Moda w czasach kryzysu. Gdy wirus paraliżuje branżę, stosuj zasady slow fashion

W tym trudnym momencie warto świadomie wspierać producentów ubrań. Jak kupić mniej, a rozsądniej?
Moda w czasach kryzysu. Gdy wirus paraliżuje branżę, stosuj zasady slow fashion
fot. unsplash.com (Becca McHaffie)
16.04.2020

Sytuacja związana z epidemią pokrzyżowała plany nawet największym modowym gigantom. Stacjonarne sklepy z ubraniami i galerie handlowe są zamknięte, a mali przedsiębiorcy ledwo wiążą koniec z końcem. Kryzys to dobry moment na to, aby zastanowić się, kogo chcemy wspierać swoimi zakupowymi decyzjami. Choć niektórzy z pewnością zacisną pasa i nie kupią nic, to znajdą się tacy, którzy będą potrzebować w końcu nowej sukienki czy butów. A końca kwarantanny nie widać.

Zobacz również: Żona milionera zdradza, jak wyglądać DROGO. Każdy bogacz się obejrzy

Zakupy w rytmie slow fashion

Zakupy w sieciówkach wcale nie oznaczają mądrze wydanych pieniędzy. Bardziej opłaca się kupić mniej, a rozsądniej.

Bywam na stronach popularnych marek i widzę jak kosmicznie mają one zawyżone ceny. Na szybko znalazłam w sklepach Zara, H&M czy na Zalando sukienki letnie z poliestru po 199 - 299 zł. To jest smutne i zwyczajnie nieetyczne

- komentuje Agnieszka, autorka bloga calezyciewpodrozy.pl, która zwraca uwagę na jakość ubrań i tkaniny, z których są uszyte.

Zobacz również: Jak znaleźć swój własny styl? Wskazówki, dzięki którym będziesz ubierać się lepiej

Zamiast kupować na wyprzedażach to, co jest tanie, warto zainwestować w elementy garderoby, po które często będziemy sięgać. Trzeba pilnować, aby mieć je z czym zestawić, jak radzi. W tym celu należy dobrze poznać siebie i swój styl. 

Wspieraj polskie marki

W tym trudnym czasie powinniśmy szczególnie wspierać małe, polskie biznesy, aby mieć do czego wracać po kwarantannie. Jest wiele targów i wydarzeń, na których można zapoznać się z asortymentem marek typu slow. Kopalnią wiedzy jest też Internet, a zwłaszcza Instagram i Facebook, gdzie często się ogłaszają. Autorka bloga calezyciewpodrozy.pl zainspirowała się z kolei lekturą Slow Fashion Joanny Glogazy. Warto śledzić na bieżąco co dzieję się na rynku modowym, nawet zdalnie.

 

Innowacyjnym elementem garderoby okazały się maseczki ochronne. Z ciekawą inicjatywą wyszedł Łukasz Jemioł, który projektuje je i szyje na sprzedaż oraz dla szpitali. Zysk ze sprzedaży maseczek na stronie przeznacza na akcję pomocniczą dla służby zdrowia. Klienci mogą przyłączyć się do akcji w każdej chwili.

Zobacz również: Te sukienki nie zestarzeją się nigdy. Oto 5 klasycznych wzorów

Polecane wideo

Do niedawna był uważany za babciny. Teraz ten trend lansują największe supermodelki
Do niedawna był uważany za babciny. Teraz ten trend lansują największe supermodelki - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.04.2020 10:35
O tak, najważniejsze, żeby nie panikować i kupować mnóstwo ubrań, żeby uprzykrzyć życie pracownikom dostarczającym te ubrania. Przecież każda kobieta musi wyglądać szalowo przy wyrzucaniu śmieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.04.2020 05:04
Zara to porażka ciuchy nie warte ceny
odpowiedz

Polecane dla Ciebie