnalizowaliśmy w poprzednim punkcie. Okazuje, że brak bielizny nie tylko nie zwiększa ryzyka chorób intymnych, ale wręcz je zmniejsza. Nasza pochwa nie potrzebuje dodatkowej bariery ochronnej. To miejsce wilgotne i owłosione, które potrzebuje dostępu świeżego powietrza, a nie kolejnej warstwy odzienia. Jeśli nasza strefa intymna jest stale zakryta, wtedy staje się coraz bardziej wilgotna, a to idealne warunki do rozwoju grzybów i bakterii.

chodzenie bez majtek

BRAK „WIDOCZNEJ LINII MAJTEK”

Dla większości z nas to wydumany problem, ale pod warunkiem, że całe życie chodzimy w spodniach lub obszernych sukienkach. Każda kobieta, która od czasu do czasu lubi założyć przylegającą do ciała kreację, musiała się tym spotkać. Nagle zarys naszej bielizny staje się bardzo widoczny i psuje cały efekt. Bez majtek wyglądasz wtedy lepiej i nie musisz martwić się o to, że bielizna wychodzi na pierwszy plan. Ryzyko istnieje wyłącznie w przypadku obcisłych spodni, kiedy może powstać efekt zwany „camel toe”, czyli widocznymi wargami sromowymi.

chodzenie bez majtek

NIC CI SIĘ NIE WŻYNA

Chyba wszystkie znamy ten problem z praktyki. Po jakimś czasie chodzenia czy siedzenia nasza bielizna ma skłonność do zmiany swojego położenia. Opięte na pośladkach majtki coraz bardziej kierują się ku środkowi i w efekcie wchodzą pomiędzy nie. Dla wielu z nas nie jest to zbyt przyjemne uczucie. Najgorzej jest wtedy, kiedy odczuwamy dyskomfort z tym związany, ale nie jesteśmy w na tyle ustronnym miejscu, by spróbować je stamtąd wyciągnąć... Bez bielizny ten problem zupełnie znika!

chodzenie bez majtek

POCZUJESZ SIĘ SEKSOWNA

Mówi się, że nie ma nic seksowniejszego, niż kobieta w... seksownej bieliźnie. Rzeczywiście, panowie uwielbiają koronki i tym podobne atrakcje, ale Ty tego wcale nie potrzebujesz. Wiele z pań, które zdecydowały się pozbyć majtek, twierdzą, że nigdy nie czuły się tak atrakcyjnie. Dreszcz emocji, związany z tym, że pod spodniami czy sukienką nie mamy NIC, może wręcz dodać nam pewności siebie i zadziorności. Nikt nie musi wiedzieć o naszych bieliźnianych upodobaniach. Wystarczy, że my czujemy się z tym dobrze.

chodzenie bez majtek

TO MOŻE BYĆ CAŁKIEM PRZYJEMNE

Na koniec argument z serii tych niegrzecznych. Brak bielizny to nie tylko doznania estetyczne czy stojąca za tym wygoda, ale także czysta przyjemność. Kiedy przywykniemy do tego stanu, ocierające się spodnie przestają nas drażnić, a zaczynają wręcz... pobudzać. Jeśli wiecie, o czym mowa ;)

Komentarze (38)

Ocena: 4.79 / 5
Anonim 2 (Ocena: 5) 21.05.2018 10:19
A czy mężczyzna może też nie nosic majtek w okresie wiosenno letnim czy to nie będzie złe dla zdrowia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.03.2018 11:20
Myślę że Chodzenie bez majtek Jest o wiele bardziej zdrowsze i higieniczne Ponieważ Nie wydziela się taka ilość śluzu Czy to z pochwy czy z odbytu Bo nie ma nieustannego tarcia O odbyt czy genitalia Jaki następuje zawsze w przypadku noszenia majtek Poza tym jest przewiewnie sucho i miło a więc nie ma Warunków do Namnażania się różnych bakterii chorobotwórczych W środowisku Ciepłym i wilgotnym Jakie panują wtedy kiedy nosi się majtki czyli w majtkach Nie ma otarć nie ma nadżerek Takich jak w przypadku noszenia majtek Więc jeśli chodzi o zdrowie to widzę znacznie więcej korzyści z nieużywania majtek Poza tym także Brak majtek Przyczynia się To większego zdrowia Również w przypadku gdy Ktoś ma hemoroidy Nie noszenie majtek przy hemoroidach Powoduje wysuszenie w okolicy odbytu brak otarć a tym samym szybsze gojenie się i znikanie Hemoroidów
zobacz odpowiedzi (1)
Weronika (Ocena: 5) 11.04.2017 17:44
Wolę chodzić bez majtek , wtedy czuję się super !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2017 16:11
Hdjskl
odpowiedz
Kasia (Ocena: 4) 28.10.2016 17:16
Fajne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo