Biustonosz do karmienia - jak dobrać jego rozmiar?

Biustonosz do karmienia jest niezbędnym elementem garderoby każdej młodej mamy.
Biustonosz do karmienia - jak dobrać jego rozmiar?
30.03.2022

Jest to część bielizny, którą stosunkowo trudno idealnie dopasować. Opieka nad nowonarodzonym dzieckiem to niemałe wyzwanie - ubiór w tym okresie powinien być możliwie najbardziej wygodny i komfortowy. Biustonosz ma za zadanie odpowiednio podtrzymywać piersi, a odpięcie klapki musi być proste, intuicyjne i szybkie. Jednocześnie nie należy zapominać o tym, aby i w tym okresie, bielizna była po prostu ładna. Jakie są najważniejsze cechy dobrego biustonosza do karmienia? A przede wszystkim, jak dobrać idealny rozmiar?

Biustonosz do karmienia - najważniejsze cechy

Najważniejszą cechą odpowiednio dobranego biustonosza do karmienia jest jego wygoda. Na początku laktacji zdecydowanie lepiej sprawdzają się modele, które nie posiadają fiszbin. Jest to okres kiedy rozmiar piersi znacząco się zmienia, a karmienie najczęściej ma miejsce na leżąco. Staniki tego typu z reguły są nieco bardziej wygodne i z powodzeniem można z nich korzystać podczas snu. Z kolei biustonosze z fiszbinami lepiej podtrzymują biust. Decydując się na taki model, należy jednak skrupulatnie dobrać rozmiar miseczki tak, aby nie była ona zbyt ciasna - może to spowodować powstanie niechcianych zatorów. 

Po czym poznać dobrze dobrany biustonosz do karmienia? W żadnym miejscu nie może wpijać się w ciało. Piersi nie powinny też wylewać się poza miseczki. Ramiączka należy odpowiednio wyregulować - tak aby nie wrzynały się w ramiona, ani z nich nie spadały. Jeżeli wybrany stanik posiada fiszbiny, ich zadaniem jest podtrzymywanie całych piersi. Z kolei dobrze dopasowany biustonosz w obwodzie, idealnie przylega do całego ciała - zarówno z przodu, jak i na plecach. 

Ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej stosowanym podczas produkcji biustonoszy dla mam, jest szycie staników z wykorzystaniem bawełny posiadającej właściwości antybakteryjne. Dzięki temu utrzymanie czystości i higieny podczas laktacji może okazać się zdecydowanie prostsze. W szczególności podczas pierwszych dni, gdy mama zmaga się z nadmiarem pokarmu, który wydobywa się w sposób niekontrolowany. 

Biustonosz do karmienia - jaki rozmiar wybrać?

Biustonosz do karmienia - jaki rozmiar kupić? Jest to z pewnością pytanie spędzające sen z powiek nie jednej przyszłej mamie. Przed wyjściem na zakupy warto dokładnie zmierzyć się pod biustem oraz w biuście. Dokonując pomiarów, należy upewnić się, że miarka jest równo ułożona. W przypadku wątpliwości dobrym pomysłem może okazać się zmierzenie obwodów już w sklepie, pod czujnym okiem sprzedawcy. Czasem poleca się odjęcie pięciu bądź dziesięciu centymetrów. Z reguły o tyle zmniejszy się obwód już po porodzie. Następnym krokiem jest przymierzenie wybranego biustonosza. Warto zwrócić uwagę na to jak długie zapięcie ma wybrany egzemplarz - im większa możliwość regulacji, tym dłużej biustonosz będzie dobrze dopasowany. Odpowiadając na pytanie - biustonosz do karmienia - jaki wybrać rozmiar? Przede wszystkim należy biustonosz przymierzyć i ocenić, czy nie wywołuje on dyskomfortu.

Zakup biustonosza do karmienia - o czym należy pamiętać?

Biustonosz do karmienia warto kupić jeszcze przed porodem. Poleca się dokonanie tego zakupu w okresie 8 miesięcy. Jest to moment, w którym z reguły piersi osiągają docelowy rozmiar. Nie należy odkładać tego zakupu na później, gdyż stanik będzie potrzebny już podczas pobytu w szpitalu, a dodatkowo w towarzystwie noworodka wyjście na dłuższe zakupy może okazać się dość problematyczne. Kupując biustonosz do karmienia, warto zwrócić uwagę na to, czy klapkę można bez większego problemu odpiąć przy użyciu tylko jednej ręki. Wybierając stanik, który będzie służył do karmienia w miejscach publicznych, warto też zwrócić uwagę na to, aby po odsłonięciu brodawki, pozostała część piersi była zakryta i odpowiednio podtrzymana. W komplecie z biustonoszem często poleca się zakup specjalnych koszulek, które tak samo jako biustonosze umożliwiają szybkie i sprawne odpięcie klapki i rozpoczęcie karmienia malucha.

 

Najlepsze produkty znajdziesz w https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/bielizna/biustonosze-do-karmienia/biustonosze-do-karmienia-bez-fiszbin

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.04.2022 14:29
Rozmiarówka biustonoszy do karmienia jest tak uboga że jakieś 80% kobiet nie ma szans na kupienie dobrze dobranego. Na prawdę są w Polsce kobiety które mają obwód 65-70 nawet po urodzeniu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie