Szkieletory inspirują projektantów

Skoro zakazali im anorektyczek, ich fascynacja niezdrowo chudym ciałem musiała przybrać inną formę…
Szkieletory inspirują projektantów
04.11.2008

Pierwszy warunek, który musi spełniać nastolatka, chcąca zostać modelką? Chudość. Na nieszczęście niezdrowo szczupłych dziewczyn, parady anorektyczek, które niekiedy przypominały pokazy, zostały zakazane.

Projektanci długo walczyli z nakładanymi na nich restrykcjami, aż wreszcie wpadli na pomysł, jak przechytrzyć obrońców zdrowia. Najświeższe kolekcje obfitują w ciuchy inspirowane… szkieletem. I wcale nie są to propozycje strojów na Halloween, ale wieczorowe sukienki, spodnie, gorsety.

Najbardziej bezpośrednio tendencję widać u Christiana Lacroix. Przód bluzki nie pozostawia żadnych wątpliwości - jest efektem fascynacji ludzkimi żebrami. U Narcisso Rodrigueza królowały sukienki wyglądające, jakby nadrukowano na nie zdjęcia rentgenowskie, a u Alexandra McQuenna - garnitury inspirowane kośćcem.

Trudno mówić o estetyce tego rodzaju strojów. Na pewno jest to coś, czego jeszcze nie było, szczególnie że klasyczne groszki czy paski już nudzą. Kratka także po tegorocznej zimie będzie mocno ograna. Czy jednak aby na pewno kult szkieletu jest zjawiskiem zdrowym?

Polecane wideo

Komentarze (87)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2009 02:29
O rany, jestem artystką, ale gdzie w tych strojach była fascynacja szkieletem?XD Albo już napewno nie ludzkim, no może u Rodarte troche...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2008 17:08
o boże a ludzie w tym chodza?????????????????? przeciez to paskudne..............
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2008 13:43
fajne :d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2008 21:44
osobiście podobają mi się kreacje Jeana Paula i Rodarte pozostałe pozostawiam bez komentarza .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2008 20:29
Nie wszystkie kreacje są zachwycające, ale strasznie podoba mi się suknia z kolekcji Jeana Paula Gaultiera.... Ta od Rodarte też jest niezła... Mospanek_i_kakao
odpowiedz

Polecane dla Ciebie