5 mniej oczywistych błędów modowych, których zdecydowanie powinnyśmy unikać

Nie chodzi tu o same ubrania.
5 mniej oczywistych błędów modowych, których zdecydowanie powinnyśmy unikać
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/458733912045731477/, https://pl.pinterest.com/pin/771734086133440301/)
03.02.2020

Choć mówi się, że moda nie zna granic i należy się nią bawić, wciąż istnieją pewne zasady, którymi powinnyśmy się kierować, żeby nie zaliczyć modowego faux pas. Niejednokrotnie pisałyśmy o popularnych błędach, które popełniamy każdego dnia. Dziś jednak przyjrzymy się tym nieoczywistym, które pomogą nam w doborze idealnych stylizacji i optymalizacji swojej garderoby.

Zobacz też: Jak nosić letnie sukienki zimą? Oto kilka trików

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/505669864413329973/)

Mniej oczywiste wpadki modowe, które popełniamy każdego dnia

1. Dobór niekorzystnych kolorów

Często ulegamy trendom i w ciemno kupujemy ubrania, które obecnie są na topie. W każdym sezonie istnieje moda na dany kolor, a ubrania w tym kolorze wypełniają półki sklepowe. Jednym z częstych błędów modowych jest zły dobór koloru do swojej karnacji i urody. Niewłaściwy kolor może sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczoną i podbić niedoskonałości. Kobiety o ciepłym odcieniu skóry i blond włosach niekoniecznie dobrze będą wyglądać w jaskrawej czerwieni. Kupując kolejne ubrania, zwróć uwagę czy w danym kolorze wyglądasz korzystnie.

2. Trzymanie się kilku podstawowych kolorów

Jeżeli wszystkie Twoje stylizacje oparte są na czerni, bieli i brązie będziesz wyglądać poprawnie, ale...przeciętnie. To właśnie zabawa kolorami sprawia, że wyróżniasz się z tłumu, wyglądasz interesującą i ciekawie, a ludzie chcą na Ciebie patrzyć. Czasami wystarczy kolory gadżet, taki jak buty czy torebka, żeby ożywić stylizację i dodać jej charakteru,

3. Niewłaściwa bielizna

Nieodpowiednia bielizna może zrujnować cały efekt. Dotyczy to zarówno złego rozmiaru biustonosza, wybijającego się koloru oraz wrzynających się w pośladki majtek. Żeby stylizacja leżała na ciele bezbłędnie, bielizna powinna być niewidoczna i idealnie dobrana.

4. Dobra stylizacja, zła okazja

Zdarzyło Wam się założyć elegancką sukienkę i szpilki do znajomych na grilla? Na pewno kiedy zobaczyłyście pozostałych uczestników w luźnych i sportowych stylizacjach czułyście się nieco skrępowanie. Właśnie takie modowe faux pas zdarza nam się popełniać coraz częściej. 

5. Brak eksperymentów modowych

Szafa pęka w szwach, a Ty znowu nie masz co na siebie założyć? Zamiast kupować kolejną stylizację i wydawać pieniądze, pomyśl jak możesz połączyć swoje ubrania, żeby stworzyć zupełnie inny outfit. Zazwyczaj mamy w swojej garderobie gotowe zestawy, których kurczliwie się trzymamy. Niepotrzebnie! Jeżeli chcesz dać swoim ubraniom drugie życie, połącz je w inny sposób. 

Zobacz też: Kilka pomysłów na jedną parę jeansów. Podrzucamy garść modnych inspiracji!

Polecane wideo

Na widok tych ubrań trudno się nie roześmiać. To prawdziwe modowe wpadki!
Na widok tych ubrań trudno się nie roześmiać. To prawdziwe modowe wpadki! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2020 08:40
Tak tak KURCZLIWIE ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie