Purpurowy kolorem jesieni

To właśnie purpura jest lansowana na przebój wśród kolorów na jesień - zimę 2009.
Purpurowy kolorem jesieni
06.09.2008

Lato, jak to lato, upłynęło nam pod znakiem kolorowych neonów. Nie każdemu one pasowały, ale widoczne były na polskich ulicach. Teraz nadszedł czas jesieni. To ona rządzi i wprowadza swoje tendencje. Nadchodzący sezon przyniesie powrót purpury.

Jeśli sądzicie, że purpura to po prostu purpura, jesteście w błędzie. Obecnie wylansowano wszystkie odcienie: od purpury kardynalskiej przez tyryjską, królewską aż po odcień śliwkowy. Taka paleta barw daje nam duże spektrum działania i zakupowych szaleństw.

Purpura jest naturalnym barwnikiem kombinacji zakresu barw - od intensywnie czerwonego do fioletu. Uzyskiwany był z żyjących w Morzu Śródziemnym mięczaków z gatunków (łac.) Purpura Haemastoma oraz Murex Trunculus.

Potocznie purpurę kojarzy się z czerwienią, chociaż bardzo odbiega od czystej czerwieni.

Purpura od wieków kojarzona jest z przepychem i władzą. To iście królewska barwa, dlatego jest tak bliska wszystkim osobom związanym ze światem mody. Lansowane są nie tylko gotowe kreacje, ale także barwne i równie piękne dodatki. Purpurowa torba, buty czy rajstopy to idealny wybór na nadchodzący sezon. Na potwierdzenie znanych już słów „moda niejedno ma imię” modne będą zarówno stonowane odcienie, jak i te najbardziej intensywne.

Co ciekawe, nasze ukochane sieciówki dzielnie biorą przykład ze światowych projektantów. Tym sposobem nie będziemy musiały wydawać majątku na nową garderobę. A jest w czym wybierać - od butów przez sukienki, po torebki.

My proponujemy łączyć wszelkie purpury ze wszystkimi odcieniami szarości, także z czernią i bielą. W takich zestawieniach jesteśmy skazane na modowy sukces!

Oto nasze droższe i tańsze propozycje:

Polecane wideo

Komentarze (28)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2008 18:49
I tak powinno byc, caly rok powinnysmy sie ubierac kolorowo a nie tylko latem. Jak pomysle o jesieni i szarych ubraniach to odrazu robi mi sie zimno.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2008 18:19
tylko buty mają kolor purpurowy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2008 18:18
czy oni wiedzą jak wygląda kolor purpurowy?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2008 20:49
szkaradne ciuchy xdd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2008 20:22
Ta sukienka H&M jest obleśna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie