Znaczenie pierścionków na palcach

Pierścionki na palcach są dziś dość symboliczne i istotne.
Znaczenie pierścionków na palcach
23.02.2022

Czy tak jest w istocie? Patrząc na dłonie możemy uzyskać informacje o stanie cywilnym, zatrudnieniu, a nawet stanie zdrowia danej osoby. Pierścionki zostały zinterpretowane historycznie, kulturowo i tradycyjnie jako mające określone znaczenie. Często zadajemy sobie pytanie, czy nasze obrączki pasują do nas.

Znaczenie pierścionków na lewej ręce

Znaczenie pierścionków na palcach – lewy mały palec

Nie jest niczym niezwykłym, że obrączki mają symboliczne znaczenie. Dwie obrączki na lewym małym palcu wskazywały, że facet był w przeszłości żonaty. Obrączka była nakładana na dolną obrączkę, na której zawieszony był sygnet. Tradycja ta była popularna przez cały XIX wiek, ale straciła na popularności w drugiej połowie XX wieku.

Pierścienie na obu twoich małych palcach mogą być powiązane z przestępczością zorganizowaną. Obraz ten został spopularyzowany przez programy takie jak The Sopranos. Jednak ze względu na biżuterię, którą nosisz, nikt nie będzie podejrzewał Cię o bycie w zorganizowanej przestępczości.

Mężczyźni na całym świecie od dawna mają zwyczaj rezerwowania lewego małego palca na sygnet. Stają się one oczywiście coraz mniej popularne. Jednak noszenie sygnetu na małym palcu datuje się od setek lat. Sygnet ma oznaczać ród i jego pozycję. Sygnety z wpisanym herbem rodowym.

Znaczenie pierścionków na palcach – lewy palec serdeczny

W wielu kulturach lewy palec serdeczny jest zarezerwowany do składania przyrzeczeń i obietnic. W większości krajów zachodnich na lewym palcu serdecznym nosi się obrączkę ślubną. Tradycja ta wywodzi się z wierzeń starożytnych Rzymian, według których na tym palcu znajduje się żyła prowadząca prosto do serca.

Pierścionki zaręczynowe noszone są również na lewym palcu serdecznym. Zwyczaj ten wywodzi się jeszcze z czasów rzymskich. Po ślubie panna młoda może zatrzymać pierścionek zaręczynowy na tym palcu i nosić go razem z obrączką lub wymienić go na innym palcu.

Palec obok niego jest poświęcony wszystkim obietnicom. Pierścienie czystości są noszone na tym palcu, aby reprezentować abstynencję seksualną aż do ślubu. Jest to również świetny palec dla obrączek oznaczających inne romantyczne śluby. Podczas długiej rozłąki z ukochaną osobą, zwyczajowo zakłada się pierścionek na ten palec. To nie są zaręczyny, to bardziej jak

Znaczenie pierścionków na palcach – lewy palec środkowy

Środkowe palce mają najprostsze znaczenie same w sobie. Nie ma żadnych zwyczajów ani powszechnych przekonań dotyczących obrączek, co jest raczej niezwykłe. W rezultacie środkowy palec lewej ręki jest idealnym palcem do noszenia pierścionków, ponieważ oczekuje się, że będą one pozbawione jakiegokolwiek znaczenia.

W niektórych kulturach, mężczyźni mogą być postrzegani jako noszący pierścienie na środkowym palcu. Reprezentują one dyskrecję i porządek. Niektórzy ludzie wierzą, że umieszczenie biżuterii na środkowym palcu symbolizuje męskość, ponieważ jest to największy i najbardziej nieestetyczny palec.

Znaczenie pierścionków na palcach – lewy palec wskazujący

Palec wskazujący lewej ręki nie ma żadnego znanego znaczenia. Jednak każdy pierścień noszony na tym palcu będzie łatwo zauważalny i zauważony. Jest to doskonała lokalizacja dla każdego pierścionka o wartości sentymentalnej lub po prostu dla ulubionego elementu biżuterii, który chcesz pokazać.

Noszenie pierścieni na palcach wskazujących było dawniej zarezerwowane dla najwyższych warstw społecznych. Mężczyźni noszą sygnety na drugim palcu, zaraz po małym palcu, jako znak ich pozycji w społeczeństwie. Sygnety noszone są często jako pamiątka po studiach lub przyjaźni.

Znaczenie pierścionków na palcach – lewy i prawy kciuk

Biżuteria na kciuki może świadczyć o prawie wszystkim w Twoim życiu. Pierścionki noszone na kciukach są również niezwykle modne, dodając Ci pewności siebie. W niektórych kulturach noszenie dużych pierścionków na kciuku symbolizuje wysoką pozycję społeczną i ekonomiczną. Niewygodne pierścionki ograniczają ruchy dłoni, a ich noszenie sugeruje brak wydajności w pracy.

Znaczenie pierścionków na prawej ręce

Znaczenie pierścionków na palcach – prawy palec wskazujący

W niektórych kulturach obrączki noszone są na prawym palcu wskazującym, co symbolizuje małżeństwo. Podczas tradycyjnych ceremonii żydowskich, jest to właściwa pozycja dla obrączki. Po ceremonii ślubnej, panna młoda może pozostawić obrączkę na palcu wskazującym lub przenieść ją na lewy palec serdeczny. Jeśli jednak na prawym palcu znajduje się obrączka inna niż standardowa złota obrączka, należy ją przenieść na lewy palec serdeczny.

Znaczenie pierścionków na palcach – prawy palec środkowy

Brak historycznego znaczenia środkowego palca może być dla niektórych zaskoczeniem. W rezultacie pierścionki noszone na nim będą tylko kolejnym pięknym dodatkiem na Twojej dłoni, którego znaczenia nikt nie będzie w stanie odgadnąć. Pamiętaj jednak, że masz możliwość nadania im zamierzonego znaczenia lub zastosować się do mistycznych praw chiromancji.

Znaczenie pierścionków na palcach – prawy palec serdeczny

Prawy palec serdeczny jest używany w Niemczech, Rosji, Indiach i wielu innych krajach jako palec ślubny lub zaręczynowy. Pierścionek zaręczynowy może być początkowo noszony na lewej ręce, a następnie przeniesiony na prawą w dniu ślubu.

Znaczenie pierścionków na palcach – prawy mały palec

Znaczenie obrączek na prawym małym palcu jest porównywalne z tym, jakie mają ozdoby na lewym małym palcu. Z drugiej strony obrączki mogą oznaczać również pozycję zawodową. Mała obrączka jest oznaką ukończenia studiów w kilku dziedzinach, między innymi w inżynierii i ekologii. Obrączki zawodowe są najczęściej wykonane ze stali lub srebra i noszone na dominującej ręce.

Znaczenie palców w chiromancji

Chiromancja jest praktyką polegającą na odczytywaniu przyszłości osoby poprzez dłonie. Technika ta, która kiedyś była uważana za naukę, ma na celu ocenę charakteru osoby, jak również jej przyszłego przeznaczenia. Jeśli jesteś fanem mistycyzmu, z pewnością zainteresują Cię te cechy związane z dłońmi.

Kciuk

Kciuk ma symbolizować pewność siebie i siłę woli. Jest to jedyny palec, który nie został nazwany imieniem greckiego boga. Mówi się, że pierścionki z karneolem, granatem lub rubinem na kciuku to mądry wybór.  

Palec wskazujący

Nazwa "Jowisz" została nadana tej części dłoni, która jest kojarzona z pewnością siebie i podobnie jak kciuk, z wiarą we własne siły. Palec wskazujący, podobnie jak kciuk, nawiązuje do przywództwa, ambicji i duchowości. Niebieskie topazy i lapis lazuli są uważane za idealne dla tego palca według mistyków.

Środkowy palec

Środkowy palec, który jest również znany jako Saturn, jest związany z równowagą, sprawiedliwością, legalnością i obowiązkiem. Ten zbiór cech obejmuje również poszukiwanie duszy. Kwarc różowy, koral i akwamaryn są zalecanymi kamieniami uspokajającymi do noszenia na środkowym palcu.

Palec Serdeczny

Palec serdeczny był związany z Apollem. Jego znaczenie związane jest z artyzmem, umiłowaniem piękna i romantyzmem. Kamienie księżycowe, jadeity, ametysty, szafiry lub turkusy powinny być noszone na palcu serdecznym.

Mały palec

Mówi się, że Merkury rządzi małym palcem. Związany jest z bystrością, komunikatywnością, umiejętnością przekonywania i doskonałą intuicją. Cytryn, bursztyn i kamienie księżycowe są najbardziej odpowiednie do noszenia pierścionków na małych palcach.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.02.2022 17:17
Gorszego mamlania dawno nie czytałam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2022 11:08
Miałam wrażenie, że tekst napisał analfabeta. Kali jeść, Kali spać. Kali nie wiedzieć i rozumieć.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie