Żółty powróci na wiosnę

Projektanci po raz kolejny lansują żółty na kolor sezonu. Czy kobieta ubrana od stóp do głów w słonecznikowo-cytrynowe elementy garderoby nie wygląda zbyt jaskrawo?
Żółty powróci na wiosnę
10.11.2008

Zeszłe lato upłynęło nam pod znakiem cytrynowych sukienek, słonecznikowych balerinek i soczystych torebek. Wygląda na to, że w roku 2009 zmieni się niewiele. Może poza tym, że żółty będziemy nosić nie jako dodatek, ale w całkowicie monochromatycznych zestawieniach. W swoich letnich kolekcjach słoneczne kreacje zaproponowali nam między innymi Karolina Herdera, Versace oraz Jean Paul Gaultier.

Kolekcja Bottega Veneta jak zawsze elegancka, choć nie przesłodzona. Sukienka przed kolano wykończona luźnym golfem i wąskim paskiem w talii będzie idealna nie tylko na popołudniowe spacery, ale także jako strój do biura w gorący dzień. Oczywiście, pod warunkiem, że nie pracujecie w korporacji, w której obowiązuje specjalny dress code.

Na szczególne okazje Karolina Herdera - asymetryczna suknia do ziemi, przyciąga spojrzenia nie tylko za sprawą wyrazistego koloru, ale także dzięki oryginalnie upiętym falbanom, modelującym sprytnie sylwetkę. Zauważcie, że świetnie maskują zbyt mały biust i wąskie biodra, więc to propozycja dla szczupłych dziewczyn, chcących optycznie dodać sobie 5 kilogramów.

Bardziej dzienny zestaw proponuje na wiosnę Chris Benz. Balerinki, szorty, nakrapiana marynarka a la smoking - bezpretensjonalnie, choć awangardowo. To drugie określenie doskonale oddaje także charakter płaszcza od Jeana Paula Gaultiera. Kreacja została uszyta z materiału o ciekawej fakturze, a oryginalności dodaje wiązanie w pasie na kokardę. U Versace bardzo dziewczęco. Znów pojawił się motyw falban, choć tym razem w wersji mini.

Jak na ten trend odpowiedzą popularne firmy? Czy tanie sklepy zaleje żółta fala? Dobierając sobie jaskrawożółte stroje, pamiętajcie, że to kolor bezpieczny w przypadku brunetek. Blondynki rzadko kiedy wyglądają korzystnie w tej barwie. Na szczęście, żółty ma wiele różnych obliczy - od bananowego po złoto-miodowy, więc z pewnością każda z was znajdzie coś dla siebie. W ostateczności, można pozostać przy dodatkach :).

Polecane wideo

Komentarze (48)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 18:22
OTWbfU kzprbtptvazs
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 09:40
Kncoked my socks off with knowledge!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2008 20:54
ja kocham z.ółty od małego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2008 23:11
nie przepadam za tym kolorem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2008 22:57
bleeee ja już mam dosyc tego żółtego :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie