Jak zbudować kapsułową garderobę, która będzie nam służyć przez całe życie?

To świetne rady, nawet jak nie jesteś minimalistką.
Jak zbudować kapsułową garderobę, która będzie nam służyć przez całe życie?
Fot. Unsplash
16.11.2018

O kapsułowej garderobie (capsule wardrobe) huczy w sieci już od jakiegoś czasu. Na YouTubie co chwila pojawia się filmik o takim tytule. Blogerki non stop zachęcają nas do tego, byśmy zrobiły porządek w szafie, ale taki, po którym już nigdy nie krzykniemy: Nie mam się w co ubrać!

Czy to oznacza, że trzeba pozbyć się większości naszych ubrań? Niekoniecznie. Tworzenia kapsułowej garderoby polega na czymś trochę innym.

LOVE IT: 8 pięknych sztucznych futer z RESERVED

1. Potraktuj ten pomysł jak zabawę

Jeśli zamierzasz widzieć w tym jedynie pozbywanie cię twoich ulubionych rzeczy, nawet nie zaczynaj. Podejdź do sprawy na spokojnie i z humorem! Nikt nie chce ci niczego zabierać, a już na pewno nie czegoś do czego masz sentyment. Kapsułowa garderoba to taka, która mieści tylko te rzeczy, które faktycznie nosisz i jednocześnie te, w których dobrze wyglądasz. Każda z nas ma sukienkę, którą bardzo lubi, ale nie zakłada jej, bo podkreśla boczki/skraca sylwetkę itp. Takie skarby należy schować do pudła, ale nie ma sensu trzymać ich w szafie - to właśnie przez nie robi się bałagan, a ty nie widzisz tego, co powinnaś - i wtedy właśnie wyrzucasz z siebie to sakramentalne zdanie.

2. Zacznij od ubrań w jasnych i prostych kolorach

Na początek pozbądź się (nie mówię, że na zawsze) ubrań we wzory. Wyjmij na wierzch rzeczy neutralne, jednobarwne. Najlepiej sprawdzają się jasne - postaw na biel, beż i błękit.

3. Nie wymagaj od siebie za dużo

Nie stawiaj sobie poprzeczki za wysoko - nikt nie jest ekspertem na początku. Nie załamuj się, jeśli twoja szafa nie będzie wyglądała jak ta należąca do topowych blogerek. One też wyglądały kiedyś inaczej...

Zobacz także: Wściekłe klientki pokazują, co kupiły w Internecie. Te ciuchy miały wyglądać inaczej

4. Zanim zaczniesz, poddaj się pewnemu eksperymentowi

Tworzenie kapsułowej garderoby nie jest jednorazową czynnością, ale długo trwającym procesem. Będzie się on składał z kilku etapów. Najpierw prawdopodobnie pozbędziesz się pewnej części ubrań, a z czasem odnotujesz potrzebę kupienia czegoś nowego (nie z powodu kaprysu, ale rzeczywistej POTRZEBY). Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek kroki, spróbuj przez pewien czas nie kupować sobie dosłownie żadnych ubrań. Taki post uświadomi ci jak to jest kiedy żyje się z mniejszą ilością ubrań. To coś jak testowanie samochodu.

Wściekłe klientki pokazują, co kupiły w Internecie. Te ciuchy miały wyglądać inaczej
Wściekłe klientki pokazują, co kupiły w Internecie. Te ciuchy miały wyglądać inaczej - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 3.5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.01.2019 11:15
i gdzie te porady? na początek wybrać jasne ubrania bez wzorów, nie kupować ubrań, a potem co?
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 29.11.2018 11:18
Ja mam kilka swetrów dobrej jakości, akurat z Carry, do tego kilka par spodni i zamierzam całą zimę w tym chodzić.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 16.11.2018 14:22
beznadziejny artykul, czy po prostu polowe komus ucielo?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie