Niskie dziewczyny pokochały te triki. Dzięki nim od razu wyglądają na wyższe

Dodaj sobie kilka centymetrów.
Niskie dziewczyny pokochały te triki. Dzięki nim od razu wyglądają na wyższe
Fot. Unsplash
12.08.2019

Czy wzrost rzeczywiście ma znaczenie? Większość mężczyzn bez zastanowienia odpowie, że tak. I to ogromne. Niski facet postrzegany jest przez płeć przeciwną jako słaby, mało męski, a nawet w pewnym sensie „wybrakowany”. Wiele z nas myśląc o ideale odruchowo wskazuje: 180 cm to absolutne minimum.

Zobacz również: Jeden błąd w makijażu, który popełnia niemal każda Polka. Faceci to widzą

W przypadku kobiet sprawa wcale nie jest taka oczywista. Panie, którym natura poskąpiła centymetrów, widziane są jako delikatne, dziewczęce i urocze. Przedstawiciele płci przeciwnej często marzą o drobnej partnerce, którą mogliby się zaopiekować i chronić. Co nie oznacza, że wszystkim nam to odpowiada.

Czasami chciałybyśmy wyglądać na nieco wyższe, niż w rzeczywistości. Właśnie po to, by nie sprawiać wrażenia nieporadnych. Jak osiągnąć taki efekt? Warto spróbować trików wymienionych na łamach fakt.pl.

#1 Krótka spódniczka

To chyba najprostszy i najbardziej skuteczny sposób. Im bardziej odsłonięte nogi, tym dłuższe się wydają. Automatycznie cała sylwetka wygląda na smuklejszą i wyższą.

#2 Wysoka cholewka

Jednak bez przesady. Klasyczne kozaki do kolan optycznie skracają kończyny, a nie o taki efekt nam chodzi. Świetnie sprawdzają się buty tuż za kostkę.

#3 Jasne szpilki

Nie zawsze o tym pamiętamy, ale buty w odcieniu zbliżonym do naszej skóry wizualnie wydłużają nogi o przynajmniej kilka centymetrów. Pamiętaj jednak, by obcas był cienki.

Zobacz również: Ten damski model spodni robi furorę na polskich ulicach. Faceci mają go dość

#4 Jednokolorowa stylizacja

Ciemne spodnie i jasna bluzka to połączenie bardzo eleganckie, ale na pewno nie dodaje nam centymetrów. Kiedy wszystko jest w jednym kolorze, od razu wyglądamy na wyższe.

#5 Krótkie włosy

Im dłuższe, tym ciężej wyglądamy. Fryzura odsłaniająca szyję sprawia, że ta od razu sprawia wrażenie dłuższej. W efekcie cała sylwetka wygląda na chudszą i wyższą.

#6 Biżuteria na szyi

Nie mogą to być oczywiście wielkie korale czy masywne naszyjniki. Najlepszym rozwiązaniem będzie cienki łańcuszek, a nawet kilka. Im dłuższe, tym lepsze.

#7 Spodnie 7/8

Przy takiej długości kostki zostają odsłonięte. W połączeniu z butami na obcasie możemy pochwalić się nogami jak Anja Rubik. Nawet jeśli faktycznie są nieco krótsze.

#8 Mała torebka

Zapomnij o obwieszaniu się wielkimi torbami, które sprawiają wrażenie ciężkości. Warto postawić na małą torebeczkę na długim łańcuszku. Będziesz wyglądała na wyższą.

Zobacz również: Moda męskim okiem: 9 ubrań, w których szczupłe dziewczyny wyglądają fatalnie

Polecane wideo

„Niskobudżetowa księżna”. Wydaje grosze i wygląda dokładnie jak Kate
„Niskobudżetowa księżna”. Wydaje grosze i wygląda dokładnie jak Kate - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie