Muzułmańskie HIPSTERKI: Szanują tradycję, nie boją się nowoczesności!

Młode muzułmanki także zostają szafiarkami. Z taką nowoczesnością islam mało komu się kojarzył!
Muzułmańskie HIPSTERKI: Szanują tradycję, nie boją się nowoczesności!
23.07.2014

W Polsce mniejszość muzułmańska jest wyjątkowo nieliczna. Bardzo rzadko, jeśli w ogóle jest to możliwe, widujemy wyznawców Allaha w charakterystycznych strojach. W tym kobiety z tradycyjnym hidżabem na głowie, czyli chustą zasłaniającą włosy, uszy i szyję lub burką zakrywającą szczelnie całą twarz, łącznie z oczami. Warto jednak wiedzieć, że ten sposób ubierania się dotyczy także młodych, przebojowych i świadomych swojej urody dziewczyn. Dzisiaj chcemy je Wam pokazać.

Wyznawanie islamu nie zawsze oznacza zachowanie absolutnej skromności. Nie brakuje młodych muzułmanek, które potrafią łączyć tradycję z nowoczesnością. To one są głównymi bohaterkami strony na Instagramie, która kryje się pod nazwą „Hipster Hijabis” (hipsterskie hidżaby). Chociaż zakrywają swoje włosy, niewiele różnią się od szafiarek znanych Polskim internautom. Potrafią się modnie ubrać, lubią zakupy w sieciówkach i oryginalne dodatki.

Założycielka profilu systematycznie publikuje własne stylizacje, a także dodaje zdjęcia innych dziewczyn. Z taką nowoczesnością islam mało komu się kojarzył!

moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska
moda muzułmańska

Komentarze (30)

Ocena: 4.73 / 5
yhguf (Ocena: 1) 24.07.2014 19:25
nie macie juz o CZYM pisac???? gdzie Polska a gdzie Pakistan?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2014 01:31
gow niane stylizacje, cokolwek nie zaloza, z ta chusta na glowie beda sie kojarzyc dla mnie tylko z jednym - niezdrowa meska dominaca w zwiazku, braku szacunku i uwiezi. te pie przone muzole k u r wa
odpowiedz
Nie dla islamu (Ocena: 5) 24.07.2014 00:25
Islam to zło takie samo jak nazizm i komunizm ( i tak jak tone ustroj spoleczno- polityczny a nie religia). Kazdy nie tyle logicznie myslacy co zwyczajnie wrazliwy i empatyczny czlowiek, ktory ma na jego temat jakąkolwiek rzetelna wiedze zgodzi sie ze mna. Politycy zaslaniaja sie obludna poprawnoscia polityczna tylko dlatego aby nie stracic poparcia masy w sondazach a masa jak wiadomo nie jest za bardzo zdolna do wyciagania wnioskow przyczyna-skutek tylko holduje mechanicznie i z przyzwyczjenia powtarzanym schematom, ze wszyscy powinni sie kochac i szanowac ( nie uzmyslawiajac sobie ze to nigdy nie bylo nie jest i nie bedzie mozliwe). Nie bez powodu zazwyczaj panstwa sa jednorodne religijnie. Dlaczego? Bo rodzi to chaos i przemoc. I tak rzeczywiscie jest. Mowicie ze kazdy ma prawo do wyznawania swojej religii, ze nalezy wspierac ii propagowac mniejszosci religijne, tu np islam. Wiec popatrzecie na Nigerie. Okolo po 50% muzulmanow i chrzesijan. I co? Terror, przemoc, nieszczescie ludzi, zycie w strachu. Z czyjej strony ta przemoc? Jak zawsze zjednej-islamistow. Dlatego nie ma miejsca na islam, na jego propagande i wspieranie w panstwach europejskich. Zrodzi to jedynie nieszczescie. Mowie to bo nie moge sluchac tego bezrozumnego walkowanego belkotu o "tolerancji, rownosci itd." bo to niemozliwe. Kultura europejska i islam to dwa rozne swiaty i nigdy ze soba nie wspolgraly i nigdy tak nie bdzie. A usilne proby bezrefleksyjnych osob dążacych do ich przenikania doprowadza jedyni do katastrofy. Mowie to jako Europejka i moze przede wszystkim jako kobieta. Codzienie dziekuje ze nie urodzilam sie wpanstwie islamskim bo wiem co to znaczy. Co to za zycie. I nie mowcie mi ze te kobiety maja takie same prawa jak europejki bo to obrzydliwe klamstwo. Poczytajcie troche o islamie a potem bawcie sie w obronczynie moralnosci za dyche. Pozdro.
zobacz odpowiedzi (3)
jaaaaaaaaaaa (Ocena: 5) 23.07.2014 22:25
TAK ŻE ?
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 23.07.2014 22:24
"TAK ŻE" no błagam was...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo