Garderoba kapsułowa: Jak stworzyć szafę, w której wszystkie ubrania idealnie do siebie pasują?

Garderoba kapsułowa to synonim minimalistycznego trybu życia.
Garderoba kapsułowa: Jak stworzyć szafę, w której wszystkie ubrania idealnie do siebie pasują?
Fot. Unsplash
25.04.2022

Garderoba kapsułowa wiąże się z popularną koncepcją zwaną slow fashion. Podobna garderoba składa się z elementów, które idealnie do siebie pasują. Niemalże bez zastanowienia można sięgać po nie i tworzyć od razu świetnie skomponowane zestawy.

Nie ma w niej miejsca na przypadkowość i ubrania, jakie można określić mianem zagracaczy przestrzeni. To po prostu rzeczy, jakie nabyłyśmy pod wpływem impulsu, ale których nigdy nie nosimy, bo nie czujemy się w nich komfortowo, a poza tym nie mamy ich do czego nosić. Tworzenie garderoby kapsułowej to więc zakupy zdecydowanie niespontaniczne, ale za to świetnie przemyślane. Chodzi o to, aby każdy jej składnik pasował do nas jak ulał i był najwyższej jakości, a więc służył nam przez bardzo długi czas.

Zobacz także: 10 najpiękniejszych rzeczy z H&M na wiosnę

Wielkie porządki w garderobie

Garderoba kapsułowa niesamowicie ułatwia życie. Jeśli zapanowałyśmy wedle tej idei swoją szafę, możemy mieć pewność, że nie czeka nas już stanie przed nią i głowienie się, co też by tu założyć. Nie będziemy musiały też kłopotać się tworzeniem stylizacji. Świetnie zaplanowana garderoba, której składniki są perfekcyjnie dopasowane do siebie pod względem kolorystyki i stylu, jest gwarantem skomponowania fantastycznej stylizacji dosłownie w krótką chwilę

Chcąc zacząć przeprowadzać metamorfozę szafy, tak aby stała się garderobą kapsułową, zacznijmy od stworzenia kilku uniwersalnych minimalistycznych stylizacji, które będą pasowały na mnóstwo okazji. 

Zastanówmy się, jaka paleta jest naszą ulubioną i stwórzmy stroje, ograniczając się do trzech barw. Wszystkie stylizacje w garderobie kapsułowej powinna cechować ponadczasowość. Sezonowe nowinki odchodzą w tym przypadku na bardzo daleki plan. 

Zobacz także: 10 energetycznych sukienek na wiosnę. Model numer 6 jest cudowny!

Polecane wideo

Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?
Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2022 10:15
D Cennym DeeZa z FB by f we eeddd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2022 10:15
Evvvgfc::'_4#111323_5'__3$455
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2022 10:14
Dfc:&:&&
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.06.2022 14:10
Bardzo dobrze, że promuje się odchodzenie od dzikiego konsumpcjonizmu. Ostatnio trafiłam na grupę w mieście wojewódzkim, na której ludzie oddają rzeczy za darmo. Do niedawna nie wiedziałam, że takie coś istnieje. Ma kilkadziesiąt tysięcy członków. To bardzo fajna inicjatywa. Szukajcie takich grup w swoich okolicach. Swoją drogą, wielka szkoda, iż w naszych czasach specjalnie produkuje się rzeczy, które za kilka lat się popsują. Czyjaś chciwość ma niszczyć środowisko. Świat zwariował, a my na to pozwalamy. Mówienie o ekologii przez państwa albo korporacje jest totalną obłudą!
odpowiedz
Julia32 (Ocena: 5) 11.06.2022 10:30
Ja mam szafe minimalistki dzieki temu oszczedzilam sporo pieniedzy,bo nie kupuje wiecej ubran dla siebie(wyjatek,gdy sie zniszcza itp). Tylko mojej corce kupuje,bo wiadomo ona jeszcze rosnie,ale kupuje w charity sklepach,a bielizne itp w Primarku,wiec jest tanio.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie