Stanik idealny. Jak prawidłowo dobrać jego rozmiar?

Jak się okazuje, większość z nas nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza.
Stanik idealny. Jak prawidłowo dobrać jego rozmiar?
Fot. Unsplash.com (Nati Melnychuk)
20.08.2022

Od lat nosisz ten sam rozmiar biustonosza lub kupujesz stanik „na oko”? Może to mieć negatywny wpływ na twoje piersi. Z biegiem czasu biust zmienia się – może stawać się bardziej lub mniej jędrny. Podobnie jest z obwodem – zmienia się on wraz z wahaniami wagi. Pamiętaj, że przy doborze stanika najlepiej jest poprosić o pomoc specjalistkę – brafitterkę. Jeśli sklep nie proponuje takiej usługi, należy wówczas przymierzyć kilka rozmiarów. Może się okazać, że najlepszy będzie ten, którego nawet byś o to nie podejrzewała.

Jak poznać, że twój stanik jest źle dobrany?

Pamiętaj, że przy zakładaniu stanika musisz prawidłowo ułożyć piersi w miseczkach – nie mogą się one „wylewać” z biustonosza. Jeśli po takim ułożeniu, piersi nie mieszczą się w staniku, jest on zdecydowanie za mały.

Zobacz także: Ważą tyle samo, ale mają zupełnie inne ciała. 12 fotodowodów, że waga to tylko liczba!

Inną z przesłanek, która mówi, że stanik został źle dobrany, są odstające miseczki. Jeśli nie możesz zebrać biustu do środka, a stanik go nie unieruchamia, oznacza to, że biustonosz jest za duży.
Ważną rolę odgrywa także obwód. Jeśli tylna część stanika podnosi się do góry i nie układa prosto wokół twojego ciała, stanik może być już znoszony bądź za duży. Piersi powinny być dopasowane w miseczkach, jeśli więc jest tam za dużo miejsca także świadczy to o tym, że stanik jest za duży.

Jak prawidłowo dobrać stanik?

Jeśli chcesz kupić nowy i przede wszystkim dobrze dobrany stanik, udaj się do sklepu, który oferuje pomoc brafitterki. Osoba, która się na tym zna, zmierzy cię w obwodzie w biuście oraz pod nim i poda rozmiar, który powinnaś nosić. Jeśli nawet pomimo tego w danym staniku będziesz się czuła niekomfortowo, poproś o inny, zbliżony rozmiar. W doborze stanika można zastosować metodę "prób i błędów" i poprzymierzać różne rozmiary.

Pamiętaj, że stanik to inwestycja i dobrze dobrany sprawi, że twoja ulubiona bluzka będzie prezentować się na tobie jeszcze lepiej.

Zobacz także: NASA oferuje gigantyczną sumę za... spędzenie dwóch miesięcy w łóżku

Polecane wideo

Zmysłowa bielizna, w której zakochały się kobiety. Różni się od tego, co już dobrze znasz
Zmysłowa bielizna, w której zakochały się kobiety. Różni się od tego, co już dobrze znasz - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 20.08.2022 09:10
Wg producenta jak jesteś chuda to na pewno masz cycki jak jajka sadzone. A ja mam spore piersi przy chudym ciele i nie ma opcji że kupię dobry obwód i dobrą miskę, więc kupuję dobrą miskę i zmniejszam obwód.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 1) 20.08.2022 07:39
taaa..gorzej jak jedną pierś masz większą od drugiej..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie