Od lat nosisz ten sam rozmiar biustonosza lub kupujesz stanik „na oko”? Może to mieć negatywny wpływ na twoje piersi. Z biegiem czasu biust zmienia się – może stawać się bardziej lub mniej jędrny. Podobnie jest z obwodem – zmienia się on wraz z wahaniami wagi. Pamiętaj, że przy doborze stanika najlepiej jest poprosić o pomoc specjalistkę – brafitterkę. Jeśli sklep nie proponuje takiej usługi, należy wówczas przymierzyć kilka rozmiarów. Może się okazać, że najlepszy będzie ten, którego nawet byś o to nie podejrzewała.
Pamiętaj, że przy zakładaniu stanika musisz prawidłowo ułożyć piersi w miseczkach – nie mogą się one „wylewać” z biustonosza. Jeśli po takim ułożeniu, piersi nie mieszczą się w staniku, jest on zdecydowanie za mały.
Zobacz także: Ważą tyle samo, ale mają zupełnie inne ciała. 12 fotodowodów, że waga to tylko liczba!
Inną z przesłanek, która mówi, że stanik został źle dobrany, są odstające miseczki. Jeśli nie możesz zebrać biustu do środka, a stanik go nie unieruchamia, oznacza to, że biustonosz jest za duży.
Ważną rolę odgrywa także obwód. Jeśli tylna część stanika podnosi się do góry i nie układa prosto wokół twojego ciała, stanik może być już znoszony bądź za duży. Piersi powinny być dopasowane w miseczkach, jeśli więc jest tam za dużo miejsca także świadczy to o tym, że stanik jest za duży.
Jeśli chcesz kupić nowy i przede wszystkim dobrze dobrany stanik, udaj się do sklepu, który oferuje pomoc brafitterki. Osoba, która się na tym zna, zmierzy cię w obwodzie w biuście oraz pod nim i poda rozmiar, który powinnaś nosić. Jeśli nawet pomimo tego w danym staniku będziesz się czuła niekomfortowo, poproś o inny, zbliżony rozmiar. W doborze stanika można zastosować metodę "prób i błędów" i poprzymierzać różne rozmiary.
Pamiętaj, że stanik to inwestycja i dobrze dobrany sprawi, że twoja ulubiona bluzka będzie prezentować się na tobie jeszcze lepiej.
Zobacz także: NASA oferuje gigantyczną sumę za... spędzenie dwóch miesięcy w łóżku