Stroje kąpielowe dla kobiet z jedną piersią! (Dobry pomysł?)

Projektantka sama musiała poddać się mastektomii.
Stroje kąpielowe dla kobiet z jedną piersią! (Dobry pomysł?)
02.06.2014

Choroba nowotworowa, nawet jeśli uda się ją szczęśliwie pokonać, odciska na nas ogromne piętno. Zwłaszcza, jeśli procesowi leczenia towarzyszy drastyczna zmiana naszego wyglądu. Dotyczy to m.in. kobiet, które zachorowały na raka piersi i musiały poddać się mastektomii. Usunięcie piersi dla wielu z nich jest doświadczeniem, które zmienia spojrzenie nie tylko na swoje ciało, ale także całe życie.

Wiele kobiet decyduje się na zabieg rekonstrukcji i jest to zupełnie zrozumiałe. Nie brakuje jednak i takich, które nie chcą niczego zmieniać. Po usunięciu jednej lub obydwu piersi żyją szczęśliwie bez tego „atrybutu kobiecości”. Kimś takim jest Elina Halttunen z Finlandii, która w wyniku nowotworu straciła pierś i nadal czuje się stuprocentową kobietą. Swoim optymizmem próbuje zarazić także inne doświadczone przez los panie.

Elina uwielbia pływać, ale szybko zorientowała się, że klasyczny strój kąpielowy nie jest dla niej najlepszym rozwiązaniem. Żeby nie wyglądać dziwnie, musiałaby wypychać wolną miseczkę, a to nie jest szczególnie wygodne i praktyczne przy uprawianiu sportu. Stąd pomysł na kolekcję Monokini – strojów przeznaczonych dla kobiet tylko z jedną piersią. Projektantka rozwija swój projekt także o suknie wieczorowe z charakterystycznym dekoltem.

Zobaczcie te niezwykłe kreacje na niezwykłych modelkach. Wszystkie przeszły mastektomię.

Monokini

Monokini - strój kąpielowy dla kobiet po mastektomii.

Monokini

Monokini - strój kąpielowy dla kobiet po mastektomii.

Monokini

Monokini - strój kąpielowy dla kobiet po mastektomii.

Monokini

Monokini - strój kąpielowy dla kobiet po mastektomii.

Monokini

Monokini - strój kąpielowy dla kobiet po mastektomii.

Monokini

Monokini to także stroje wieczorowe z charakterystycznym dekoltem. Myślicie, że to dobry pomysł?

Polecane wideo

Komentarze (46)
Ocena: 4.37 / 5
majka (Ocena: 5) 17.06.2014 19:16
Ludzie o czym wy piszecie, czy dla was kobiety bez piersi to jakieś ufoludki, właśnie Polacy ze wszystkiego robią wielkie hallo zaraz rozbijają wszystko na czynniki pierwsze, Magda i co wielkiego rozstępy każdy je ma, i nie trzeba być po ciąży. Ja podziwiam te kobiety że miały odwagę i siłę pokazać się w tak odważnych strojach dla mnie to jest COŚ. Jeśli ktoś nie chce, nie musi patrzeć. Te Panie dają siłę kobietom które przechodziły lub przechodzą ten koszmar utraty piersi. BRAWO ZA ODWAGĘ!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2014 11:21
A ja myślę,że sam pomysł jest dobry.Fakt,że z jakąś praktyką to się nie spotka aczkolwiek dało inny efekt. Nawet takie zdjęcia o czymś informują. Powodują,że rozmawia się na ten temat. Myślę,że kobietom z takim problemem to jest potrzebne.Z resztą nie tylko im. Pokazanie z podniesioną głową, że ,,nie jestem gorsza". Ktoś powie ,,Sory,ale spójrz jeszcze raz i to powtórz "...Myślę,że to ogromnie trudne zaakceptowac taki wymiar kobiecości...,,Nie jestem gorsza" nie ozancza wcale,że niczym się nie różnię..I tutaj to widzimy. Takie akcje nie będą miały bytu praktycznego w znaczeniu noszenia tych strojów. Ale będą pokazywały innym kobietom że jest siła by chociażby zrobic sobie takie zdjęcie. Z dumą i uśmiechem. Czuc się 100% kobietą.
odpowiedz
Magda! (Ocena: 5) 17.06.2014 08:27
Nie nie nie nie i jeszcze raz nie!!!!!!! To tak, jakbym ja kupiła sobie strój kąpielowy z wycięciem na samym brzuchu a po ciąży mam OKROPNE rozstępy!!! albo bez problemu chodziła w dwu częściowym... W ogóle wątpię, aby jakaś "normalna" kobieta po mastektomii założyłaby coś takiego na naszą polską plażę czy nad jezioro... czy gdziekolwiek... Masakryczny pomysł...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 16.06.2014 23:02
Ja rozumiem akceptacja samej siebie po takiej tragedii jaką jest amputacja piersi... ale paradować TAKIMI bliznami na wierzchu? przecież to niesmaczne... nie mówiąc już o samych krojach tych stroi...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2014 16:51
Te ostatnie to przesada ha ha ha :D stroje kapielowe tak ? xd nie no spoko :D dla mnie ? żenada ... całokształt tego czegoś ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie