Trzy najważniejsze powody, by kupować w lumpeksach

Czasami można znaleźć prawdziwe „perełki”.
Trzy najważniejsze powody, by kupować w lumpeksach
Fot. Unsplash.com (Thom Bradley)
10.10.2022
Sylwia Kropiewnicka

Polacy coraz częściej i chętniej chodzą do lumpeksów. Sklepy z odzieżową używaną są praktycznie w każdym mieście i cieszą się dużą popularnością. Czasami kupujemy w nich ubrania do chodzenia po domu, jednak zdarza się także, że w lumpeksach ubieramy również na te bardziej oficjalne okazje. Jakie są zalety second handów? To nie tylko niska cena.

Zobacz także: Jak prać czarne ubrania? Tego powinnaś unikać

Ekologia

Jak się okazuje, przemysł odzieżowy ma negatywny wpływ na naszą planetę. Do produkcji ubrań potrzeba bardzo dużych ilości wody i energii. Wykorzystuje ona także miliony ton barwników szkodliwych dla przyrody.

W produkcji ubrań zdarzają się duże nadwyżki. Odzieży produkuje się zbyt dużo, a jej nadmiar trafia na wysypiska. Niestety, ubrania uszyte z materiałów syntetycznych będą rozkładać się bardzo długo.

Kupowanie w lumpeksach jest zatem ekologiczne. Dzięki temu dajesz drugie życiu ubraniu, które może być bardzo dobre jakościowo.

Wysoka jakość za niską cenę

Zdarza się, że w sklepie z odzieżą używaną można znaleźć prawdziwe „perełki”. Dobry materiał, z którego wykonano ubranie, nie uczula, jest miękki i wygodny, ale niestety wpływa na cenę. Chcąc kupić nową, jedwabną sukienkę, trzeba się liczyć ze znacznym uszczupleniem portfela. Chyba że „upolujesz” ją w lumpeksie. Wówczas cena może być nawet kilka razy mniejsza od tej w sklepie z nowymi rzeczami. Pamiętaj, że w lumpeksie możesz znaleźć ubrania marek, które normalnie są w naszym kraju niedostępne.

Ulga dla twojego budżetu

Jeśli chcesz kupić dobre jakościowo ubranie, w sklepie z odzieżą używaną zapłacisz dużo mniej. Jeśli jesteś osobą, która lubi zakupy i często wymienia swoją garderobę, uda ci się zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, kupując rzeczy z drugiego obiegu.

Zobacz także: T-shirt damski – modne kroje na lato

Polecane wideo

Ważą tyle samo, ale mają zupełnie inne ciała. 12 fotodowodów, że waga to tylko liczba!
Ważą tyle samo, ale mają zupełnie inne ciała. 12 fotodowodów, że waga to tylko liczba! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie