Jak dobrać kolczyki do typu urody? Wystarczy znać jeden trik

Nie wszystkie dodatki służą naszej twarzy.
Jak dobrać kolczyki do typu urody? Wystarczy znać jeden trik
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/7951736831892384, pl.pinterest.com/pin/323555554477562309)
25.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Podczas kupowania biżuterii kierowałaś się do tej pory wyłącznie aktualnymi trendami? Pora zwrócić uwagę na kluczową rolę typu urody przy wyborze kolczyków. Okazuje się, że nie wszystkie dodatki służą temu, jak prezentują się rysy naszej twarzy. Ważny jest nie tylko jej kształt, ale również odcień.

Zobacz również: 7 prostych sposobów, by wyglądać bardziej kobieco

Spójrz zatem w lustro i następnym razem podejmij właściwą decyzję. Z tym poradnikiem z pewnością dobierzesz biżuterię perfekcyjnie.

Jak wybrać idealne kolczyki?

Poznaj kształt swojej twarzy

  • Twarz kwadratowa

Kwadratową twarz charakteryzuje szeroka linia żuchwy oraz czoła. Rysy twarzy są przez to ostrzejsze, a kości policzkowe mocno widoczne. Aby nieco złagodzić ten typ urody, postaw na kolczyki w kształcie kół. Duże i cienkie obręcze w stylu lat 90. wysmuklą Twoją twarz, a jej rysy staną się subtelniejsze. Przy tym typie urody unikaj kanciastych i geometrycznych kształtów biżuterii.

  • Twarz okrągła

Posiadasz uwydatnione policzki, a przy tym niskie czoło? Prawdopodobnie jesteś posiadaczką symetrycznej twarzy o okrągłym kształcie. Jej wysokość i szerokość jest do siebie mocno zbliżona.

W tym wypadku możesz wybrać długie i wąskie kolczyki, które kończą się za linią brody. Taki model wysmukli Twoją twarz. Bardziej praktycznie będą jednak klasyczne wkręty, które pozwolą zachować Ci naturalne proporcje. 

  • Twarz trójkątna

Masz bardzo charakterystyczną buzię, która wyróżnia się wąskim podbródkiem oraz szerokim czołem. Dolna część twarzy jest stosunkowo węższa niż górna, a kości policzkowe mocno podkreślone. Zdecydowanie powinnaś unikać długich kolczyków, ale nawet przy krótszych modelach warto postawić na ciekawe wzory, kolory i kształty, które zwracają uwagę. 

  • Twarz owalna

To wyjątkowo proporcjonalny typ z wysuniętym do przodu podbródkiem i wysokim czołem. Jeśli jesteś jego szczęśliwą posiadaczką, możesz dowolnie przebierać w biżuterii. Twoja twarz ma na tyle regularne rysy, że praktycznie żaden model nie może negatywnie wpłynąć na jej wygląd. Kieruj się wyłącznie własnym gustem, wygodą i aktualnymi trendami.

Biżuteria a typ karnacji

Kolejną istotną informacją przy wyborze biżuterii jest Twój typ urody, a co za tym idzie, charakterystyczny odcień skóry. W zależności od jej koloru kombinacje z kolczykami mogą być zupełnie różne. Na Twojej twarzy panuje raczej zima czy lato?

  • Ciepła karnacja

Kobiety o cieplejszym odcieniu skóry idealnie wyglądają w złotych dodatkach. To właśnie one podkreślają w nich naturalne piękno. Delikatny łańcuszek czy pozłacane kółeczka będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie przepadasz za minimalizmem, możesz poeksperymentować ze stylem boho.

  • Chłodna karnacja

Panie o chłodniejszej karnacji będą doskonale wyglądały w srebrze oraz perłach. Taka biżuteria nada całej stylizacji klasy i elegancji. Jeśli wolisz kamienie, postaw na niebieski szafir lub... diamenty.

Zobacz również: 6 sposobów na optyczne zmniejszenie nosa

Polecane wideo

Mają zdobić, a szpecą. Kolczyki, których faceci nie chcą oglądać na twoich uszach
Mają zdobić, a szpecą. Kolczyki, których faceci nie chcą oglądać na twoich uszach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie