Dopasuj okulary do kształtu twarzy

Z okularami jest jak z różem do policzków - można świetnie podkreślić swoją urodę, ale i wszystko popsuć. Podpowiadamy, jak kształtem oprawek wydobyć z buzi to, co najpiękniejsze.
Dopasuj okulary do kształtu twarzy
22.08.2008

Okulary to niezbędnik wśród twoich dodatków, nie tylko latem. Nosimy je przez cały rok. Niestety, często zapominamy, że mają nas nie tylko ozdabiać, ale i chronić nasze oczy. Pamiętajcie, że nie warto kupować ich na bazarach i straganach. Lepiej zainwestować więcej i mieć pewność, że nasze oczy są chronione należycie. Wybieraj te z minimum 25% przyciemnieniem!

W przypadku okularów moda zmienia się bardzo często, ale my, zamiast ślepo podążać za trendami, powinnyśmy poważnie przemyśleć zakup każdej pary pod kątem jej kształtu. Czy na pewno pasuje do naszych rysów twarzy? Czy okulary nie są zbyt duże albo zbyt małe? Przede wszystkim, nie powinny wykraczać poza granice wyznaczane przez łuk brwiowy i kości policzkowe. Prześledźcie pozostałe najważniejsze wytyczne, żeby nie popełniać błędów.

Twarz trójkątna:

Jeżeli zauważasz podobieństwo między swoim kształtem twarzy oraz Reese Witherspoon lub Jennifer Aniston, koniecznie zaopatrz się w okulary zaokrąglone do dołu albo zupełnie okrągłe. Złagodzą ostre rysy twarzy. Staraj się unikać tych kwadratowych i prostokątnych - nie będziesz w nich wyglądała korzystnie.

Twarz owalna:

Dobrze wyglądasz w większości oprawek, podobnie jak Christina Aguilera. Do wyboru masz całą masę kształtów i kolorów.

Twarz okrągła:

Żeby nie wyglądać jak pyza, unikaj oprawek okrągłych. Możesz za to śmiało eksperymentować z okularami, które posiadają oprawki w kształcie motylim - górna krawędź unosi się w kierunku skroni. Taki typ twarzy reprezentuje między innymi Mischa Barton - akurat na zdjęciu, które prezentujemy, jej wybór wydaje się nam nietrafiony.

Twarz kwadratowa:

Jeśli, podobnie jak Angelina Jolie, masz kwadratowy kształt twarzy, powinnaś zakładać okulary o kocim kształcie oprawek. Będziesz w nich wyglądała bardzo seksownie, a na dodatek wyrównasz proporcje twarzy.

Polecane wideo

Komentarze (55)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2011 13:42
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2010 21:29
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2010 22:20
zajebiste
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2009 17:22
NA MNIE ŻADNE OKULARY NIE PASUJĄ.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2009 16:43
bardzo podobają mi się takie wielkie okulary na pół twarzy (szczególnie w białych oprawach!) ale niestety wyglądam w nich jak mucha we wczesnym stadium rozwoju -.-' no trudno...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie