Zakupy ze stylistką pomogą Ci uwierzyć w siebie!

Jak cię widzą, tak cię piszą, a dobrze dobrany strój potrafi zdziałać cuda. Jednak co zrobić, gdy sami nie potrafimy odnaleźć stylu odpowiedniego dla siebie? Z pomocą przyjdzie osobista stylistka!
Zakupy ze stylistką pomogą Ci uwierzyć w siebie!
28.12.2009

Błahe z pozoru decyzje, które codziennie rano podejmujemy, stojąc przed swoją szafą, okazują się wcale nie być takimi błahostkami. Właściwie dobrany strój może być kluczem do sukcesu. Dlaczego? Ze świadomością tego, że dobrze wyglądamy czujemy się o wiele bardziej pewne siebie. Odczuwamy duży komfort psychiczny. Na napotkane problemy patrzymy ze sporą dawka optymizmu i wiary we własne możliwości. Inni ludzie zawsze oceniają nas przez pryzmat tego, jak wyglądamy. Nasz odpowiedni strój może zatem sprawić, że w oczach innych staniemy się bardziej wiarygodni i kompetentni. Moda jednak pełna jest wielu pułapek. Jak poradzić sobie w gąszczu trendów i przy tym nie stracić własnego stylu? W tym może nam pomóc osobista stylistka.  

Minęły już  czasy, gdy styliści kojarzeni byli z pracą dla wielkich gwiazd show-biznesu. Teraz każdy z nas, za niezbyt wygórowaną cenę, ma możliwość skorzystania z ich porad. Coraz popularniejsze stają się jednorazowe spotkania ze stylistką. W trakcie nich, nie tylko otrzymujemy potrzebne nam rady, ale również podstawy niezbędnej wiedzy na temat mody. Taką wizytę zazwyczaj poprzedza rozmowa wstępna oraz przegląd szafy klientki. Podczas swobodnej konwersacji, specjalistka dowiaduje się czym się zajmujemy, jacy jesteśmy i jaki mamy styl. Następnie wspólnie z nami przegląda naszą szafę. Na podstawie analizy kolorystycznej oraz analizy sylwetki doradza, w jakich fasonach i kolorach wyglądałybyśmy najkorzystniej.

Informacja o naszej pracy, stylu życia i zainteresowaniach pozwala ustalić stylistce jakich elementów brakuje w garderobie oraz które z posiadanych są zbędne. Po takim wstępnym rozpoznaniu następuje punkt kulminacyjny programu - zakupy z osobistą stylistką. Ich miejsce zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz od zasobności portfela. Często w swojej ofercie osobiści styliści mają wyjazdy na zakupy do stolic światowej mody - Mediolanu, Paryża, Londynu… Dla mniej wymagających proponowane są zakupy są w naszych rodzimych miastach. Doradztwo w zakresie ubioru przydaje się szczególnie osobom zajmującym wysokie stanowiska biznesowe. Ich ubiór powinien być idealnie dopasowany, ponieważ musi świadczyć o zajmowanych przez nich pozycjach oraz o kompetencji.  

Nawet gdy nasza praca nie wiąże się z  przestrzeganiem określonego dress codu, warto swoim strojem podkreślać wiedzę i umiejętności. Również na co dzień, właściwie dobrany ubiór pomoże podbudować naszą samoocenę oraz doda nam pewności siebie. Chociaż to jak wyglądamy nie jest najważniejsze, to jednak właśnie po tym oceniają nas inni. Warto więc może uniknąć modowych wpadek i skorzystać z rad profesjonalistów.  

Anna Kruszewska 

Zobacz także:

Każda z nas może mieć doskonały styl!

Porady na temat tego, jak wypracować doskonały styl.

Najmodniejsze Europejki prezentują swoje stylizacje – oceń!

Stylizacje najsłynniejszych modowych bloggerek.

 

Polecane wideo

Komentarze (34)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2010 19:18
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2010 17:19
to nie takie trudne ale dla niektórych z pewnością stylistka!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2009 20:12
ciekawy artykul! ja sama zastanawiam sie nad zostaniem stylistka...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2009 19:29
Lans, lans, lans. A ktoś z tego kasę ma. Jak ktoś potrafi lub się postara, to ubierze się dobrze sam- dojrzeje do tego. Nie musi grubej kasy wydawać na stylistkę. Zastanawiam się skąd moda na taki zawód? Wiadomo- osoby publiczne, gwiazdy- potrzebują specjalistów od wizerunku. Ale po co przeciętnej kobiecie coś takiego? Wystarczy, że ruszy głową, trochę się postara i ubierze się dobrze. Wydaje mi się, że to naganianie komuś kasy, lansowanie zawodu i upowszechnianie niszowych fachów. Po co? Dla ogromnych pieniędzy. W większości wypadków płacicie samozwańczym "stylistkom."
zobacz odpowiedzi (6)
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2009 16:31
www.aranciaa.mondozoo.com
odpowiedz

Polecane dla Ciebie