Ubrania, które kojarzą się z wysokim IQ i kompetencjami. TOP 5

Chcesz zrobić pozytywne wrażenie, np. starając się o pracę? Właściwie dobrany ubiór to klucz do sukcesu.
Ubrania, które kojarzą się z wysokim IQ i kompetencjami. TOP 5
Fot. Unsplash (Vladyslava Andriyenko)
17.09.2020

Wybierając ubrania, zastanawiamy się przede wszystkim nad tym, czy będziemy wyglądać ładnie. Atrakcyjność to jednak nie wszystko, bo poprzez strój wysyłamy także inne komunikaty. Jednym z nich jest nasza inteligencja - przekonuje stylistka cytowana przez sheknows.com. Według niej niektóre elementy garderoby kojarzą się z wysokim IQ i kompetencjami.

Zobacz również: 5 ubrań wyjątkowo niestosownych do wieku

Podobno zakładając je na siebie, automatycznie jesteśmy postrzegane jako... mądrzejsze. A to już połowa sukcesu, bo dobre wrażenie to absolutna podstawa. Wszyscy podlegamy ocenie, którą inni wystawiają nam w ciągu pierwszych siedmiu sekund znajomości.

damska marynarka

Ubrania, które kojarzą się z inteligencją

#1 Kołnierzyk

Ten drobny element sprawi, że będziesz wyglądać bardziej oficjalnie. Koszula kojarzy się z odświętnym, a także służbowym strojem. Zakładamy ją na rozpoczęcie roku szkolnego czy akademickiego lub później do pracy. W takim stroju wyglądasz na kompetentną.

#2 Neutralne kolory

Czerwień kojarzy się z gorącym temperamentem, a odcienie żółci z energią i radością życia. W sytuacjach oficjalnych jednak rzadko się sprawdzają, bo za bardzo rzucają się w oczy. Inteligencja kojarzy się raczej z kolorystycznym bezpieczeństwem. Postaw na ubrania białe, szare, kremowe lub czarne.

Zobacz również: Ubrania, w których wyglądasz na niższą. Odejmą nawet 10 cm

#3 Marynarka

Pasuje niemal do wszystkiego i bez względu na fason czy kolor ma w sobie coś z tradycyjnego munduru. Nie tylko kołnierzyk, ale przede wszystkim mocno podkreślone ramiona. Te kojarzą się z siłą przebicia, opanowaniem i decyzyjnością.

szpilki

#4 Błyszczące buty

Może się wydawać, że w tym celu lepiej sprawdzi się klasyczny mat, ale według stylistki szpilki z połyskującej skóry to zdecydowanie mocniejszy komunikat. Nie tylko wyglądają elegancko i oficjalnie, ale dają także do zrozumienia, że zwracasz uwagę na szczegóły i masz w sobie coś z szefowej.

#5 Klasyka

Brzmi dość ogólnie, jednak chyba wszyscy wiemy, o co chodzi. Ekstrawagancja i modowe eksperymenty to zawsze ryzyko. Czego nie można powiedzieć o białej bluzce, dobrze dopasowanym trenczu czy ołówkowej spódnicy.

Zobacz również: Ubrania, które optycznie powiększą nawet najzgrabniejszą sylwetkę (dodają około 5 kilogramów)

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści!
Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie