Jak ubierają się mieszkanki Mediolanu?

Masz ochotę zostać prawdziwą fashion victim? Naśladuj mieszkanki największych stolic mody – one jako pierwsze wiedzą, co będzie hitem sezonu. Dziś przystanek Mediolan. Idealne miejsce do nauki dobrego stylu.
Jak ubierają się mieszkanki Mediolanu?
02.10.2008

Mediolański street chic to dwa słowa: luksusowa elegancja. Stawia się tu na ekskluzywną klasykę – jeśli okulary, to tylko od Armaniego, jeśli futro, to tylko z prawdziwych norek, jeśli torba, to z najnowszej kolekcji D&G. Dla Włoszek żadne buty nie są za wysokie, żadna biżuteria za droga. One po prostu lubią, gdy jakość widać na pierwszy rzut oka. A z tym w Mediolanie nie ma najmniejszego problemu.

Przy czterech ulicach (Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via della Spiga i Via Manzoni) mieści się słynny czworobok mody. Swoje butiki mają tu najsłynniejsi projektanci – Armani, Versace, Gucci, Prada, Valentino, Ungaro. Dla rasowego zakupoholika prawdziwym rajem będą też sklepy w samym centrum miasta, przy Via Torino. Ceny są tu mniej wygórowane (nie pięciocyfrowe), szczególnie w okresie wyprzedaży.

W Mediolanie kupuje się takie rzeczy, jakich nie znajdzie się nigdzie indziej na świecie. W tym mieście musi być coś niezwykłego, skoro wywodzą się stąd prawdziwi artyści sztuki użytkowej. I choć faktem jest, że za przepych trzeba słono płacić, to gratis otrzymuje się bezcenną lekcję włoskiego stylu. W mediolańskim powietrzu po prostu wyczuwa się niepohamowaną potrzebę luksusu. Włosi nazywają ją Bella Figura, czyli troska o wygląd, poczucie smaku i szacunek dla samego siebie w jednym.

Polecane wideo

Komentarze (146)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2010 17:08
Super. ;] Przyda mi si, żeby przygotować strój na pokaz mody włoskiej w szkole. Wreszcie coś znalazłam! ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.03.2010 11:33
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2009 15:07
widac że większość kobiet z tych fotografi to modelki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2009 19:40
byłam w Mediolanie.. - rzeczywiście, jest tam tak, jak opisane zostało w artykule, ale połowa dziewczyn ak wyglądająca, to przeważnie modelki. ubierają się tak, żeby jak najlepiej wypaść na castingu (wiem po sobie) . ogólnie, moda bardzo zróżnicowana. ludzie bawią się modą, kolorami i ubraniami. każdy chodź w jakiś sposób musi się wyróżniać. jak dla mnie, każdy ubiór - super. ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.04.2009 15:56
7 xP 8 xP 13 ale tutaj ma okropne buty xP
odpowiedz

Polecane dla Ciebie