CCC – gwarancja czy rękojmia – na co mogą liczyć klienci kupujący buty w CCC?

Zobacz, jak złożyć reklamację w CCC. Co zrobić, aby obowiązywała gwarancja w CCC? Jak dbać o buty, aby rozpatrzono reklamację w CCC?
CCC – gwarancja czy rękojmia – na co mogą liczyć klienci kupujący buty w CCC?
Fot. iStock
13.12.2019

Zdarza się, że zakupione buty mogą ulec uszkodzeniu lub ich stan nie zgadza się z deklarowanym przez ich producenta. Zgodnie z zasadami prawa konsumenckiego, w momencie zawarcia umowy kupna-sprzedaży, obie strony wiąże umowa, w której sprzedawca gwarantuje, że produkt jest pełnowartościowy.

Prawa przysługujące Klientowi wynikają wprost z przepisów prawa lub są gwarantowane przez producenta.

Gwarancja nie jest obowiązkowa i zależy od woli producenta. Jest tak naprawdę dodatkowym uprawnieniem, z którego może skorzystać Klient w momencie składania reklamacji.

Rękojmia to z kolei odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego i jest obowiązkowa. Dla produktów nowych sprzedawca nie może skrócić terminu swojej odpowiedzialności z tytułu rękojmi.

A co w przypadku produktów zakupionych w CCC ? Jak długo CCC ponosi odpowiedzialność za jakość wyprodukowanych i sprzedanych  butów i z jakich praw może skorzystać klient?

Rękojmia a gwarancja w CCC

W CCC obowiązuje rękojmia na buty i jest ona uregulowana ustawowo. Zgodnie z treścią art. 556 Kodeksu cywilnego „Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną”. CCC odpowiada za wady fizyczne lub prawne z tytułu rękojmi przez 2 lata od daty sprzedaży produktu.

Wada fizyczna to niezgodność produktu sprzedanego z umową. Jeśli buty, torebka lub inne akcesoria mają wadę, można złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy lub obniżeniu ceny, wymienić towar na nowy lub żądać usunięcia wady bez niedogodności dla klienta.

Rękojmia gwarancją na rzetelne rozpatrzenie reklamacji w CCC

Jak już wspominaliśmy, gwarancja nie jest wymagana prawnie. Klienci, którzy zakupili produkty CCC, korzystają na co dzień z rękojmi.

Gwarancja często obowiązuję tylko przez okres jednego roku. Rękojmia to zawsze okres 2 lat. Z perspektywy praw Klientów, rękojmia jest korzystniejsza, jej warunki wynikają z przepisów kodeksu cywilnego, nie są ustalane indywidualnie przez sprzedawcę czy producenta. CCC odpowiada z tytułu rękojmi, jeśli wada fizyczna butów zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od dnia wydania produktu. 

Jeżeli jakość produktu jest niezgodna z umową, można złożyć reklamację – firma ponosi odpowiedzialność za sprzedaż towaru z wadą fizyczną lub prawną (rękojmia).

Jak złożyć reklamację?

Należy wybrać się do dowolnego sklepu CCC w godzinach jego otwarcia i złożyć reklamację na podstawie rękojmi za wady towaru. Wymagany jest dowód zakupu (np. paragon, wyciąg z terminala, numer karty Klubu CCC), zgłoszenie reklamacyjne oraz opisanie i uzasadnienie niezgodności produktu z umową sprzedaży. W zgłoszeniu reklamacyjnym należy opisać wadę, datę jej wystąpienia, okoliczności jej stwierdzenia, a także określić żądanie – np. obniżenie ceny, wymianę, zwrot kosztów oraz naprawę.

Buty zakupione w sklepie online można odesłać do Działu Reklamacji CCC wraz z wypełnionym formularzem reklamacyjnym, który dostępny jest tutaj. Wystarczy zapakować buty oraz dokument, a następnie wysłać je za pośrednictwem InPostu.

Rozpatrzenie reklamacji w CCC

Na rozpatrzenie reklamacji CCC ma 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania reklamowanego produktu. Po jej zaakceptowaniu, zwrot środków nastąpi nie później niż 14 dni od daty rozpatrzenia reklamacji. Realizowany jest zwykle przelewem bankowym.

Pamiętaj, że gwarancją na bezproblemowe korzystanie z obuwia jest przestrzeganie trzech podstawowych warunków:

– właściwy dobór obuwia (rozmiar, tęgość),

– użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem,

– regularna pielęgnacja, korzystanie ze środków dedykowanych do danego rodzaju materiału.

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Nailboutin manicure. Paznokcie inspirowane kultowymi szpilkami to hit tej wiosny
Nailboutin manicure. Paznokcie inspirowane kultowymi szpilkami to hit tej wiosny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie