Wybieramy idealny strój kąpielowy dla większego biustu

Badania wskazują, że statystyczna Polka nosi miseczkę „D”.
Wybieramy idealny strój kąpielowy dla większego biustu
26.06.2022

Oznacza to, że piersi rodaczek klasyfikowane są w górnej części rankingu, stojąc na równi z Niemkami, Holenderkami, Brytyjkami, Islandkami i Norweżkami. Duży, ponętny biust to nie tylko atut, ale także ogromne wyzwanie, które wymaga starannie dobranej bielizny i stroju kąpielowego. Braffiterki apelują, aby wybierać fasony, które zaprojektowano z myślą o odpowiednio - mniejszym, średnim i większym biuście - zapewniając im tym samym odpowiednie podparcie, rozłożenie fiszbin oraz komfort, dzięki któremu unikniesz bólu kręgosłupa. Podobnie jest w przypadku stroju kąpielowego, który docelowo powinien wspierać piersi - zarówno podczas odpoczynku na plaży, jak i w trakcie aktywnych harców w wodzie.

Cechy idealnego stroju kąpielowego

Większy rozmiar biustu to nie tylko ich wyższa waga, ale także inne rozłożenie gruczołów i tkanki tłuszczowej, która wymaga pionowych i poziomych fiszbin, szerokich ramiączek i głęboko wykrojonych miseczek. Na rynku dostępne są zarówno modele dwuczęściowe – nazywane często bikini – jak i jednoczęściowe, które zazwyczaj wybieramy na basen. W obu tych przypadkach powinnaś kierować się kilkoma, podstawowymi zasadami, których spełnienie gwarantuje zadowolenie podczas najbliższych wakacji na plaży.

Materiał

Materiały wykorzystywane w produkcji strojów kąpielowych mają tendencje do rozciągania pod wpływem wilgoci. Ważne jest więc, aby wybierać modele wykonane z chloroodpornego materiału, który nie zmienia swojej konstrukcji i nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Zwróć także uwagę, aby tkanina była elastyczna, dostosowywała się do ciała i posiadała dodatkowe wszycia na wysokości piersi i/lub krocza.

Ramiączka

Większy biust potrzebuje solidnego wsparcia. Ważne jest więc, aby wybierać modele z szerokimi ramiączkami, które „nie przejmują” całej wagi piersi (to zadanie powinno spoczywać na obwodzie i tzw. mostku). W zależności od komfortu i wygody - wybrać możesz ramiączka krzyżowane i regulowane. Rezygnuj z modeli zawiązywanych na szyi – zwłaszcza, jeśli masz problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Miseczki

Rynek obfituje w szereg różnorodnych modeli i krojów, które różnią się wypełnieniem, wykrojem, głębokością i dodatkami. W przypadku piersi wiotkich, z tendencją do opadania, rekomenduje się modele z miseczkami usztywnianymi, uzupełnionymi o dodatkowe wkładki lub fiszbiny podtrzymujące. W przypadku piersi jędrnych – lepiej sprawdzą się modele pozbawione fiszbin dolnych i bocznych.

Najpopularniejsze na rynku są miseczki w typie full cup – posiadające właściwości modelujące – oraz semi-soft, które nie posiadają pełnego usztywnienia. Docelowo, bez względu na to jaki model wybierzesz, zwróć uwagę, aby biust leżał w nim naturalnie i aby miseczka okalała całą pierś.  

Fiszbiny

Stroje kąpielowe – zarówno jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe – mogą być zupełnie gładkie, lub uzupełnione o fiszbiny podtrzymujące. Najsolidniejsze modele mają wszyte fiszbiny dolne i boczne, dzięki czemu piersi mają podporę podczas pływania lub grania w siatkówkę plażową.

Wybierając model z fiszbinami upewnij się, że te są miękkie, nie wpijają się w skórę, nie powodują bólu i nie uszkadzają pierwszej warstwy naskórka.

Jednoczęściowy vs. dwuczęściowy

Panie z większym biustem nie muszą wybierać wyłącznie jednego modelu. Rynek fashion proponuje szereg propozycji – od modeli inspirowanych pin-up girls, przez bokserki i opaski na biust, po klasyczne stroje sportowe. Szczególnie cenne okazać się mogą modele z usztywnioną pianką, która przypomina swoją formułą klasyczne biustonosze.

Jeśli masz kilka nadprogramowych centymetrów na wysokości talii i bioder – wybierz fason z marszczeniami i pionowymi przeszyciami, które stworzą z sylwetki pożądaną klepsydrę. Alternatywą dla klasycznego stroju jednoczęściowego, jest tankini – model złożony z koszulki i majtek oraz bikini. W przypadku tych dwóch ostatnich modeli - zwróć uwagę na ilość haftek, regulowane ramiączka i szeroki mostek, który zdoła utrzymać cięższe piersi.  

Najmodniejsze modele i sprawdzone fasony dla dużego biustu znajdziesz na https://www.gaia.com.pl/ .

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie