Strój a pewność siebie: 8 modowych trików, które warto stosować na co dzień

Jak wyglądać przebojowo?
Strój a pewność siebie: 8 modowych trików, które warto stosować na co dzień
Fot. Unsplash (Maria Lysenko & Roberto Nickson)
03.09.2020

Przebojowość to w dzisiejszych czasach wyjątkowo pożądana cecha. Niektórzy dodają złośliwie, że dzięki niej można zamaskować nawet brak kompetencji czy nudną osobowość. Odważne osoby łatwiej nawiązują relacje i osiągają sukces, ale nie wszyscy rodzą się z pewnością siebie. Istnieje jednak sposób, aby odrobinę jej sobie dodać.

Zobacz również: Dzięki temu genialnemu trikowi kupisz idealnie dopasowane jeansy bez mierzenia

Tak przynajmniej twierdzą autorzy poradnika opublikowanego na łamach 2knowmyself.com. Według nich bardzo istotny jest odpowiednio dopasowany strój, który pozwala poczuć się lepiej we własnej skórze. Kiedy wyglądamy dobrze, wtedy nie przejmujemy się tym, co myślą o nas inni. I od razu nabieramy charakteru.

Jak osiągnąć taki efekt przy pomocy ubrań?

wstydliwa

Jak być pewną siebie?

#1 Dodaj sobie objętości

Oczywiście nie jest to sposób dla wszystkich. Jeśli jednak jesteś bardzo szczupła, a przez to czasami czujesz się wręcz niewidzialna - nie bój się grubych tkanin, pikowania czy optycznie powiększających wzorów. Już nie będziesz taka mała i bezbronna.

#2 Zrezygnuj ze zbyt luźnych ciuchów

Pierwszy sposób nie oznacza jednak, że powinnaś ukrywać się pod obszerną płachtą materiału. Nawet wtedy warto dopasować fason do sylwetki. Im bardziej podkreślisz swoje kształty, tym lepiej poczujesz się w swoim ciele.

#3 Nie zapominaj o szyi

To trik nie tylko wizerunkowy, ale także psychologiczny. Niektóre z nas nabierają pewności siebie, gdy mamy na sobie apaszkę, a przynajmniej masywną biżuterię. Ten drobny dodatek może sprawić, że będziesz czuła się mniej obnażona.

#4 Kup sobie coś drogiego

Konsumpcjonizm nie jest niczym dobrym, ale od czasu do czasu warto jednak zaszaleć - sugeruje portal. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz poczuć się lepiej wsród modnie ubranych ludzi. Wystarczą buty, torebka lub wspomniana apaszka, aby na chwilę zapomnieć o kompleksach.

Zobacz również: Ubrania, które optycznie powiększą nawet najzgrabniejszą sylwetkę (dodają około 5 kilogramów)

pewna siebie

#5 Naucz się ukrywać niedoskonałości

Im zgrabniej wyglądamy, tym więcej mamy pewności siebie - to prosta i dość oczywista zależność. Tylko jak osiągnąć taki efekt? Wybierając stylizację obejrzyj się dokładnie w lustrze i sprawdź, czy działa na twoją korzyść. Jeśli masz wątpliwości - próbuj dalej.

#6 Nie podążaj ślepo za modą

Trendy mają to do siebie, że z dnia na dzień stają się masowe. Najmodniejsze ciuchy po chwili noszą wszyscy. Sytuacja, gdy masz na sobie dokładnie to samo, co kilka kobiet mijanych na ulicy, raczej nie doda przebojowości.

#7 Postaw na czerń

Absolutna klasyka i raczej nie bez powodu. Ciemne ubrania mają to do siebie, że zawsze wyglądają elegancko. Na dodatek wizualnie modelują sylwetkę - niedoskonałości wydają się mniej widoczne, a figura odzyskuje pożądane kształty.

#8 Nie noś ciągle tego samego

W przeciwnym razie cały czas będziesz się zastanawiać, czy inni to zauważyli. To nie oznacza, że musisz codziennie biegać na zakupy. Wystarczy kilka ulubionych ciuchów, które będziesz rotacyjnie zmieniać. Nie zakładaj ich codziennie, ale rób przerwy.

Myślicie, że to faktycznie coś pomoże?

Zobacz również: Ubrania, w których wyglądasz na niższą. Odejmą nawet 10 cm

Polecane wideo

Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach
Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie